Skocz do zawartości

Milimetr od śmierci


chmurek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie no, trąbienie na autostradzie to tez nie jest zbytnio elegancki pomysl..

 

W jakim kraju ?

 

W terenie niezabudowanym masz prawo dawac sygnaly swietlne i dzwiekowe, rzecz tylko w tym jak czesto i z jaka intensywnoscia to robisz. W niemczech mozesz dac dlugimi do gora trzech razy najpozniej przy czwartym jest traktowane jako wykroczenie, w dodatku calkiem spore i mozna za to swobodnie wyladowac oprzed sadem z calkiem niezla grzywna.

 

ostatnio gdy byłem już na pasie do skrętu w lewo(dojeżdżałem do świateł) jechała L-ka pasem obok mnie i postanowiła skręcić na mój pas, dała migacz wszystko ok tylko, że ja byłem na wysokości jej tylnego koła, zdążyłem przejechać zanim mnie zepchła i słyszę za placami jak na mnie trąbi, dojechałem do świateł odwracam się i pokazuje szanownemu panu instruktorowi, że trzeba patrzeć w lusterka na co on wielce oburzony jeszcze miał do mnie pretensję i pewnie nagadał kursantowi, że to moja wina była

i jak tu ma być dobrze skoro tacy ludzie uczą i pokazują kursantom zachowania i szacunku na drodze

 

Pierwsza zasada to nie jezdzic " slabszym " pojazdem czy na wysokosci innego jadacego rownolegle pojazdu, gdy jego kierowca nie spojrzy w szybe boczna masz ***ocenzurowane***. W lusterkach masz martwe punkty i o tym rowniez trzeba wiedziec.

 

Osobiscie zarowno czy na wykladach teori czy podczas jazdy praktycznej poswiecam duzo uwagi na odpowiednie szkolenie jezeli chodzi o motocyklistow czy rowerzystow. Zawsze mowie, ze nie chce bys skoszony z motocykla przez wlasnego ucznia.

 

czego oczekujesz od ludzi ktorzy sami nie potrafia jezdzic, po 3 czy 6 cio miesiecznym kursie w weekendy z jedna jedyna kategoria PJ ? zwlaszcza, ze nie ma przepisu jak dlugo trzeba je miec lub udokumentowac przejechane kilometry. ostatnio slyszalem, ze babka w rok po uzyskaniu PJ poszla na kurs i zostala pania instruktor !

 

No wiesz, jeśli jedziesz za kimś na autostradzie 100 km/h i nie chce ten ktoś zjechac na lewy pas no to sygnał to chyba jest odpowiednia forma? Czy może podjechać z lewej strony, zapukać w szybę?

 

Vektor przeczytaj to moze jeszcze raz bo cos mi tu nie lezy !

 

chcesz jechac 100 km/h prawym pasem i gonic swiatlami jadacego wolniej ( prawym pasem ) przed Toba ? Chyba Ci sie cos pomerdalo :crossy:

 

Przepisy mowia, ze aby wjechac na autostrade pojazd musi rozwijac predkosc wieksza niz 60 km / h

 

:flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jechać min 60 km/h ale prawym pasem a nie lewym. Skoro kolega jechał również lewym i to szybciej to kierujący wlokącym się samochodem musi mu ustąpić zjeżdżając na prawy pas. Ale na drogach jest chamstwo i dostajemy spryskiwaczami za to że domagamy się swoich praw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jechać min 60 km/h ale prawym pasem a nie lewym. Skoro kolega jechał również lewym i to szybciej to kierujący wlokącym się samochodem musi mu ustąpić zjeżdżając na prawy pas. Ale na drogach jest chamstwo i dostajemy spryskiwaczami za to że domagamy się swoich praw.

Wiem, zgodze sie z Toba, warto jednak pamietac, ze kierowcy katamaranow to w wiekszosci ludzie nieco starsi i niedysponujacy juz tym refleksem co mlodzi gniewni, zjezdzaja duzo wolniej ( o ile wogole zjezdzaja :wink: i nalezy dac im troche czasu :smile: )

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego użył sygnału dźwiękowego i w moim rozumieniu kierujący "nieco starszy człowiek" powinien zachować się jak przystało na starszą osobę, powinien dawać dobry przykład młodemu gniewnemu :smile: dobrze że jeszcze Vectora nie opluł :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Vektor przeczytaj to moze jeszcze raz bo cos mi tu nie lezy !

 

chcesz jechac 100 km/h prawym pasem i gonic swiatlami jadacego wolniej ( prawym pasem ) przed Toba ? Chyba Ci sie cos pomerdalo :smile:

 

 

Tak, pomyliłem lewy pas z prawym :biggrin: Gdybyś przeczytał poprzedzającą część mojej wypowiedzi to byś nie zadał tego pytania. Czytaj uważniej.

 

Ma jechać min 60 km/h ale prawym pasem a nie lewym. Skoro kolega jechał również lewym i to szybciej to kierujący wlokącym się samochodem musi mu ustąpić zjeżdżając na prawy pas. Ale na drogach jest chamstwo i dostajemy spryskiwaczami za to że domagamy się swoich praw.

 

Właśnie leciałem lewym i za to, że już mi się znudziło (a trochę to trwało) dostałem spryskiwaczami. A zapomniałem dodać, że przez moment absolutnie nic nie widziałem. Nie wiem co by było w momencie gdyby DEBIL, innego określenia znaleźć nie mogę postanowić mnie dodatkowo wyhamować... Odwróciłem do tego głowę i otwarł się wizjer... Na szczęscie nic się nie stało.

