Skocz do zawartości

"Stare" OC a zakup pojazdu


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

 

problem jest nastepujacy.

 

 

chce kupic samochod- fiata 126p. problem w tym ze OC i koszty rejestracji, przegladu, beda znacznie przewyzszaly wartosc pojazdu, ktora ma oscylowac w granicach 500zl.

 

 

chce wiec zrobic tak, aby kupic juz samochod z oplaconym OC i jezdzic na ubezpieczeniu osoby, od ktorej kupie auto.

 

i teraz caly problem;

 

jezeli bylbym winowajca zdarzenia drogowego, to czy sprzedajacemu poleca przeze mnie znizki?

co w przypadku, kiedy doszloby do kolizji i ja pokazalbym, ze kupilem ten samochod i to ja jestem jego wlascicielem od powiedzmy 3 czy 5 dni? wtedy ja trace czy on?

 

 

bardzo prosze o wypowiadanie sie osob obeznanych w temacie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magneto... 1600 postów, prawie 3,5 roku na forum i nie potrafisz używać wyszukiwarki..? :icon_mrgreen:

jw.: masz obowiązek przepisać na siebie, a przy tym ubezpieczalnia każe sobie dopłacić różnicę. czyli nici z kombinacji (a już to miałem napisać, jak widziałem ogłoszenie, z tym warunkiem na oc...)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukiwalem w przepisach i nic nie znalazlem;p

 

 

czyli zadne kombinacje nie wchodza w gre? a w przypadku kolizji np. w dzien zakupu, kiedy logicznie rzecz biorac nie zdazylbym zrobic zadnych czynnosci zwiazanych z przerejestrowaniem, nieprzyjemnosci zwiazane z ubezpieczalnia spadna na mnie czy na wlasciciela pojazdu??

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlasciciela pojazdu bo powinien on poinformowac towarzystwo, lub TY powinienes to zrobic. Tak czy inaczej masz 30 dni, ale powinno byc to zrobione jak najszybciej. W razie kolizji poprzedni wlasciciel traci znizki chyba, ze zdola sie wytlumaczyc dokumentacja sprzedazy ale nie kazde towarzystwo na to idzie. Pewien klient kiedys tak mi sie tlumaczyl... ale ja tego jako pracownik towarzstwa ubezp. nie uwzglednilam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem koleżanko, ale jako pracownik firmy ubezpieczeniowej, powinnaś uzupełnić swoją wiedzę, i nie pisać na forum głupot.

 

W momencie zakupu pojazdu cały obowiązak jak i odpowiedziałność ubezpieczeniowa spoczywa na nabywcy.

Na ewentualną zmianę ubezpieczyciela nabywca ma 30 dni .Jeżeli nabywca nie skożysta z prawa zmiany TU, pozostanie w danym towarzyswie do końca trwania polisy.

Natomiast jeśli nabywca chce korzystać z polisy poprzedniego właściciela, zobowiązany jest do dokonania stosownych zmian w danej polisie (aneks dotyczący zmiany danych jak i rekalkulacji składki w oparciu o zniżki nowego właściciela)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanka Iskra chyba nie po raz pierwsz jest lekko na bakier z wiedzą ubezpieczeniową :P

Jak możesz nie uwzględnić dokumentu zbycia pojazdu jakim jest umowa? Wykazałaś fałszerstwo? Udowodniłaś że do sprzedaży nie doszło?

Klient z chwilą zbycia pojazdu jest wolny od jakiejkolwiek odpowiedzialności, a fakt niepowiadomienia ubezpieczyciela (fakt - jest złamaniem prawa) obciąża go o tyle że musi sprawę odkręcać przy ewentualnej szkodzie. No i obciąża go część składki.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wyobraź sobie, że jakoś na swoją wiedzę ubezpieczeniową nie narzekam... a jeśli zbywca nie powiadomi towarzystwa o zbyciu pojazdu, nabywca tego też nie zrobi i dojdzie do szkody to zbywca traci swoje zniżki i prosta piłka. To zwykła sytuacja z życia wzięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś kary za niepowiadomienie o nabyciu pojazdu? Tzn. mam OC poprzedniego właściciela, a właściwie jednego z poprzednich i minął już ponad miesiąc od zakupu. Dodatkowo nie jestem pewny, czy druga rata ubezpieczenia została zapłacona. Konkretnie - dowód rejestracyjny na osobę A, osoba a sprzedała samochód Panowi B, który samochód ubezpieczył na siebie. Potem sprzedał dla braci C (bo ten samochód to straszny syf). Bracia sprzedali Panowi D, niestety, ale właśnie jemu korbowód wyszedł bokiem, od którego, pod koniec Lipca samochód kupiłem ja. Wymieniłem silnik i jeżdżę. Obecnie planuję ów świetny samochód sprzedać.

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zbywca nie powiadomi towarzystwa o zbyciu pojazdu, nabywca tego też nie zrobi i dojdzie do szkody to zbywca traci swoje zniżki i prosta piłka

A potem zbywca przynosi po trzech miesiącach umowę i czy chcesz czy nie chcesz to wszystko odkręcasz i czyscisz mu polisę. Do liczy się wyłącznie data na umowie...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..... ale ja tego jako pracownik towarzstwa ubezp. nie uwzglednilam

Widze, że koleżanka ma wiedzę z pierwszej ręki, to ja mam jedno szybkie pytanko: Chciałbym swoją 52 letnią maszynę ubezpieczyć na jeden miesiąc w roku, ile zapłacę?? Czy będzie to roczna stawka bez zniżek podzielona przez 12??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to musisz.

Jeśli masz zwykłą, białą tablice, to pojazd jest zarejestrowany normalnie, i w myśl przepisów nie jest traktowany jako zabytek, tylko jako WETERAN SZOS, i podlega zwykłej składce.

 

P.S. nie wiem czy jest to nadal praktykowane, ale pare lat w stecz PZU miało zniżkę na OC dla weteranów 50%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...