Skocz do zawartości

Nowy chiński motocykl czy stary japoński? Koszty eksploatacji chopper/cruiser.


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kompletny brak śladowych chociażby przejawów obiektywizmu u paru osób (nie wszystkich, żeby nie było) poruszających się chińczykami, które tak jak wyżej widać bezpardonowo atakują każdy przejaw krytyki. i tak potem jak ktoś narzeka na odpadającą lampę, to zostaje obwarczany, że powinien był lepszymi śrubami poprawiać fabrykę. i dalej w tym stylu...

zamiast jakiejkolwiek dyskusji od długiego już czasu widać tutaj nieomal wyłącznie pieniactwo w atakowaniu osób krytykujących jakość chińskiej produkcji, połączoną z gloryfikację tychże pojazdów sprzeczną z prezentowanymi faktami. a jeśli nie można już inaczej odpowiedzieć, bo fakty przeczą mitowi "jinluna doskonałego", to zaczynają się wycieczki ad personam i wyjątkowo mało kulturalne próby zdyskredytowania rozmówcy

 

no jeśli tak, panowie, ma wyglądać wasza obecność na tym forum, to może zostańcie na swoim kcm...

jsz

 

Wypowiedź zgodna z poziomem moderacji tego działu

:clap: :clap: :clap:

 

Jeszua może czas przypomnieć sobie czym i jak zajmuje się Moderator

za Wikipedią:

Moderator to osoba oceniająca jakość komentarzy na stronie WWW, kanale IRC, liście dyskusyjnej lub na forum. Celem moderacji jest zapobieganie trollowaniu, nadużyciu systemu komentarzy i zapewnieniu, że wpisy nie będą powodować kłótni.

Moderatorzy dbają o przestrzegania zasad netykiety, a czasami również o czystość języka polskiego używanego w dyskusji poprzez zwracanie uwagi lub poprawianie błędów ortograficznych.

Edytowane przez jawos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

imho Chinole robia niezle silnik - ich powazne awarie to prawdziwa zadkosc , no ale wkoncu to kopie starszych japoncow , ale jesli chodzi o cala reszte to jednym slowem MASAKRA - jak napisano odkreca sie to i owo , odpada/urywa sie to i tamto , nie hamuje , prowadzi sie jak komar przy 120 km/h :) , elektrykopodobna instalacja , zawieszenie do dupy . Poczekajmy az zaczna kopiowac 100 konne 600 :).

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

virówka 535 spokojnie w tej cenie

Może nie spokojnie, jeśli chce się na 100% pewny egzemplarz, ale trochę trudu i da się znaleźc.

 

Albo Shadow 600 :]

Owszem, ale tutaj już trzeba się nachodzic i naszukac.

 

Albo Drag Star 650 :crossy:

W tej cenie? Chyba żeby robił za kwietnik w ogródku :bigrazz:

 

imho Chinole robia niezle silnik - ich powazne awarie to prawdziwa zadkosc , no ale wkoncu to kopie starszych japoncow , ale jesli chodzi o cala reszte to jednym slowem MASAKRA - jak napisano odkreca sie to i owo , odpada/urywa sie to i tamto , nie hamuje , prowadzi sie jak komar przy 120 km/h :) , elektrykopodobna instalacja , zawieszenie do dupy . Poczekajmy az zaczna kopiowac 100 konne 600 :).

Masz rację, ale jak się porówna jakośc motocykli z Chin sprzed 2-3 lat a obecną, dzieli ich prawdziwa przepaśc. Jeśli zachowają tempo rozwoju, to chociaż raczej szybko nie dorównają, ale na pewno nie będą znacząco odstawac od śreniej światowej w niedługim czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamujesz mnie...Greedo czy wiesz co znaczy słowo CHOPPER? Tobie może wszystko jedno, "motór to motór" i nie widzisz różnicy. Jeszcze raz powtórzę, piszemy o CHOPPERACH i CRUISERACH. Jednak masz problem ze zrozumieniem czytanego tekstu...

