Skocz do zawartości

Nowy chiński motocykl czy stary japoński? Koszty eksploatacji chopper/cruiser.


Luca
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałem z dystrybutorem z firmy MASTER-MOTOCYKLE,

http://www.master-motocykle.pl/joomla/

W takim razie dobry kit wciska, dowiedziałem się również że w przyszłym roku ma wyjść JUNAK CCM 800 ale najpierw podobno NIEMCY i USA. Zobaczymy ile w tym prawdy?

 

A co sądzicie o tym artykule na temat JUNAKA:

 

http://motormania.com.pl/testy/motocykle/junak-m16-slodko-kwasny/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z dystrybutorem z firmy MASTER-MOTOCYKLE,

 

jeśli sądzisz, że sprzedawca jest obiektywny i poinformuje wprost o niekorzystnych dla siebie aspektach sprzedaży*, to gratuluję dziecięcej naiwności :cool:

* - nieweryfikowalnych dla przeciętnego klienta

 

BTW opowieści o większych pojemnościach chińczyków krążą od lat. tyle, że póki co ledwie zdobyli się na silnik 650ccm, i tu okazało się, że przestali być konkurencyjni cenowo i oferta pozostała wybitnie niszowa. cudów nie ma, tego się nie da zrobić na ich dotychczasowych materiałach i technologii

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

metal_74 nie jestem fanem żerowania na legendarnej nazwie...ale jeśli chodzi o M16 to kilka słów ci napiszę bo miałem okazję tym pośmigać nie dużo ale zawsze.

 

Po pierwsze osiągi szału ni ma ale po mieście jest ok. Po drugie pozycja za kierownicą. LEPSZA NIŻ NA MOIM INTRUZIE ! Po trzecie spalanie raczej ekonomiczny w mieście koło 4 litrów. Bardzo dobre hamulce (jak na tego typu motocykl oczywiście) Prowadzenie raczej ok. Chociaż przód miękki tył twardy(ale to norma w chopperach)

 

Największa wada to wykonanie. Naprawdę słabe i nie wróże mu ładnego wyglądu powiedzmy po pięciu latach użytkowania.

 

Podsumowując Intruza nie zamienił by na Junaka M16 na pewno,ale ogólnie powiedzmy,że jestem na plus. Chociaż ja osobiście wybrałbym starą Japonie.

 

Mam nadzieje,że choć trochę bez zbytniej napinki pomogłem :)

Edytowane przez jabok
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja jeszcze dorzuce - niewystarczajace opony, akumulator i kiepskie ladowanie, zdarzaja sie bardzo glupie problemy mechaniczne zwiazane zreszta z wykonaniem.

Najlepiej wejsc na forum tego Junaka i poczytac posty z mechaniki :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wtam jak w temacie przymierzam się do kupna motocykla 125 cm , myślałem o nowym junaku ,romecie lub coś z używek markowych ,ma to być coś na styl szosówek lub choper/cruiser ,Sportowe i skutery mnie nie interesują . Moto porzebuję na doazdy do pracy krótkie odcinki 4 km i czasem jakiś wypad .

Co możecie doradzić w miarę bezawaryjnego i dobrego do jazdy , Mam 36 lat i od jakichś 15 ne miałem moto , wcześniej jakieś skutery (simson itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz budżet?Wszystko od niego zależy co Ci ktoś doradzi.Wiadomo jak kupisz nowe moto to mniej wydasz na części...Chociaż różnie z tym bywa.Ja kupiłem kiedyś nowego Rometa a'la enduro(morotower).Chciałem go podkręcić i t.p.

Był nie fachowo złożony i jak z salonu wyjechałem to kolanko z tłumika po 3km. odpadło...

Edytowane przez Palmer1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtam jak w temacie przymierzam się do kupna motocykla 125 cm , myślałem o nowym junaku ,romecie lub coś z używek markowych ,ma to być coś na styl szosówek lub choper/cruiser ,Sportowe i skutery mnie nie interesują . Moto porzebuję na doazdy do pracy krótkie odcinki 4 km i czasem jakiś wypad .

Co możecie doradzić w miarę bezawaryjnego i dobrego do jazdy , Mam 36 lat i od jakichś 15 ne miałem moto , wcześniej jakieś skutery (simson itp.)

Bardzo subiektywny ranking wg mnie (malejąco po fajności):

http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/mt/mt-125.aspx

http://www.yamaha-motor.eu/pl/products/motorcycles/roadster/ybr125-custom.aspx

http://www.honda.pl/motorcycles/range/scooter/pcx-2015/overview.html

http://www.honda.pl/motorcycles/range/125cc/cbf125-2013/overview.html

... długo długo nic ...

romet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diękuje moderaorowi za przeniesienie do odpowiedniego działu .

No właśnie zpomnialem o najważniejszym ,o budżecie ,z racji tego że jestem w trakcie budowy swoich czterech ścian i jeszcze trochę mi to zajmie ;) to nie chciabym więcej wydać jak coś w granicach 4000 , te propozycje co podaliściesą oczywiście są super ale niestety nie na moje obecne możliwości :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diękuje moderaorowi za przeniesienie do odpowiedniego działu .

No właśnie zpomnialem o najważniejszym ,o budżecie ,z racji tego że jestem w trakcie budowy swoich czterech ścian i jeszcze trochę mi to zajmie ;) to nie chciabym więcej wydać jak coś w granicach 4000 , te propozycje co podaliściesą oczywiście są super ale niestety nie na moje obecne możliwości :(.

Za 4 tyś to kupujesz Rometa/Jinluna 250cc używanego z małym przebiegiem. Co do 125cc to też bym wybrał chińską używkę z małym przebiegiem za jakieś 2,5-3tyś a reszta na paliwo.

Co do tego czy chiński Junak, czy Romet, to Romet jest tańszy i łatwiej o części zamienne.

Edytowane przez Luca
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...