Skocz do zawartości

Ile trzeba dac za Junaka M10?


Buber
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.caferacer.com.pl/?page_id=2587

Z poczatku ostry negatyw, ale po chwili zastanowienia nawet ciekawy wynalazek....

 

 

Czy to nie jest ciekawe że najlepsze Junaki przerobione powstają za granicą PL? :banghead: Ten Scrambler srebrny co buja się po sieci to tez jakiś "obco brzmiący" gość chyba rzeźbił.

 

CR fajny, szkoda że bak nie jest total alu tak jak w rasowym CR powinien być. No i na moje to coś pusto pod siedzeniem jest, taka tam wolna przestrzeń która szpeci... No ale szacun się należy bo porządnie zrobiony.

 

Jak ze złomu wykopałem tą swoją ramę od Janka rok temu to miałem w głowie wizję klasycznego moto a`la japońce z lat 60-tych. Trochę czasu minęło, człowiek zmądrzał i jednak Junak z tego chyba będzie. Nawet już mam 2 namiary na silnik w okolicy, tylko boję się dzwonić i pytać o cenę. :biggrin: Święta idą...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców Janka, mam taki numer na ramie, podobnoniemozliwe bo takich nie robili....i co ja teraz biedny miś zrobie??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a877fbb549163f.html

Ktos zgadnie jaki to rocznik???

Edytowane przez granat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Scrambler srebrny co buja się po sieci to tez jakiś "obco brzmiący" gość chyba rzeźbił.

 

Ta , to Guriga? z Węgier .

W Polsce też ciekawe konstrukcje są , Tu chyba najszybszy junak w Polsce

i jego skromny właściciel .

 

Święta idą...

A grzeczny byłeś ? Jak by co to mam troche szpeji na wydanie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ło ja pitolę, ale się wkręca. Szkoda że tak od razu po odpaleniu. :banghead:

 

Pytanie do znawców Janka, mam taki numer na ramie, podobnoniemozliwe bo takich nie robili....i co ja teraz biedny miś zrobie??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a877fbb549163f.html

Ktos zgadnie jaki to rocznik???

 

 

No faktycznie kupa, na 91 tys się kończą. Ale sam wiesz jak to było z produkcją w PRL a tym bardziej dokumentowaniem tego a co jeszcze bardziej - przetrwaniem dokumentacji do dziś. Ja bym najpierw skupił się na tym czy numery nie są bite, czy wyglądają tak samo jak w innych Jankach itp. Jeśli są OK to ostatnia seria wtedy będzie. Chyba że masz jakiś "układ" w urzędzie to może dałoby radę sprawdzić coś w papierach na temat tego akurat numeru, może był w okolicy rejestrowany.

 

Właśnie mi się przypomniało że mam dwóch kolegów Junakowców. Tu fotka Junaka jednego z nich, jeszcze nie dokończony na foto. Malowany w garażu przez brata tego kolegi jako że był lakiernikiem.

http://images43.fotosik.pl/456/d8d420e0a86905e4.jpeg

 

Trzeba skoczyć do niego i się przytulić (do Janka), zobaczyć co do czego tam jest. Dziesiątki razy byłem w jego garażu ale Jankowi nigdy się nie przyglądałem, ot, po prostu wiem że tam stał. :banghead:

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer jest fabryczny, przynajmniej tak mi sie wydaje, wiem ze nabijali numery w TOS-ach czyli takich uwczesnych serwisach, jak ktos zalutował w drzewo czy słup ogłoszeniowy mu wyskoczył na droge, to na fabryczna "goła" rame nabijano numer, ale był inny system, najpierw nabijano znak TOS-u potem numer, tu jest metoda fabryczna, model -numer, na ramie nie ma tabliczki znamionowej, w miejscu gdzie powinna byc nie ma sladu.....jeszcze bede patrzył moze co wypatrze to dam znac, a wy mędrcy dumajcie o co kaman, bo chce poskladac na fabryke:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys ktos opisal ulepszanie Dniepra, udało sie, chodził cudownie, ale ile kasy w niego poszło to zupelnie inna historia, penie tak jest z Jankiem, wszelkie modyfikacje tego typu sa tylko dla zatwardziałych motomaniaków, ciekawe co jeszcze z niego wycisna:]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do znawców Janka, mam taki numer na ramie, podobnoniemozliwe bo takich nie robili....i co ja teraz biedny miś zrobie??

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/c1a877fbb549163f.html

Ktos zgadnie jaki to rocznik???

 

 

MI to wyglada na chamsko nabite numery :icon_rolleyes: Co do produkcji to szacuje na lata 63-64 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junaki były produkowane do `65 roku? Ostatnio gdzieś w sieci widziałem Janka z numerem ramy 89xxx albo nawet 99xxx (trochę niewyraźne foto) a na tabliczce miał rok 1966. Widzę że sporo nauki mnie czeka w kwestii Junaków. :banghead: Junak w ogóle "rzucił" mi się na mózg. W nocy śniło mi się że z Dr.House`m szukałem w londyńskim British Museum zwłok Junaka bo podobno były gdzieś w podziemiach schowane. :eek: :banghead:

 

 

Własnie zaciągam 'pomoce dydaktyczne" odnośnie Junaków. Przyda się, będę studiował. :biggrin:

 

Tutaj sporo tego jest. Jakby ktoś nie znał jak działa Chomik to opowiem tyle że rejestrujesz się w chwilkę, bezpłatnie oczywiście. Co tydzień masz przydzielony limit transferu i można ciągnąć. Jakby się postarać to prawie wszystko z poniższego linku można pociągnąć za jeden tygodniowy transfer. Można też swoje bzdety wrzucać i się dzielić.

http://chomikuj.pl/Gocio/Serwis*c3*b3wki+m...h,381728860.pdf

 

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOC troche pojechałes z tymi "chamsko wybitymi numerami" :biggrin: zobacz jak wygladały inne równie "chamsko" wybite numery:] Oficjalnie skonczono w 65, mozliwe ze pózniej jeszcze doskładywali z pozostalych na magazynie czesci, ale niestety nie mam gdzie to sprawdzic....

A chyba jednak mam gdzie sprawdzic , niedaleko mieszka człowiek co pracował długie lata w FSM:] To jakies trop...

Edytowane przez granat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po chwili namysłu i kilku godzinach grzebania na strychu stwierdzam że też mam "chamsko" nabite numery na swojej ramie. Wczoraj ją wykopałem i obstrykałem aparatem, rzućcie okiem na numery, reszta fotek tez tam jest, oceńcie czy czegoś nie brakuje tej ramie. Obejrzałem z bliska, wygląda na prostą i nie widzę pęknięć ani rys w strategicznych miejscach, po piaskowaniu sprawdzę dokładniej. Niestety dość dużo spawów jest wokół tej kupy którą ktoś dospawał pod belkami. :icon_evil: Trzeba będzie przytulić kątówkę do tej ramy a potem szczotę drucianą. Z linku który dał Granat wynika że to `63 rok.

 

http://picasaweb.google.com/JoseJallapeno/...460073659096610

 

 

 

Na zdj.nr.7 widać jakiś gadżet przymocowany do uchwytu lewego podnóżka pasażera. Co to jest? Ma tak być czy to śmieć jakiś?

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...