 

Załamujesz mnie shipp :D Zeszliśmy na temat przedziału cenowego a nie kruzerów i czoperów :D

Poza tym koledzy już Ci uświadomili co i za ile można kupić.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap:

Greedo, nie zmuszaj mnie do tego, abym myślał że przedwcześnie zakończyłeś edukację i masz problem z czytaniem z tzw. zrozumieniem. Obracamy się w przedziale cenowym, w którym łapią się chińczyki, czyli do max 8 tys zł. a za mojego obecnego VStara można by kupic prawie nowy samochód. I co chcesz tutaj porównywac? Tak samo mógłbyś porównywac nowego Tico do 2 letniego Mercedesa.

:clap: Witaj, nie jestem klakierem, brawo, napisales tak jak ja mysle,pozdrawiam :notworthy:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załamujesz mnie shipp :D Zeszliśmy na temat przedziału cenowego a nie kruzerów i czoperów :D

Poza tym koledzy już Ci uświadomili co i za ile można kupić.

Temat w którym piszemy:Nowy chiński motocykl czy stary japoński? Koszty eksploatacji chopper/cruiser - co powiesz o wieczorówce? Może byc dla pracujących :bigrazz:

Uwierz mi, kiedy się coś czyta i rozumie czytany tekst, to przyjemne uczucie i jeszcze w życiu pomaga :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:clap: :clap: Witaj, nie jestem klakierem, brawo, napisales tak jak ja mysle,pozdrawiam :notworthy:

 

jeszcze mu stopy wymasuj w podzięce.

 

Shipp, ale może nie zauważyłeś, temat w międzyczasie zmienił się 5 razy.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Lefthandy

Natomiast kupowanie nowego chińczyka to już dla mnie duża nieodpowiedzialność.

 

No i zajebiście. Mam w dupie odpowiedzialność. ZŁE CHIŃSKIE SQTRY Rządzą!!!

Tworzymy już powoli międzynarodową społeczność nieodpowiedzialnych i bardzo dobrze :buttrock:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera ja jestem jakiś pechowy :biggrin: kiedykolwiek oglądam jakieś motocykle to nigdy nie udało mi się spotkać Japończyka w cenie 4-8 tyś do którego nie miał bym zastrzeżeń.Wiem też że to jest Polska i tu zasady są diametralnie inne niż w pozostałych cywilizowanych miejscach.

W USA czy Europie motocykl sprawny technicznie z rejestracją kosztuje 1500-2500 euro ale modele 1987-95 a rejestracja ważna na rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok - panowie, ale kto normalny kupuje czopera do jeżdżenia?

czopery i kruzery są zasadniczo do lanserki (ani to jedzie, ani się na to spakować, ani to wygodne), jeśli ktoś kupuje coś dla szpanu to niech przepłaca! i wali mnie to ;)

jak ktoś chce jeździć to w cenie nowego chińczyka jest naprawdę wybór konkretnych motocykli do jeżdżenia, i choćby były i nawet dwudziestoletnie to i tak zrobią więcej kaemów niż nowy chińczyk

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa lektura... No to jak to jest, można "spokojnie" kupic używanego choppera za małe pieniądze czy nie? Ci sami tutaj udowadniają coś innego a gdzie indziej zmiana zdania? Czyżby zadziałała zasada "jeśli wejdziesz między wrony będziesz krakał tak jak one"? Wygląda na to, że tak właśnie się dzieje.

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...0entry1404985

 

 

shipp to chyba nie do mnie ?

 

Ja zawsze twierdzę że pewny japoński motocykl to powyżej 10 tyś i tak widziałem we wszystkich komisach w Krakowie a naprawdę odwiedzałem je regularnie pod koniec zeszłego roku poszukując coś dla siebie o pojemności 500cc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...