Skocz do zawartości

Fotka od tyłu.


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To juz było przerabiane - albo wskażesz kto jeździł, albo płacisz mandat jako posiadacz pojazdu ALE BEZ PUNKTÓW - jeżeli powiesz że nie jesteś w stanie rozpoznać kto kieruje.

Moja znajoma tam mała ostatnio puszką - miły pan pyta "rozpoznaje sie pani na zdjęciu?, bo jak nie, to tylko mandat bez punktów". Ale musi być podstawa do nierozpoznania się - duże ciemne okulary, słabe zdjęcie, albo od tyłu, etc...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co w wypadku kiedy wskazuję swojego znajomego a on wskazuje że to ja?

 

I co z przepisem który umożliwia odmowę składania zeznań jeśli nie chcesz obciążyć członków swojej rodziny bo może to ktoś z mojej rodziny jechał? Z tego co wiem jest taka możliwość i wtedy nie ma ustalonej wysokości mandatu.

 

A bronić się mam zamiar przed durnymi fotoradarami w durnych miejscach. Oraz bezsensownymi ograniczeniami prędkości. Taki mój społeczny protest.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście trzeba być grzecznym i miłym jak to zwykle w kontaktach z władzą :D Poszedłem i zapytałem w jakim charakterze jestem wezwany. Pan dzielnicowy powiedział że w charakterze sprawcy wykroczenia, na co ja rzekłem że chyba świadka? Następnie nie rozpoznałem się na zdjęciu które było marnej jakości i poprosiłem o mandat za nie wskazanie kierującego. Jedyne co Pan mógł mi zaoferować to 300 nie mniej, tak więc przyjąłem. Jak będę bogatszy to się kiedyś o to poprocesuję, na razie jednak wolałem opcję ugodową ;)

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co z przepisem który umożliwia odmowę składania zeznań jeśli nie chcesz obciążyć członków swojej rodziny bo może to ktoś z mojej rodziny jechał? Z tego co wiem jest taka możliwość i wtedy nie ma ustalonej wysokości mandatu.

 

Z tego co ja wiem odmowa składania zeznań dotyczy odpowiedzialności karnej, a nie z tytułu wykroczeń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Greedo a jak sie to ma do Twoich stwierdzeń o tym że każdy powinien odpowiadać za swoje popełnione błędy?? :buttrock: Wiem że to trochę złośliwe ale nie mogłem się powstrzymać .Popełnileś wykroczenie drogowe i powinieneś sie do niego przyznać :biggrin: a nie kombinować :buttrock:

Opieram się na Twoich wypowiedziach z innego wątku :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, domyślałem się że w końcu tu trafisz, więc nie zaskoczyłeś mnie zbytnio :icon_twisted: Sprawa wygląda tak, że mimo wszystko mnie ukarali. Sprawa wygląda też tak, że nie udowodnili mi że to ja jechałem :icon_mrgreen: Ukarali mnie jedynie za nie wskazanie kierującego, więc ja się czuję jak najbardziej w porządku. Czuję się ukarany za mój brak ostrożności i czujności, który naturalnie poprawię w przyszłym sezonie. A ponieważ prawo daje mi możliwość nie wskazania kierującego, choć za to też karze, to postępuję w zgodzie z prawem. Jak wynajdą i kupią sobie rentgenowskie fotoradary, ewentualnie badające DNA na odległość, to wtedy pewnie poczuję się na bardziej przegranej pozycji. Ale jak na razie nie czuję żebym na ograniczeniu prędkości stworzył zagrożenie, tak więc nie przyznałem się do wykroczenia. Ukarali mnie za to co mogli, tak więc odpowiedziałem za popełniony czyn. Za nie wskazanie kierującego. Kisses :icon_mrgreen:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...