Skocz do zawartości

TUNING UKŁADU WYDECHOWEGO


edzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Obecn

 

 

 

 

Super, dzięki. A można trochę odkupic od Ciebie? Bo mam na półce taki tłumik przelotowy w carbonie tylko jest poprzepalany w kilku miejscach. Planuję go skrócic to mógłbym od razu wymienic bebechy, tylko muszę go roznitowac i zobaczyc co jest w środku. Ale jakby udało się zrobic go na cicho to miałbym zapasową puszkę na poznań.

 

Mogę odstąpić co chcesz i ile chcesz ale pozostałe szczeguły obgadamy telefonicznie.

 

 



Ok. zastanowię się nad ta opcją, czy ewentualny czas modyfikacja zajmie dużo czasu bo nie wiem czy robić to po sezonie czy teraz i czy drogo mnie to wyniesie?

 

Czas prac jeśli przywieziesz -przyślesz same tłumiki to 4-6h.Obecnie czas realizacji to 3-5dni robocze ale to dynamicznie się zmienia.Pozostałe szczeguły obgadamy telefonicznie.

 

 

 

 

Dziś np robiłm tłumik-rynne w Yamasze Warrior i po pomiarze przy 2500obr. wyszło tylko 91dB na pełnym przelocie o średnicy 47mm.

 

 

 

Edytowane przez edzio

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Edzio,przerabiam właśnie tłumniki w MT-01,tzn. tylna ścianka została usunięta i dorobiona końcówka aluminiowa na styl Akrapovica z otworem wylotowym 45mm,w środku puszki zostały katy,chciałbym uzyskac niezbyt glośny ale basowy dżwięk,mam do dyspozycji rure perforowaną o średnicy 45mm,mate tłumiącą firmy DRC HARD WARE i troche włókna do tłumników,da rade coś z tego zrobic? Może podpowiedziałbyś co i jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń kiedyś do mnie to obgadamy co i jak ale musisz zastanowić się czy tych materiałów wystarczy .Napewno trzeba usunąć tytanową zawartość tłumików i katalizatory.Średnica rur 45mm w zupełności wystarczy ale pozostałą część prac nnależy wykonać starannie i na dobrych materiałach bo przy takiej Vałce i tej pojemności to nie przelewki.



EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dziś miałem okazię zrobić pomiar ilości decybeli po modyfikacji tłumika w Suzuki GSR600 bez usuniętego katalizatora i wyszło nadzwyczaj mało -93dB przy 6000obr czyli ciągle mieści się w Polskiej normie.

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam za bardzo lub nie pamiętam jeśli robiłem tego układu wydechowego więc nie wiem czy da radę go zmodyfikować bez niszczenia,cięcia i spawania chromów w miejscach widocznych.Podeślij fotki-linki w/w układu wydechowego na [email protected]

EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobię foty, jednak jest to układ z puszka pod wahaczem.

Tak mi przeszło przez myśl, że zadowalająci i ciekawy efekt przyniosło by połączenie tylko wydechów bez puszki...

http://i1213.photobucket.com/albums/cc480/_Monter_/VN%20MN/08982A72-1B91-49D1-A342-981939D6E5A3-290-00000085247C6D18_zps476e3325.jpg

lewa noga: http://forum.motocyk...__1#entry782383
prawa noga: http://forum.motocyk...__fromsearch__1
...i tak wszyscy umrzemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dlatego już od dawna wiadomo że dla samego dźwięku niema sensu kupować jakichś drogich akcesoryjnych produktów bo samodzielna modyfikacja swoich fabrycznych nie daje gorszych efektów.



EdHaust-bo nie liczy się ilość a jakość decybeli-506436737

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...