Skocz do zawartości

zimowanie motocykli, przygotowanie do zimy (zima)


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A zimuje ktoś motocykl w takim worku: pokrowiec antykorozyjny moto-detail ?

 

Mam garaż pod domem, w którym jest dość zimno i wilgotno. Chciałbym zabezpieczyć moto przed korozją itp.

Czy ktoś sprawdzał takie rozwiązanie?

plastyku bym nie stosowal a wlasnie cos w rodzaju brezentu, zwlaszcza ze masz wilgoc.swietnym sa garaze drewniane gdzie sa lekkie przewiewy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja motocykle zimuję pod starymi prześcieradłami/poszewkami itp. Do rur wydechowych i wlotu powietrza wciskam szmatę, żeby nic tam nie wlazło, a ewentualna wilgoć przez szmatę się przeciśnie nie to co przez foliówki. Sprzęty stawiam tak, aby opony nie cierpiały. Zalewam cały bak do pełna i zmieniam olej oraz filtr.

 

Z gaźników zlewam paliwo, bo wychodzę z założenia, że ono i tak odparuje, a syf zostanie, co przy zlaniu paliwa trochę ten problem minimalizuje. Akumulatory wyciągam i zabieram do pokoju, co jakiś czas sprawdzam multimetrem napięcie i w ramach potrzeb podłączam ładowarkę z lidla.

 

Co jakiś czas wrzucam ostatni bieg i kręcę kołem tak aby zawory zmieniły swoją pozycję.

 

Seven fifty zimuję tak od 2006 roku, a vtx od 2009. Na wiosnę nie było problemów z odpaleniem. Vtx z racji wtrysku załapał od strzała, seven fifty za 2 lub 3 ze względu na puste gaźniki i brak funkcji pri na kraniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem program "Do celu" na TVNturbo i była wypowiedź jakiegoś gościa ze "ścigacz.pl" odnośnie zimowania motocykli. Mówił, że zabiegi typu zalewanie gaźników olejem itp dotyczy starych maszyn. Powiedział, że we "współczesnych" motocyklach wystarczy: umyć moto, nasmarować łańcuch, zalać bak pod korek, wyjąć + doładowywać akumulator i postawić moto na podstawkach, żeby odciążyć opony (bądź chociaż przekręcać je co jakiś czas, żeby nie opierały się o podłoże ciągle w jednym punkcie) oraz przykryć jakimś brezentem.

Edytowane przez pawelekmal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Chciałbym się dowiedzieć czy przed zimą trzeba smarować niklowane częsci motocykla i czym to zrobić by było dobrze Garaż mam suchy nie ogrzewany ocieplony

Jak jest sucho, to można odpuścić. Dla świętego spokoju możesz też przesmarować chromy cienką warstwą wazeliny technicznej, jednak na wiosnę trzeba będzie to wyczyścić.

Ja chromy czyszczę na jesień pastą do chromu (ma w sobie jakieś tam konserwujące woski) i tyle. Na wiosnę tylko lekkie odkurzenie i na szlak. :crossy:

 

Dyplomata - ktoś, kto potrafi powiedzieć ci "spier...aj", w taki sposób, że czujesz narastające podniecenie przed zbliżającą się podróżą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak, możesz tylko z zewnętrznych. Wtedy na wiosnę będzie trzeba wyczyścić tylko dwa środkowe. :biggrin: :banghead:

 

Nie jest łatwo się do nich dostać ale warto się pomęczyć, zaoszczędzisz sobie sporo bólu w tyłku na wiosnę. Ewentualnie jak już nie masz innej opcji to zamknij dostęp paliwa do gaźników i pozwól silnikowi pracować wypalając resztę paliwa. Choć i tak trochę zostanie na dnie komór.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 4gazniki w swoim motorku i mam pytanie, czy benzynę spuszczac tylko z tych 2 po bokach? bo do tych w srodku nie mam jak srubokreta wsadzic :rolleyes:

 

kup inny śrubokręt :biggrin: a w przyszłości pisz o takich problemach w odpowiednim temacie bo robi się bałagan.

 

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wypalic to wypaliłem ;p ja zawsze robie tak ze jak zblizam sie do domu to kranik na off i jak zajezdzam do garazu to sam zdycha, ale mimo wszystko troche jeszcze zeszlo :rolleyes:, a do tych gaziorow to taki dostep ze nawet komar ch oja nie wsadzi ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...