Skocz do zawartości

Gdzie można kupić tłoki do Dniepra?


Batman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszę w imieniu bakczysaraja bo on chwilowo nie może.

A pytanie brzmi: gdzie można kupić dobre polskie tłoki do Dniepra? Najlepiej jakiś www sklepu.

 

I pytanie nr 2: jego tłoki mają średnicę 77,2mm - który to jest szlif?

 

 

 

Dzięki za ew. pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polskie tloki można kupić u producenta tj. w Almocie

http://www.almot.com.pl/index2.htm

Dziwne jest to że tlok ma 77,2 mm to by świadczyło że jest

od FSO 1500 albo od 126p.

Nominał w ruskimsprzęcie czy dolniaku czy górniaku to 78 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do almotu, mówili że nie sprzedają klientom indywidualnym.

 

Suwmiarka pokazała 77,2, ale okazało się, że mogę ją wyrzucić kotowi. na tłoku jest nabite 77,98. wiec chyba nominał. Fachowiec wczoraj oglądał i mówi, ze to orginalny nominał, że na gładzi nie ma rys i próg nie jest za duży. Mówi, że trzeba tylko wymienić pierścienie smarujące. To teraz pytanko- gdzie dostane dobre pierścienie smarujące?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pierścienie zapytaj w Primie (Łódź). Znajdziesz łatwo namiary na nich przez google. Mają gwarantowaną wytrzymałość do 8.000 obr/min silnika. Używałem ich kiedyś z tłokami Almot w przerabianym bokserze, była dobra kompresja i nie brał oleju :flesje: Są znacznie lepsze od ruskich.

PASTOR GARAGE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompresji nie sprawdzałem. Poprostu jak padła skrzynia wyciągnąłem silnik, profilaktycznie zdjąłem głowice i pokrywy celem weryfikacji. Po zdjęciu głowicy na dole cylindra był olej silnikowy, więc gdzieś przecieka. W czasie jazdy nie kopcił i nie ubywało za szybko oleju. Próg na cylindrze wyczuwalny, ale nie drastyczny. Brak rys. Wymienie prowadnice zaworów i te pierścienie zobaczymy jak bedzie.

 

Silnik palił od 1 kopa nawet jak stał tydzień pod plandeką.

 

 

Co do tej firmy prima. Oni mają takie pierścienie gotowe, czy robią na zamówienie? Bo w katalogu nie ma takich. Ile takie mogą kosztować?

 

Dzwoniłem, pierścienie smarujące o tej średnicy zaczynają sie od 12złotych za sztukę. Wziąć 2 chromowane i 2 zwykłe?

Edytowane przez bakczysaraj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuje dwa (na każdy z tłoków) pierścienie z takimi harmonijkowatymi blaszkami. Niech źre oleju ale niech jedzie.

 

p.s.

 

dziś wsadziłem w cylindry nominalne nowe pierścienie, miały o,5mm przerwy. planuje tak to zostawić na następny sezon, potem kupic nowe cylki/tłoki. Da to radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastosuje dwa (na każdy z tłoków) pierścienie z takimi harmonijkowatymi blaszkami. Niech źre oleju ale niech jedzie.

 

p.s.

 

dziś wsadziłem w cylindry nominalne nowe pierścienie, miały o,5mm przerwy. planuje tak to zostawić na następny sezon, potem kupic nowe cylki/tłoki. Da to radę?

 

Na bardzo krótko, bo szybko luz na zamku powiększy się ponad dopuszczalną wielkość. Masz już niestety zużyte cylindry, które potrzebują szlifu. :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisałem maila, i dostałem sensowną odpowiedz. Tłoki w sumie już kupione i cylki są po szlifie, ale wkleje tu info.

 

"Oto ceny:

Tłok+sworzeń+kpl. pierścieni - 54.50 PLN

koszt wysyłki 23.18 zł

Płatne przy odbiorze

 

 

Z powazaniem,

 

Krzysztof Priebe

Dział Sprzedaży"

 

 

 

"Szanowny Panie!

W przypadku towarów trudno dostepnych jak np. tłoki Dniepr robimy wyjątki i sprzedajemy również klientom indywidualnym.

Prosimy zatem o sprecyzowanie zamówienia i podanie adresu wysyłkowego wraz z telefonem.

 

Z poważaniem,

 

Krzysztof Priebe

Dział Sprzedaży"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...