Skocz do zawartości

Znów piszą głupoty w ŚM


Michał
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do ciebie Janusz jedno podstawowe pytanie.

Czego ty q..a właściwie ode mnie chcesz i po co się stale przypieprzasz :?:

Kiedyś sie kłóciliśmy, ok :!: Uznałem, że postąpiłem po chamsku, więc cię publicznie przeprosiłem. Nie raczyłeś na to zareagować przez co tylko udowodniłes swoje buractwo.

Było trochę spokoju i teraz znów zaczęłeś się mnie czepiać, tylko nie wiem dlaczego. Na początku nie reagowałem, ale przecież nie będę sobie na takie rzeczy pozwalał. Daj więc sobie może w końcu na luz bo chyba wiesz, że za każdą zaczepkę czeka cię ostra riposta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał wyluzuj, dajesz się łapać w pyskówki. Tylko po co ???? Czytaj między wierszami to co wartościowe (a Janusz powiedział tego trochę, nie da się ukryć, sam z tego korzystam i cenię te rady !) i tyle :-). Taka dyskusja jest potrzebna, pomimo wszystkich "ale" i mam nadzieję, ża będzie jeszcze kilka zadym, jeśli tylko można z tego wybrac coś wartoścowego. Może za jakiś czas obie strony nauczą się rozmawiać ze soba na tych samych falach :-).

 

Pozdro, Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janusz nie martw sie. Zostań na 4um ja nie mam nic przeciwko twojej osobie wiec zostan i nie zrob głupoty odchodzac z 4um. Jesli ci nie wierza to juz ich sprawa. Zostań i pomagaj swoimi radami kademu kto jest zainteresowany technika jazdy i innymi sprawami o tematyce motocyklowej a reszta niech sie naciesz napisanym przez ciebie CV i niech napisza o tym ksiazke :) (bez obrazy dla innych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Jestem osoba skromna i nikomu nie lubie imponowac...

 

Sure :lol: : "Tu kupuje rezydencje w najbogatszej w Kanadzie dzielnicy British Properties na zboczu gory 1200 stop ponad miastem. Sam widok z moich okien jest wart ponad milion dolarow. Zajmuje sie moimi hobby, glownie zeglarstwem, rodzina, motocyklami, samochodami, szybownictwem etc. Mam pare setek klientow, przewaznie milionerow albo multimilionerow, w mojej firmie brokerskiej zajmujacej sie glownie planowaniem finansowym i inwestycjami. Mam zawodowe tytuly ChFP, CFP, CLU i jeszcze pare" :lol:

 

Juz widze jak na to zareaguja zachwiani psychicznie; wielu etatowych pajacow napewno z charakterystyczna dla siebie nienawiscia.

 

Myślę że m.in. mnie uważasz za "etatowego pajaca" :) Otóż wiedz, że nie czuję do Ciebie żadnego innego uczucia poza obojętnością. Kiedyś się trochę wkurzałem, fakt. Teraz czytam Twoje posty, bo mnie niekiedy interesują, staram się starannie omijać wszechobecny narcyzm z nich bijący, aby pozostać zupełnie neutralny uczuciowo.

 

Ciekawe masz CV - fakt. Natomiast nie zwalnia Cię ono w żaden sposób z szacunku do innych, młodszych użytkowników forum. Każdy przecież widzi, że wystarczy aby ktoś powiedział, że jesteś nieomylny i masz rację, a natychmiast taka osoba staje się Twoim najlepszym przyjacielem, godnym pogłaskania po główce "uczniem". Osoby próbujące dyskutować lub mające swoje zdanie lądują w szufladzie "etatowe pajace", "ricers", "głupki" "małe Kazie" i inne stosowane przez Ciebie kryteria. Takie postępowanie nazywany TU U NAS hipokryzją.

 

Co do Twojej kariery motocyklowej - liczyłem na jakieś większe osiągnięcia, skoro tak pewnie mówisz o tylu sprawach związanych z techniką jazdy. Znam wielu dobrych, polskich zawodników-motocyklistów. I tych starszych (Wróblewski, Oskaldowicz) i młodego pokolenia (Dubelski, Myszkowski, Nyga, bracia Pawelce). Znam ich naprawdę dobrze, wiele razy rozmawiałem o technice jazdy śpiąc z nimi w jednym boksie między jednym a drugim dniem zawodów. Jednak nikt z nich, chociaż mają sto razy więcej osiągnięć niż Ty, nigdy nie wypowiadał się o swojej wiedzy w tak pewny siebie, niezachwiany sposób, jak Ty to robisz. A wierz mi, naprawdę są od Ciebie lepsi...