 

Wiem, zgodze sie z Toba, warto jednak pamietac, ze kierowcy katamaranow to w wiekszosci ludzie nieco starsi i niedysponujacy juz tym refleksem co mlodzi gniewni, zjezdzaja duzo wolniej ( o ile wogole zjezdzaja :crossy: i nalezy dac im troche czasu ;) )

 

 

Ale to chyba żart? :wink: Większość "naszych" kierowców to zwykłe bydlaki, którym przeszkadzają motocykliści. Nie wiem czy to zazdrość, nienawiść za pasję? Nie wiem i nie mam zamiaru się rozwodzić. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że mamy najbardziej chamski kraj w Europie. No chyba, że Rosja nas przebije :crossy:

 

Dlatego użył sygnału dźwiękowego i w moim rozumieniu kierujący "nieco starszy człowiek" powinien zachować się jak przystało na starszą osobę, powinien dawać dobry przykład młodemu gniewnemu :) dobrze że jeszcze Vectora nie opluł :wink:

 

I to nie był wcale żaden "starszy Pan" jak sugeruje ks-rider - gośc w wieku średnik, na oko - 30 lat, na siedzeniu obok najprawdopodobniej żona bo z tyłu siedziało dziecko na foteliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciach...

We wrześniu leciałem do domu austoastradą - ruch praktycznie zerowy, no więc przelotowa 200/260 w oddali widzę, że sunie sobie lweym pasem Mondeo... Więc ładnie wyhamowałem i sobie za nim jadę, ponieważ nie mam w zwyczaju omijania prawym pasem samochodów... No ale w końcu mi się znudziło więc zatrąbiłem. Kierowca nie reaguje. Więc następny raz trąbię. Kierowca nie reaguje. Za trzecim razem zareagował. Włączył mi sku*wiel spryskiwacze. Nie zjechał.

...ciach....

Vector. To ze koles zachowal sie jak skonczony burak to prawda - na pal z nim. Ale ty tez nie byles bez winy bo cytując za Kodeksem Drogowym rozdz.3 oddz.6 art.24 podpunkt 10.

"Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

 

1. na jezdni jednokierunkowej;

 

2. na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku."

wiec mogles go wyprzecic prawym pasem. to ze droga byla pusta i ciec powinien byl jechac przy prawej krawedzi drogi to jedna sprawa, ale ty pokazales ze jestes uparty i nie korzystasz z dozwolonych manewrow...

Edytowane przez jerryisback
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vector. To ze koles zachowal sie jak skonczony burak to prawda - na pal z nim. Ale ty tez nie byles bez winy bo cytując za Kodeksem Drogowym rozdz.3 oddz.6 art.24 podpunkt 10.

"Dopuszcza się wyprzedzanie z prawej strony na odcinku drogi z wyznaczonymi pasami ruchu, przy zachowaniu warunków określonych w ust. 1 i 7:

 

1. na jezdni jednokierunkowej;

 

2. na jezdni dwukierunkowej, jeżeli co najmniej dwa pasy ruchu na obszarze zabudowanym lub trzy pasy ruchu poza obszarem zabudowanym przeznaczone są do jazdy w tym samym kierunku."

wiec mogles go wyprzecic prawym pasem. to ze droga byla pusta i ciec powinien byl jechac przy lewej krawedzi drogi to jedna sprawa, ale ty pokazales ze jestes uparty i nie korzystasz z dozwolonych manewrow...

 

 

Mało jest w Polsce autostrad o 3 pasach ruchu w jednym kierunku...

Ale fakt, czy puszka czy motocyklem jak ktos mi blokuje lewy pas to łamię przepis i wyprzedzam go (przy zachowaniu szczegolnej uwagi) prawym pasem, tak radze też każdemu robić... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fakt, czy puszka czy motocyklem jak ktos mi blokuje lewy pas to łamię przepis i wyprzedzam go (przy zachowaniu szczegolnej uwagi) prawym pasem, tak radze też każdemu robić... ;)

 

No autem się zdarzą i na moto też, ale na moto unikam ze względu na brak nawyku patrzenia w prawe lusterko przy zmianie pasa w tą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec mogles go wyprzecic prawym pasem. to ze droga byla pusta i ciec powinien byl jechac przy lewej krawedzi drogi to jedna sprawa,

 

Przy której krawędzi powinien jechać? Chyba prawej.

 

Do tego autostrada dwujezdniowa nie potrzebuje trzech pasów, by wyprzedzać z prawej, mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...jak ktoś ma starego parcha i nie ma czym się zabierać na wyprzedzania to niech do cholery się za to nie bierze :/

 

to jest prawda święta prawda ..........chodzi że wyprzedzając coś czymś muszą być jakieś sensowne proporcje tych aut............są kaskaderzy jak mój kumpel co starem 200 wyprzedza kadeta 1.6 benzyna i nawet mu sie to uda ale wyobrażcie sobie sytuacje że zabieracie sie mercedesem 2.0D do wyprzedzania np vw t4 2.5 turbo bo facet jedzie 20-30km/h wolniej niz wy a wam sie spieszy..........niech ten koles tylko dotknie pedału gazu i macie prze**** chować sie do tyłu tylko że dla 3/4 w szczególności młodych kierowców jak zacznie wyprzedzać to nie rozumie słowa odpuść i będzie ciągnąl wyprzedzanie przez 1km koncentrując sier na wyprzedzaniu a nie że z naprzeciwka ktoś może jechać !!!

 

nie mówiąc o elementach co im sie śpieszy i jadą 55km/h zajechanym cienko w gazie i przed nimi jedzie autosan 52km/h i MUSZĄ GO WYPRZEDZIĆ bo zyskają 3 czy 4 sekundy w skali trasy i wyprzedzają go przez 2 km ..............

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...