Skocz do zawartości

uszczelniacz w oleju jak sprawdzic


DrPlama
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cze. Wydaje mi się że uszczelniacz, ceramizer czy inny badziew dodaje się DO oleju a nie zamiast to raz, a dwa nie da się tego sprawdzić.

Dobry temat poruszyłeś bo kiedyś zastanawiałem się jakie efekty (czy prawdziwe z opisem) i na jak długo daje taki dodatek. Mam ochotę przetestować to na silniku kosiarki 13 lat, pracuje ale ma przedmuchy a nie wiem czy jest sens wymiany pierścieni (koszt i dostępność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cze. Wydaje mi się że uszczelniacz, ceramizer czy inny badziew dodaje się DO oleju a nie zamiast to raz, a dwa nie da się tego sprawdzić.

Dobry temat poruszyłeś bo kiedyś zastanawiałem się jakie efekty (czy prawdziwe z opisem) i na jak długo daje taki dodatek. Mam ochotę przetestować to na silniku kosiarki 13 lat, pracuje ale ma przedmuchy a nie wiem czy jest sens wymiany pierścieni (koszt i dostępność)

 

popatrz na tytul tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popatrz na tytul tematu...

 

Popatrz na post/pytanie:

 

 

Witam

Da sie jakos sprawdzic czy w silniku zamiast oleju jest uszczelniacz? Chodzi o sprawdzenie przed kupnem

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motocykl zalany popularnym motodoktorem będzie chodzil jak przykładowa 13letnia kosiarka, to po prostu czuć i słychać z daleka. Nie potrzeba wiele wiedzy mechanicznej.

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba zanetti wręcz odwrotnie, silnik chodzi znacznie ciszej miękcej i ustaje na jakiś czas dymienie z przepalanego oleju (jeśli takie było) działanie oczywiście chwilowe, idealne przed sprzedażą, nie wiem czy jest jakiś sposób żeby to wyczaić, po gęstości oleju raczej nie zauważysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baba zanetti wręcz odwrotnie, silnik chodzi znacznie ciszej miękcej i ustaje na jakiś czas dymienie z przepalanego oleju (jeśli takie było) działanie oczywiście chwilowe, idealne przed sprzedażą, nie wiem czy jest jakiś sposób żeby to wyczaić, po gęstości oleju raczej nie zauważysz

 

 

 

czy po przejechaniu 300 km dymienie powraca??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie wtedy silnik da znać czy miał dodany uszlachetniacz czy nie. Znajomy kupił starego gsxf prawdopodobnie szczepionego motodoktorkiem, z początku silnik chodził jak należy, nic nie stukało i nie pukało. Pojeździł trochę i silnik chodzi jak wspomniana 13 letnia kosiarka. Ni znam przebiegu od kupna do dziś ale 500 km powinno przepalić wlany dodatek. Zawsze możesz polukać jakie specyfiki sprzedający ma na półce w garażu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uszczelniacz do oleju nie czyni cudów, może co najwyżej zmniejszyć kopcenie, stuków,, wycieków, złej pracy skrzyni, nierównej pracy silnika nie zlikwiduje. Tak jak w starym golfie. A jeśli motocykl stuka to nie ma znaczenia czym jest zalany. GSXF był po prostu zrobiony na sprzedaż, nie musiał mieć dodatków w oleju. Może gdyby był zalany tylko tym specyfikiem to by go uspokiło na kilkaset km, właściwie można zerknąć na bagnet albo w okieno, jak płynny jest olej na zimnym silniku. Jeśli masz wątpliwości czym może być zalany ten motocykl to go sobie po prostu odpuść. (zresztą tu wywiad ze sprzedającym jest bardzo ważny, trzeba odpowiednio pytać).

8.96s 1/4mili GSX-R K1 1000 TURBO/NITRO
SPEEDBIKE.PL TURBO TAKŻE W TWOIM MOTOCYKLU!

SERWIS MOTOCYKLI- WARSZAWA, HAMOWNIA - STROJENIE

https://www.facebook.com/bados84/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz wątpliwości czym może być zalany ten motocykl to go sobie po prostu odpuść. (zresztą tu wywiad ze sprzedającym jest bardzo ważny, trzeba odpowiednio pytać).

 

 

własnie jak srawdzic czy moto robione jest na sprzedaż - aby wyjechało. tego sie nie da sprawdzic bez przejechania kilkuset km...

 

zawsze biore pod uwage ze moze byc uszczelniacz.

 

odpowiednie pytanie to znaczy jak pytac ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...