 

Po co ja to piszę w ogóle, hmm..?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dominik ale mysl rozwinełeś :) Z tego co widze nie zabardzo sie lubicie z Januszem a ja nadal nie wiem dlaczego :?

Według mnie janusz wypowiada sie tak jak napisałes w sposob pewny itd ale to że sie tak wypowiada raczej w niczym nie przeszkadza. I jesli byś mgł to na PW napisz mi czemu macie taki konflikt miedzy soba (za co wielkie dzieki bo chwilowo jestem zielony)

 

A napisałes to po to by wyjasnić cala sprawe. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm...chyba wszyscy wisicie mi kratę piwa :mrgreen: Tylu ludzi próbowało się czegoś konkretniejszego o Januszu dowiedzieć i dopiero po mojej lekkiej prowokacji się udało :mrgreen:

 

A swoją drogą, jeśli ten cały życiorys jest prawdziwy to kwalifikuje się do zrobienia na jego podstawie niezłego filmu...

Tylu osiągnięć i zbiegów okoliczności w życiu miało niewielu ludzi ma na świecie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale troszkę chyba odbiegliśmy od tematu

może by założyć dział "autobiografia" gdzie każdy by mógł się opisać z reszta mogłaby skomentować :) -oczywiście żart

 

zaczęliśmy od elastyczności silnika jednocylindrowego

ma ktoś może dokładne wykresy przebiegu momentu dla porównania silników jednocylindrowych i wielocylindrowych o podobnym "wspoóczynniku wysilenia i zaawansowania technicznego" :)

 

i jeszcze Michał napisał

Poza tym przecież jeżdzę na codzień singlem i doskonale wiem, jak mało te silniki są elastyczne.  

w sumie miałem tylko jednego jednocylindrowca (OHC,2zawory,350ccm,ok30KM) i mam troszkę inne odczucia.u mnie na 5tym(ostatnim biegu) mogłem spokojnie jechać od40do max(czyli coś koło 120-125km/h).szarpać zaczynało poniżej tych 40.od tej prędkości mogłem bezproblemowo wrzucić 5 i pyrtać sobie nawet przez miasto.Autor artykułu porównał silnik junaka(też 350 :) ) do obojętnie jakiego dwusówa.ja też mam takie porównanie bo wczesniej latałem RD250lc (silnik o charkterze sportowym) i tam poniżej 6000obr/min sprzęt prawie nie jechał.Myślę że w sformułowaniu z artykułu w ŚM chodziło o to by przedstawić młodym motocyklistostom właśnię tą różnicę w charakterach silników

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie wypowiadałem się w sprawie Janusza,ale teraz wtrące swoje przysłowiowe trzy grosze.Żyjesz w innym świecie to fakt,masz kasy jak lodu,pieniądze wytworzyły w Tobie inny system wartościwania ludzi.Postawa gigantomana,powoduje to,w jaki sposób odnosisz sie do innych.Pamiętaj jedno pieniądze to nie wszystko możesz mieszkać w złotej klatce i być sam.Masz znajomych,przyjaciół bo masz kase,to ona ich przyciąga nie twoja osobowość.Znam wielu ludzi,bardzo bogatych tu w Polsce,ale żaden nigdy w rozmowie nie nazwał innych głupkami,debilami i innymi podobnymi epitetami.A jak już większość z nich przekroczyła 40-tkę,to już coś w życiu przeszli.Nie interesują mnie Twoje wille,zawodowe osiągnięcia,ilości kart stan kont,ani to gdzie bywasz.Pamiętaj ,ze większość tu piszących cieszy się jak kupi motorek za 5000 PLN i może go wyremontować i jeździć.Ci ludzie żyja w POLSCE nie w Kanadzie,a ci bogatsi,jak ich stać,to pojadą na doskonalenie jazdy na tor obojętnie gdzie w EUROPIE.Tak więc wzbudź w sobie więcej pokory i samokrytyki.Naprawde większości obrzydły już te wirtualne pyskówki i pouczanie.Mało też kogo interesuje to kim jesteś.Przynajmniej tu niech nigdy nie dohcodzi do podziałów.Ja szanuje każdego bez względu na to czy jest biedny czy bogaty.Epatowanie swoim bogactwem jest dowodem prostactwa i buty,bez względu na to ile dyplomów ma się oprawionych i wiszacych na ścianie.Większość żyje tu i myśli o swej obecnej i przyszłej egzystencji tu w POLSCE.Jak chcesz pisać o sprawach techniki jazdy to pisz,ale nie obrażaj innych.Pamiętaj bogactwo NIE DAJE CI PRAWA DO POGARDZANIA INNYMI!!!!. :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaczęliśmy od elastyczności silnika jednocylindrowego

