Skocz do zawartości

Kawasaki ZX6R VS CBR600RR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam pisze w sprawie kolegi. Ma zamiar na zime znalesc, ktorys z powyzszych sprzetow.

 

Kawasaki Ninja albo CBR600RR 2004 albo 2005 rocznik. I teraz pytanie, co polecacie i dlaczego ?

Pozycja, wyzrymalosc sprzetu, prowadzenie i zachowanie w zakrecie itd.

 

Czytalismy ale sa bardzoo podzielone opinie. Licze na odpowiedzi ludzi, ktorzy mieli do czynienia z tymi sprzetami na zywo :clap:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może koledzie nie pojedziecie po mnie za to, ze jestem młody, nie miałem styczności jeszcze do tej pory z żadnym z tych sprzętów.

Wystarczy pooglądac wyściki z serii WorldSeriesSuperbike (klasa Supersport to 600cc) w tej klasie rządzi niepodzielnie 600RR.

To nie jest decydujące to fakt, ale to jednak o czymś świadczy.

Ja gdy bede kupował taki motocykl to raczej napewno nie bedzie to ZX-6R, owszem jest to bardzo chcarakterystyczny motocykl, jednak narwana charakterystyka silnika to nie wszystko czyż nie koledzy :biggrin:? :icon_twisted:

Pzdr :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może koledzie nie pojedziecie po mnie za to, ze jestem młody, nie miałem styczności jeszcze do tej pory z żadnym z tych sprzętów.

Wystarczy pooglądac wyściki z serii WorldSeriesSuperbike (klasa Supersport to 600cc) w tej klasie rządzi niepodzielnie 600RR.

To nie jest decydujące to fakt, ale to jednak o czymś świadczy.

Ja gdy bede kupował taki motocykl to raczej napewno nie bedzie to ZX-6R, owszem jest to bardzo chcarakterystyczny motocykl, jednak narwana charakterystyka silnika to nie wszystko czyż nie koledzy :biggrin:? :icon_twisted:

Pzdr :icon_mrgreen:

 

Ok postawilem na kawe :wink: z tymi CBRKAmi to moze byc to ,ze maj dobrych kierowcow... :wink:

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszły piątek byłem na jazdach próbnych i jeździłem na nowej ZX-6 generalnie nie zrobiła na mnie wrażenia, poniżej 10 - 12 tyś. nie jedzie. (na 6 biegu przy 6 tyś obr. ma troche powyżej 100 kmh) generalnie sprzęt mega wysokoobrotowy, przez co ciężko tym sie jeździ w ruchu ulicznym = moc nie do wykorzystania, jak wkręcisz na 12 tyś obr. to już musisz hamować.

 

Generalnie miała świetne hamulce i zadziwiający układ chłodzania - podczas jazdy w 90% na 1 i 2 biegu przy obrotach rzędu 10 - 12 tyś. wskaźnik pokazywał ok 73 C :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zeszły piątek byłem na jazdach próbnych i jeździłem na nowej ZX-6 generalnie nie zrobiła na mnie wrażenia, poniżej 10 - 12 tyś. nie jedzie. (na 6 biegu przy 6 tyś obr. ma troche powyżej 100 kmh) generalnie sprzęt mega wysokoobrotowy, przez co ciężko tym sie jeździ w ruchu ulicznym = moc nie do wykorzystania, jak wkręcisz na 12 tyś obr. to już musisz hamować.

 

Generalnie miała świetne hamulce i zadziwiający układ chłodzania - podczas jazdy w 90% na 1 i 2 biegu przy obrotach rzędu 10 - 12 tyś. wskaźnik pokazywał ok 73 C :buttrock:

 

Od 07 byly 600 nieco inne jak 636 bodajrze. z Resztą mniejsza o to. :icon_razz:

 

EOT.

Motocykle to nie wszystko, ale bez nich wszystko jest niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z e stajni Kawasaki nie jezdzilem na duzo motocyklach, ograniczylo sie to do ZZR 1400, ZX 1200 R i ZX600 R. Nic nie przypadlo mi do gustu, prowadzenie CBR 600 RR a Kawy ZX6R to zupelnie inne swiaty, Honda jest poreczniejszai lepiej sie ja prowadzi, sama moc niewiele tu daje i samymi suchymi danymi bym sie nie podniecal. Biorac przy pozniejszej sprzedazy cene jaka sie dostaje na reke i jak dlugo trzeba szukac klieta, to chyba ogolnie wiadomo, ze Honda jest lepszym wyborem.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gadacie głupoty, 636 jest lepsza pod każdym względem od cbr. Cbr jest nudna i przewidywalna jak motorower.

 

Moze uzasadnij dlaczego lepsza pod kazdym wzgledem ? Tzn. pod jakim ? Nie wiedzialem, ze cos co nie jest przewidywalne jest lepsze. Do tej pory wydawalo mi sie, ze im bardziej przewidywalne to lepsze a co za tym idzie bezpieczniejsze ;)

 

Pozatym nie wiedzialem, ze "lepsze" mozna kupic taniej :biggrin:, a gorsze drozej, widac caly swiat zwariowal i sie niezna. :biggrin:

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez sie przejedz 600 kawy i odpowiadającą jej 600 hondy i będziesz miał odpowiedz dlaczego kawa jest lepsza! liczy sie frajda z jazdy-bo bezpieczenstwo i przewidywalność to masz w samochodzie:) ja bym nie kupił sporta 600 przez pryzmat tego ze ma byc przewidywalny-to jest zabawka i ma słuzyc do zabawy:) sie znaczy sie ma byc banan na twarzy i nic wiecej-chcesz bezpieczny motocykl, to napewno nie nowa sportowa 600 bo to sie nijak ma do bezpieczeństwa.

Od wojny, głodu, TVN-u i Platformy, zachowaj nas Panie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...