Skocz do zawartości

Stuki od strony sprzęgła ktm exc 250 4t 2003r.


pablo69
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

mam takie pytanie od pewnego czasu słyszę niepokojące stuki od strony pokrywy sprzęgła z mojego motoru.Wiem że ogólnie sprzęgło ktm-y chodzi głosniej ale to już jest napewno ZA głośno:)Stuki pojawiają się po zwolnieniu klamki sprzęgła. Przy wciśniętym sprzęgle wszystko jest ok.Dźwięk jest taki typowo metaliczny... Podejrzewam łożysko na koszu sprzęgła....tylko nie wiem czy sam sobie poradzę z jego wymianą.prosze o jakieś wskazówki i sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to łożysko to wie ktoś czy potrzebny jest specjalny ściągacz żeby ściągnąć kosz??a konkretnie żeby odkręcić tą centralną śrubę na koszu.te łożysko to chyba łożysko igiełkowe wie ktoś może jaka jest jego cena? tak mniej więcej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w xt mam to samo. Nie wiem czy to łozysko w koszu czy sprezynki złapały luz, w kazdym badz razie w miare nagrzewania sie silnika ten dzwięk znacznie słabnie. Zrobie sobie przerwe w jezdzeniu teraz i z ciekawosci to rozbiore zeby sprawdzic co tam sie dzieje pod ta pokrywą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz pewnie tak jak ja? Odpalam moto i huczy jak wsciekłe. Naciskam sprzeglo i ustaje znacznie. Pusczam i dalej tak samo. Niby mialem jakiś luz ( a może i nie ) na koszu sprzeglowym ,wymienilem lozysko i tulejke i dalej to samo. Ostatnio tak oglądałem to wszystko przy rozbieraniu silnika i pewnie wychodzi na to ,że to łozysko oporowe,które znajduje się w tym "odpychaczu" (push rod) tarczy sciskajacej sprzeglo? Moze ktoś to potwierdzić ? Wychodzi na to,że na darmo wymienilem lożysko i tulejkę kosza - a koszt to był niemały. To lożysko ( nr "4") znajduje sie na schemacie w tym całym elemencie odpychajacym oznaczonym jako "1". Czy to własnie to może tak hałasować? Zaznaczam,że jak nacisnę sprzegło to wtedy słabnie ten dźwięk.

Schemat:

http://img87.imageshack.us/my.php?image=clutchov2.jpg

Edytowane przez adoado0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a niema tam przypadkiem amortyzatora szarpniec/absorbera? w dr mojej dziewczyny byly identyczne objawy, okazalo sie ze kosz przemieszcza sie wzgledem zebatki do ktorej jest zamocowany, byla to wina wyrobionego absorbera*wkaldki z towrzywa

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już sam nie wiem. W sobotę rozkręcam moto i zdam relację. Tylko z racji tego że nie ściągałem nigdy kosza chciałbym aby ktoś napisał czy nakrętka na koszu schodzi bez problemu czy trzeba mieć ściągacz??

 

Nie wiem jak w KTM-ie ale w Afryce odkręcenie tej nakrętki bez klucza pneumatycznego stanowiło nielada wyzwanie, ale się udało ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odkrecenia tej nakretki niezbedne jest zablokowanie kosza, wiec przemysl sposob zablokowania dokladnie zanim czegos nie zepsujesz. Jezeli kosz napedzany jest przekladnia zebata to nie ma problemu, moneta kilku groszowa zalatwia sprawe, jak jest lancuch to nie takie proste.

Jezeli kosz sprzeglowy ma amortyzator sprezynowy to one halasuja a nie lozysko, a ich tak latwo nie naprawisz.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...