Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Edzio. Mam do ciebie pytanie: czy już kiedyś łączyłeś ze sobą rurki w kolektorze np 1 z 4 lub 2 z 3 rurką w poziomie. Takie rozwiązanie miałem w kawasaki zx9r niby ma to na celu polepszenie motocykla w średnich obrotach. Zastanawiam się czy takie coś nie zastosować w swojej R1. Co Ty na taki pomysł? Pozdrawiam!

MONSTER ENERGY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem takich zleceń.

W R1 Już we wczesnych modelach kolektor jest tytanowy a to bardzo utrudnia jakiekolwiek modyfikacje .By zrobić to dobrze trzeba je spawać w komorach wypełnionych argonem.Niewiele firm ma takie możliwości a i koszt takiej usługi mały nie będzie.

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że odpisałeś :-) Jeśli chodzi o samo spawanie to dla mnie nie jest problem, gdyż prowadzę własny warsztat ślusarki i mam spawarki inwentorowe, magi, tigi do kwasiaka i aluminium. Można taki kolektor włożyć do małej piaskarki trochę ją uszczelnić i pospawać. Chodziło mi raczej o to czy dysponujesz wiedzą, czy taki zabieg coś by poprawił czy może zaszkodził. Pozdrawiam!

MONSTER ENERGY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz wszelkiego rodzaju takie modyfikacje trzeba by było wieńczyć hamownią by wiadomo było jaki to dało efekt.Ani ja ani moi klienci nie bawią się w dodatkowy wydatek na hamownie.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Edzio piszesz, trzeba by sprawdzać to na hamowni. No ale zapytać nie zaszkodziło ;-)

Na początek zacznę od zrobienia tłumika przelotowego od podstaw. Znajomy załatwił mi nowy filtr olejowy dużych rozmiarów, coś ma wys 25cm, średnica w środku rurki z otworkami coś ma około 45mm. Najlepsze jest to w tym filtrze ze zamiast pomarszczonego papieru ma pomarszczoną w drobniutką siateczkę więc mam nadzieje że to dostatecznie zredukuje hałas i będzie ładnie gadać. średnica filtra po zew. ma 111mm. Zastanawiał się czy na początku tłumika który wykonam z kwasiaka nie zastosować 5 cm komory rezonansowej aby go troszkę stłumić ?? Co Ty na ten mój pomysł powiesz?? :-) Liczę na szczerą odp. bez ogródek ;-) hehe w końcu to prototyp ;-) hehe



W R1 masz zawór Exup, znacznie skuteczniejszy niż metoda o której piszesz i zbędna w takim przypadku.

pozd.

może i Exup jest ale kręci mnie jeszcze podkręcenie możliwości r1 ;-)

MONSTER ENERGY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5cm to troche mało.Ja bym zastosował 10-12cm.Można też wykonać pełny przelot bez komory ale na wlocie do rury perforowanej przewężenie,dławik,stożek perforowany itp.Jak będziesz potrzebował jakichś informacji dzwoń,jak będziesz potrzebował jakichś materiałów do tej roboty to też zapraszam.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącze się pod temat :)

Mam wydech leo vince z napisem titanium (tytan to pewnie nie jest ;) ) - jest troche porysowany, a po prostowaniu małych wgniotek nie jest już taki ładny. Jak zrobić, aby znowu nadać mu ponownie ładny satynowy wygląd ? Matowić ?

 

 

pozdr

kiki

Edytowane przez kiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego poszycia zapewne nieda się już idealnie wyprowadzić.Możliwe że tylko jego wymiana na nowe poprawiła by jego wygląd ale oczywiście tytanowe nie są dostępne.





EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...