ma ktoś może dokładne wykresy przebiegu momentu dla porównania silników jednocylindrowych i wielocylindrowych o podobnym "wspoóczynniku  wysilenia i zaawansowania technicznego" :)

 

wykresy supersportów (CBR600, R6, GSX-R600, 748s):

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/016...mbineddyno.html

porównanie 6ciu motocykli o różnym układzie silnika i zbliżonych parametrach (bez przesady):

http://www.motorcycle.com/mo/mccompare/valuspex.html

 

I co widać? Krzywa momentu w wielocylindrowcu zaczyna się póxniej, ale ciągnie się bardzo długo po tym, jak w singlu kończą się obroty. Elastyczność nie oznacza ciągu od dołu, tylko szerokość użytecznych obrotów.

Tak więc wielocylindrowce sa bardziej elastyczne. Z reszta dlatego stosuje się je w samochodach.

 

w sumie miałem tylko jednego jednocylindrowca (OHC,2zawory,350ccm,ok30KM) i mam troszkę inne odczucia.u mnie na 5tym(ostatnim biegu) mogłem spokojnie jechać od40do max(czyli coś koło 120-125km/h).szarpać zaczynało poniżej tych 40.od tej prędkości mogłem bezproblemowo wrzucić 5 i pyrtać sobie nawet przez miasto.Autor artykułu porównał silnik junaka(też 350 :) ) do obojętnie jakiego dwusówa.ja też mam takie porównanie bo wczesniej latałem RD250lc (silnik o charkterze sportowym) i tam  poniżej 6000obr/min sprzęt prawie nie jechał.Myślę że w sformułowaniu z artykułu w ŚM chodziło o to by przedstawić młodym motocyklistostom właśnię tą różnicę w charakterach silników

 

No, ale - co uwidocznił Michał - porównanie było trochę niefortunne. Co niestety jest częstym zjawiskiem w Śm :roll: .

 

A na koniec prośba: Dajcie Januszowi spokój! Przecież każdy już wie, że facet jest trudny w dyskusji. Każdy też wie, że jego posty w części merytorycznej są zajebiste. Kwestia podejścia. Ja go potraktowałem jako swego rodzaju autorytet i nie mam problemu z jego "tonem". Czegoś się nauczę. Oby tylko było od kogo. Z postów "zzzzzz" już nie wyniosę niczego dobrego .... może dajcie na luz, bo będziemy mieli takie "zzzz..."

