Skocz do zawartości

Co sądzicie o Goldwingach? ( Honda GL 1100 / 1200 / 1500 / 1800 )


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

I to tyle. Jak ktos ma jakieś pytania dotyczące tego modelu, a mógłbym na nie odpowiedzieć to niech wali jak w dym. Chętnie pomogę. W sprawie serwisu, też w wielu obszarch służę rada coby nie wywalać otwartych drzwi i nie płacić zbędnego frycowego :o)

 

Jak kolego jesteś jeszcze na forum, to proszę poradź mi, gdzie można podłączyć halogeny do Goldwinga. Nie rozbieramy go dopóki się nie dowiemy, czy nie trzeba niczego zakupić do takiego podczepienia.

Edytowane przez Krempy

Naciskam starter... Jeszcze kominiarka, rękawice, kask. Ruszam, opada zmęczenie i złość.

Zostawiam za sobą świat pełen zawiści, krzywd, raniących niedomówień...

Bo Moja ulubiona pozycja? To pozycja za kierownicą motocykla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

taaaaaaa .kupiłem sobie w tym roku MT-01 dla odmiany po czopach wcześniejszych ujeżdżanych przeze mnie , bo sobie tak myślalem że " jestem jeszcze za młody na goldasa " :) :) . ale po tekstcie FreeMana , wystawilem MT-eka na sprzedaż , jednak nakedy , czy inszego rodzaju plastiki nie dla mnie , stanowią dla mnie zagrożenie za szybko jeżdzilem na tym , czas na goldasa jednym zdaniem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taaaaaaa .kupiłem sobie w tym roku MT-01 dla odmiany po czopach wcześniejszych ujeżdżanych przeze mnie , bo sobie tak myślalem że " jestem jeszcze za młody na goldasa " :) :) . ale po tekstcie FreeMana , wystawilem MT-eka na sprzedaż , jednak nakedy , czy inszego rodzaju plastiki nie dla mnie , stanowią dla mnie zagrożenie za szybko jeżdzilem na tym , czas na goldasa jednym zdaniem:)

to już SKS człowieku SKS.......

a swoja drogą goldasy to piękne motocykle ale dla mnie jeszcze za wczesnie i za mało na koncie , niestety...:)

Edytowane przez walko69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

Temat jest dość stary i trafiłem tu zupełnie przypadkiem no ale po kilku przeczytanych postach od początku już mnie świerzbiło by prostować domyślną wiedzę kolegów, ale kolega

FreeMan postarał się i spuściłem trochę pary.

 

Dużo by jeszcze można było dopisać do opisu kolegi ale nie o to chodzi

 

Najważniejsze jest to że informacji i opinii udzielił nam ktoś kto takowym sprzętem jeździ , bo z samego patrzenia na motocykl wnioski są jak wyżej -zupełnie wyssane z palca.

 

Bierze się to z racji tego, że motocykl jest kosmicznie drogi, i jeśli takowy szczęśliwy posiadacz już nim włada, rzadko się zdarza by dawał go do testowania kolegom ,by mieli własne zdanie poparte doświadczeniem.

 

Trafiłem tu na te forum bo odświeżałem przygody z przedniego motocykla tj. WildSrar 1600 a to dlatego ze właśnie wczoraj go sprzedałem

 

Padła tu opinia ze po fajki jechać GL-em się nie da.

 

Ja tez tak myślałem, mówię sobie to potwór, będę nim jeździł tylko w dalekie podróże a wildstara sobie zostawię żeby ganiać po” podwórku”.

 

Wyobraźcie sobie koledzy że przez 3 lata motocykl zrobił ledwie 60 km. Mimo że mi się bardzo podoba ,jego klasyczna budowa ujmuje niejednego za serce ,to i tak motocykl obrósł kurzem.

 

Spytacie dlaczego?

 

Po prostu ten rzekomy potwór o którym jest tu wątek jest tak groźny na pierwszy rzut oka a gdy się go dosiądzie i nieco zaprzyjaźni staje się wyrafinowanym rumakiem na którym można prawie wszystko! I po fajki i do” kibla”,itd.

 

Ja jeżdżę nim codziennie i w niczym mi nie przeszkadza jego o 100 kg większa masa. Z garażu wyjeżdża sam( wilka musiałem wypychać) manewruje się o niebo lepiej jest zwrotniejszy szybszy itd.itd. ktoś wspomniał o szerokości! Tak! Jest szerszy od wildstara o 5 cm!,(lusterka)

 

ale znacznie lepiej wywarzony i pomiędzy autami czuje się pewniej i zapewniam niedowiarków tam gdzie przeciśnie się w miarę duży Cruiser ,ja przeciskam się bez problemu.

 

Ktoś tu również wspomniał o podnoszeniu tego motocykla gdy zaliczy desant. Ja powiem krótko: Pudzian nie jestem a stawiam go z uśmiechem na twarzy ale najlepiej będzie gdy lukniecie na filmik

 

 

 

 

I jeszcze taki mały pokaz jazdy manewrowej :

 

 

 

 

Znane jest powiedzenie – każda sroka chwali swój ogon , ale na swoją obronę dodam że

 

sam osobiście dałem się przejechać czterem kolegom , spytacie jakie wysunęli wnioski?

 

Dwóch z nich kupuje GoldWinga 1800, a jeden z nich jest tu zarejestrowany na forum (Jusza)

 

Pozostali stwierdzili ,że gdyby nie brak kasy …. Dalej się domyślcie

 

Nadmienię że mowa tu o GL 1800, sprawa z GL 1500 ma się nieco inaczej ale że wieści te są zasłyszane nie będę się wypowiadał.

 

Pozdrawiam wszystkich a w szczególności zainteresowanych kupnem GL 1800!

 

Zapewniam ! NIE BĘDZIECIE ŻAŁOWAĆ!!

 

Darek

Edytowane przez DAREK Z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

duzo bicia piany i zadnych konkretow.Jak to na polskich sejmikach.A pyt.bylo dosc proste mimo,ze postawione przez 14-to latka.Wiec niech ktos napisze cos konstruktywnego,powolujac sie na wiedze doswiadczenie i zmysl techniczny,bo to ze Gold Wing jest do ...de,albo ...swietny to wszyscy wiemy.Nie zapatrujcie sie mili na ....Mleczke,tylko jesli cos wiecie napiszcie tu.

ps.

poprzednik juz zaczal i filmiki tez ciekawe,ale oczekiwane jest wiecej wiadomosci z serii doznan technicznych.

Edytowane przez BSAmaikel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...