Skocz do zawartości

"Stare" OC a zakup pojazdu


magneto
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

P.S. nie wiem czy jest to nadal praktykowane, ale pare lat w stecz PZU miało zniżkę na OC dla weteranów 50%.

No właśnie też kiedyś miałem weterana szos, a puźniej to go chyba zlikwidowali. Ostatnio przeglądając przepsy pod kontem wielkości kary za nieciągłość OC natknołem się na wzmianki, że motocykl aby nie płacić za cały rok musi mieć "zabytkowe" tablice albo ukończone 40 lat. Jak wiadomo na "zatytkowe" tablice moto musi mieć conajmniej 25 lat.

Jakoś koleżanka IsKra66 się na ten temat nie chce wypowiedzieć.

Edytowane przez DEAD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanki Iskry na forum nie było bo drażniły Ją jego usterki :)

Wiesz, nie ubezpieczałam jeszcze nigdy pojazdu zabytkowego, właśnie zerkam do ogólnych warunków i nic nie widzę również, ale wiem jedynie na tą chwilę , że napewno masz możliwość ubezpieczenia go na miesiąc tak jak chcesz. Na jakich warunkach napiszę jutro, ponieważ idę dziś do przedstawicielstwa towarzystwa to się menagerów dopytam jak to wygląda dokłądnie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nim koleżanka Iskra dopyta się menagerów :D w dużym uproszczeniu kilka słów na ten temat z Ustawy ubezpieczeniowej.

Ubezpieczenie krótkoterminowe (min. 30 dni) mogą mieć tzw. pojazdy historyczne, czyli:

- mające co najmniej 25 lat i opinię biegłego iż stanowią unikat, szczególne dobro kultury itp.

- mające 40 lat

- pojazdy historyczne w rozumieniu kodeksu drogowego (nie sprawdzałem co pisze w kodeksie na ten temat)

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...