Skocz do zawartości

Bujanie tyłu w zakręcie


Fiery
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może nie wpasuję się idealnie w temat ale może komuś się przyda:

przy zbyt małym ciśnieniu w przednim kole moto w zakrętach cały czas mi się prostowało i miałem problem, żeby sie złożyć.

 

 

Taa. Też to miałem. Kupiłem moto, spisałem kwitki u sprzedającego i jazda do domu...i przy wyjeździe z parkingu zabrakło kilku cm zebym wpakował się samochody stojący przy krawędzi. Nie dało się poprostu skręcić. Wyszło na to że mało cisnienia. Dopompowałem ile trzeba i na pierwszym skrzyżowaniu już szorowałem podnóżki :(

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień motocykl na coś z pełną regulacją zawieszenia :) cruisery nadają sie na prostą a nie winklowanie :D

 

hie,hie...... :D

 

Jak sprawdzisz i skorygujesz ciśnienie w ogumieniu i zabawa zawiasami nic nie da, to duża szansa,że masz zuzyte łorzyska wachacza w ostateczności główki ramy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie wskazówki i uwagi.

Ciśnienie jest ok, zawiasu jeszcze nie ruszałem. Po zmianie laczka zobaczę co się da zrobić regulacją.

 

A co winklowania - to stereotyp, że armatura nie skręca. I ja ten stereotyp zwalczam :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co winklowania - to stereotyp, że armatura nie skręca. I ja ten stereotyp zwalczam :buttrock:

 

Pozdro

kiedyś zaakatowałem 2 tylne amory w xj600, łącze sie za Tobą w bólu :icon_razz:

myśle że coś z ohlinsa powinieneś podpasić :icon_mrgreen:

WERA#111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wedlug mnie to masz albo zle ustawione tylne zawieszenie(zbyt miekko), albo po prostu nieodpowiedni motocykl do szybkiej jazdy :P

Wiec albo go zmien,albo zacznij jezdzic wolniej :)

Mna na poprzednim motocyklu bujalo, bo tylny amorek byl wywalony(za miekki). A na jeszcze poprzednim bujalo, bo po prostu sie nie nadawal do wchodzenia w zakrety z pierwsza kosmiczna ;)

 

 

Zadzam sie wedug mnie to zawiecha tylnia amor, swojego czasu mialem tez luz na wahaczu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 14 lat później...
Witam,
 
1. Przeszperałem archiwum ale z mizernym skutkiem.
2. *Nie* chodzi o przeciwskręt.
3. Sytuacja:
 
Wchodzę w długi zakręt z wymierną prędkością, zakładam dobrą trajektorię, składam się, moto się pochyla i... zaczyna bujać tyłem.
 
Potrafię jeździć w zakrętach w większym pochyle, choć z mniejszą prędkością. Moto daje radę z większą prędkością, choć w mniejszym pochyle. Nie było żadnych nierówności czy śliskości, nie dodawałem gazu ani nie hamowałem. Skąd to bujanie tyłu? Domyślam się, że jest to efekt połączenia pochylenia i prędkości, bo przy którymkolwiek z tych dwóch parametrów o niższej wartości - bujanie nie występuje.
 
Moje pomysły:
- zbyt miękko ustawione zawieszenie
- źle położony środek ciężkości (zsuwam się trochę do tyłu bo tak mi wygodniej, zamiast siedzieć blisko baku)
- niewłaściwa tylnia opona
 
Jakieś (p)odpowiedzi?
Może ktoś doświadczał czegoś podobnego i wie, co zrobić, żeby bujanie tyłu nie występowało?
Lub jak je skutecznie zwalczyć gdy już się pojawi?
 
Aha, bujanie narastało, łuk trwał, delikatnie odpuszczałem pochylenie i równie delikatnie odpuszczałem gaz. W efekcie dotrwałem do końca zakrętu w ramach swojego pasa, choć oczywiście wyniosło mnie na zewnętrzną (mojego pasa), a bujanie uspokoiło się dopiero po wyjściu na prostą. Adrenalina odpuściła 5 minut później i nogi zrobiły się z waty. Wata w nogach ustąpiła po kolejnych 5 minutach Jakby zakręt był dłuższy to by mnie w końcu wyciągnęło na lewy pas i dalej lub zostałbym wykatapultowany - bujanie miało tendencję narastającą.
 
Pozdro
Tiger 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tuzmen,

 

spoko

 

@Damian85

Zlota lopata juz w drodze !  🤣🤣🤣🤣

 

🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ks-rider napisał:

 

Tuzmen,

 

spoko

 

@Damian85

Zlota lopata juz w drodze !  🤣🤣🤣🤣

 

🙂

Dzięki KS, dawno wykopu nie robiłem!

Dzisiaj zmieniam się w Rossa Greena.

Edytowane przez Damian85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Damian85 napisał:

Dzięki KS, dawno wykopu nie robiłem!

Dbaj o nia, bo ze szczerego zlota jest !  🤣 Maluj po kazdym uzyciu zlota farba !  🤣

 

🙂

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...