Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To jest rura siatkowa owinięta czymś co spowalnia dźwięk powiększając akustycznie puchę , do tego kilka przegród - dasz se rade :P :D

Kochany pamiętniczku , właśnie spadł śnieg . I dlatego postanowiłem sobie kupić nowy motocykl :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli teraz dajesz rade jeździć na takim pustym wiaderku to po zastosowaniu takiego rozwiązania:

 

http://edzio35.wrzuta.pl/katalog/5VgDGvdu58j/yamaha_bulldog_1100_przerobka_edhaust

 

Cicho nie będzie ale napewno ciszej i w końcu basowo.Jeśli ton jest ładny niski mimo że może mieć deko dużo decybeli nie jest tak dokuczliwy i nieznośny. Będziesz miał jakieś pytania dzwoń.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Edziu a jak jest z tą jakością/ trwałością wydechów fabrycznych. Wiem, że po jakimś czasie tracą one swój srebrzysty kolor (szczególnie rury doprowadzające). Czy średniej klasy tłumik akcesoryjny jest jest lepiej wykonany od fabrycznego czy gorzej? Spotkałem się z opinią, że tanie wydechy akcesoryjne szybko tracą kolor puszki i szybko się wypalają, czyli są to produkty dla lubiących majsterkować. Prawda to czy fałsz?

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edziu a jak jest z tą jakością/ trwałością wydechów fabrycznych. Wiem, że po jakimś czasie tracą one swój srebrzysty kolor (szczególnie rury doprowadzające). Czy średniej klasy tłumik akcesoryjny jest jest lepiej wykonany od fabrycznego czy gorzej? Spotkałem się z opinią, że tanie wydechy akcesoryjne szybko tracą kolor puszki i szybko się wypalają, czyli są to produkty dla lubiących majsterkować. Prawda to czy fałsz?

 

Współczesne tłumiki oryginalne robione przeważnie są z nierdzewki która pod wpływem wysokiej temperatury żółknie .Chromowane nie zmieniają koloru. Coraz też częściej w sportówkach tłumiki są z tytanu który jest lekki ,wytrzymały i nie przebarwia się za bardzo chyba że na dolotach ale na niebiesko. Na pewno obecność katalizatorów skraca żywot tłumików i seryjnych i akcesoryjnych. Niektóre akcesoryjne mogę polecić bo są robione lepiej niż inne np; MIVV,LEO VINCE, ACRAPOVIC. Cała reszta jest już gorsza. Ale i w tych firmach coraz częściej księgowi zaczynają wchrzaniać się jakość wykonania.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takich XT robiłem nie wiele .Niestety nie posiadam wiedzy na ten temat.Musisz też mieć pewność czy człowiek nie sprzedaje pustego,wydmuchanego tłumika bo będziesz musiał po zakupie go jeszcze przeserwisować-wypełnić.Niech Ci zagwarantuje że jest pełnowartościowy i nie daj się namówić na zakup poza Alledrogo.



EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...