Skocz do zawartości

Co sądzicie o Goldwingach? ( Honda GL 1100 / 1200 / 1500 / 1800 )


Rekomendowane odpowiedzi

Do chwili obejrzenia filmiki myślałem że to niezgrabne bydlę, ale teraz to wiem ze wszystko zalezy od jeżdźca.

Na pewno objechałby niejednego sporta czy nakeda.

Jest na pewno strasznie ciężki do codziennego użytkowania, ale ilość wszelakich bajerów po prostu mnie rozwala. :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

Zastanawiam się na zakupem Goldwinga 1200 z 85 roku. Egzemplarz który mam na oku jest w bardzo dobrym stanie, a właściciel chce za niego 12 tyś zł. Ponieważ nigdy mnie goldwingi szczególnie nie interesowały, to nie mam pojęcia ile są warte. I tu pytanie do bardziej w nich obeznanych, czy jest to w porządku cena czy za duża?

Może jeszcze ktoś wie jakie wyposażenie ma wersja Aspencade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam.

Noszę sie z zamiarem zakupienia tego motocykla.

Moje możliwości finansowe pozwalają na rozglądanie się w przedziale roczników 1998-2001.

Wiem że w 2002 roku weszła nowa buda i z automatu cena jest wyższa od 2001 ok $2500.

Szukam informacji na temat różnic w rocznikach i na co zwracać uwagę przy zakupie.

Motocykl oczywiście zamierzam sprowadzić z USA.

Chętnie nawiążę kontakt z posiadaczami tego cacka :)

 

Aktualnie dosiadam VL 1500 z 2002 roku ale jest to tylko stan przejściowy.

Motocykl fajny ale ... prawdziwy turystyk to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w 2002 roku weszła nowa buda (...)

 

nowy model. w całości, od silnika który urósł do 1800ccm i został skrócony, poprzez przekonstruowaną ramę, o ile pamiętam zawieszenia, aż do nowego nadwozia - po prostu nowy motocykl w oparciu o poprzednika

i jeśli wierzyć bikez.com to w 2001 był już nowy model, a stary gl1500 skończył się w roku 2000 milenijną edycją specjalną

ale wiele więcej nie pomogę... :biggrin:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...

Witam. Ciezko z materialami na forum na temat tego motocykla. Interesuja mnie Goldwingi z lat '80.

Co mozecie powiedziec na ich temat ? Chodzi mi glownie o wrazenia z eksploatacji.

Czy to udane konstrukcje ?

Trwale?

Czy po 25 latach na rynku nadal nadaja sie do jazdy ?

Jak wyglada sprawa awaryjnosci ?

I generalnie czy warto sie w to pakowac?

 

Jak dla mnie ... tak czy siak kupie na 90% motocykl z lat 80 lub samego poczatku lat 90 bo na nowszy mnie niestety niestac.

 

Duzy silnik i gabaryty motocykla przemawiaja ZA - Duzy silnik trudniej zajezdzic. Ciezki szosowy turystyk wiec teoretycznie jest szansa ze niebedzie skatowany przez poprzednikow.

 

Szukam czegos na dluzsze trasy. Wygodny duzy pakowny turystyk, niekoniecznie z duza iloscia KM.

Powinno byc wygodne i wzglednie bezawaryjne;) Wiadomo motocykl swoje lata ma i co jakis czas trzeba bedzie w nim cos zrobic.

 

Znalazlem takiego goldasa swiezo po sprowadzeniu z US. Cena ok 8000zl, stan ... zweryfikuje jak bedzie czas;) a tymczasem chce sie zorientowac jak ogolnie wyglada opinia o tych motocyklach.

 

Moze ktos polecic jakies zrodlo informacji ON-LINE na ten temat ?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez grasser
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...