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie wypowiadałem się w sprawie Janusza,ale teraz wtrące swoje przysłowiowe trzy grosze.Żyjesz w innym świecie to fakt,masz kasy jak lodu,pieniądze wytworzyły w Tobie inny system wartościwania ludzi.Postawa gigantomana,powoduje to,w jaki sposób odnosisz sie do innych.Pamiętaj jedno pieniądze to nie wszystko możesz mieszkać w złotej klatce i być sam.Masz znajomych,przyjaciół bo masz kase,to ona ich przyciąga nie twoja osobowość.Znam wielu ludzi,bardzo bogatych tu w Polsce,ale żaden nigdy w rozmowie nie nazwał innych głupkami,debilami i innymi podobnymi epitetami.A jak już większość z nich przekroczyła 40-tkę,to już coś w życiu przeszli.Nie interesują mnie Twoje wille,zawodowe osiągnięcia,ilości kart stan kont,ani to gdzie bywasz.Pamiętaj ,ze większość tu piszących cieszy się jak kupi motorek za 5000 PLN i może go wyremontować i jeździć.Ci ludzie żyja w POLSCE nie w Kanadzie,a ci bogatsi,jak ich stać,to pojadą na doskonalenie jazdy na tor obojętnie gdzie w EUROPIE.Tak więc wzbudź w sobie więcej pokory i samokrytyki.Naprawde większości obrzydły już te wirtualne pyskówki i pouczanie.Mało też kogo interesuje to kim jesteś.Przynajmniej tu niech nigdy nie dohcodzi do podziałów.Ja szanuje każdego bez względu na to czy jest biedny czy bogaty.Epatowanie swoim bogactwem jest dowodem prostactwa i buty,bez względu na to ile dyplomów ma się oprawionych i wiszacych na ścianie.Większość żyje tu i myśli o swej obecnej i przyszłej egzystencji tu w POLSCE.Jak chcesz pisać o sprawach techniki jazdy to pisz,ale nie obrażaj innych.Pamiętaj bogactwo NIE DAJE CI PRAWA DO POGARDZANIA INNYMI!!!!.  

Bardzo dobrze napisane :) W sumie nic nie mam do Janusza i innych ale Rocco napisał to w bardzo prosty sposob co sie liczy a co nie i mam nadzieje że da to do myslenia wam wszystkim klucacym sie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczesniej nie wypowiadałem się w sprawie Janusza,ale teraz wtrące swoje przysłowiowe trzy grosze.Żyjesz w innym świecie to fakt,masz kasy jak lodu,pieniądze wytworzyły w Tobie inny system wartościwania ludzi.Postawa gigantomana,powoduje to,w jaki sposób odnosisz sie do innych.Pamiętaj jedno pieniądze to nie wszystko możesz mieszkać w złotej klatce i być sam.Masz znajomych,przyjaciół bo masz kase,to ona ich przyciąga nie twoja osobowość.Znam wielu ludzi,bardzo bogatych tu w Polsce,ale żaden nigdy w rozmowie nie nazwał innych głupkami,debilami i innymi podobnymi epitetami.A jak już większość z nich przekroczyła 40-tkę,to już coś w życiu przeszli.Nie interesują mnie Twoje wille,zawodowe osiągnięcia,ilości kart stan kont,ani to gdzie bywasz.Pamiętaj ,ze większość tu piszących cieszy się jak kupi motorek za 5000 PLN i może go wyremontować i jeździć.Ci ludzie żyja w POLSCE nie w Kanadzie,a ci bogatsi,jak ich stać,to pojadą na doskonalenie jazdy na tor obojętnie gdzie w EUROPIE.Tak więc wzbudź w sobie więcej pokory i samokrytyki.Naprawde większości obrzydły już te wirtualne pyskówki i pouczanie.Mało też kogo interesuje to kim jesteś.Przynajmniej tu niech nigdy nie dohcodzi do podziałów.Ja szanuje każdego bez względu na to czy jest biedny czy bogaty.Epatowanie swoim bogactwem jest dowodem prostactwa i buty,bez względu na to ile dyplomów ma się oprawionych i wiszacych na ścianie.Większość żyje tu i myśli o swej obecnej i przyszłej egzystencji tu w POLSCE.Jak chcesz pisać o sprawach techniki jazdy to pisz,ale nie obrażaj innych.Pamiętaj bogactwo NIE DAJE CI PRAWA DO POGARDZANIA INNYMI!!!!.  

Bardzo dobrze napisane :) W sumie nic nie mam do Janusza i innych ale Rocco napisał to w bardzo prosty sposob co sie liczy a co nie i mam nadzieje że da to do myslenia wam wszystkim klucacym sie...

:lol: :lol:Piotr dzięki za pozytywną ocenę mego postu. :) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Z postów "zzzzzz" już nie wyniosę niczego dobrego .... może dajcie na luz, bo będziemy mieli takie "zzzz..."

 

PZDR

 

Nie będzie z tym problemów. Obecnie są 24 godziny na zmianę swojego postu lub jego likwidację. Także ponowne "zz" ze strony Janusza nam nie grozi.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...