Skocz do zawartości

Kask HJC CS-R1


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Miałem okazje mieć ten kask na głowie, ale niestety w nim nie jechałem.

Z zewnątrz jest bardzo starannie wykonany, ma starannie wykonane wloty powietrza, precyzyjnie zamykane.

Wady to jasny środek, nie wyglądający solidnie i trudności w zakładaniu i ściąganiu kasku (podbródek itd), ale po nałożeniu jest bardzo wygodny. Posiada szybkę z antifogiem ale myślę ze w ekstremalnych sytuacjach i tak zaparuje.

A może Nolan N62. Kupujesz za około 500zł + pinlok 70zł i masz markowy kask który nigdy nie zaparuje!

Niby HJC marka numer 1 na świecie teraz ale ja widzę ze oni chyba idą w stronę ilości modeli kasków (które wciąż wypuszczają) a nie w jakości

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o tym kasku.

A może lepiej postawić na inną markę, mój przedział cenowy to 500-600 zł, jak coś to mogę ciut wyżej :bigrazz: .

A może lepiej kupić agv k-series ?

 

 

Witam.

 

Nie miałem co prawda przyjemności pośmigać w modelu CS-R1, ale z czystym sumieniem mogę polecić Ci HJC. Drugi sezon śmigam w FG-14, i jak na kask w tym przedziale cenowym jest jak najbardizej OK. Mimo szybki z antifogiem trochę paruje, ale moim zdaniem to jedyny mały minus, którego nie są pozbawione nawet kaski z najwyższej półki. Gdy będę musiał zmienić czapkę z całą pewnością pozostanę przy HJC. :)

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem co prawda przyjemności pośmigać w modelu CS-R1, ale z czystym sumieniem mogę polecić Ci HJC. Drugi sezon śmigam w FG-14 (...)

 

a w czym jeździłeś poza tym jednym?

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdże w tym kasku od miesiąca i mogę jak narazie wymienić 2 wady:

 

- od 60 km/h z otwartą szybką występuje taki pisk od opływającego powietrza.

 

- cięzko się go ubiera.

 

Na plus można mu zaliczyć dobrego antifoga, szybka paruje lekko jak się jedzie późno w nocy przez zamglone pola jednocześnie chuhając na szybkę.

 

Tomek G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba faktycznie nie mialeś na garnku Shoei'a czy Schubertha. :)

Raz jechałem w XR 1000 jak w Motocyklonie mieli drzwi otwarte Shoei, z tym że nie miał on pinlocka...kurde nie miałem jeszcze na głowie tak parującego kasku...słoneczny dzień a tu ciągle szybka zaparowana. Domyślam się że to odosobniony przypadek może coś nie teges z kaskiem ale naprawde isę zdziwiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raz jechałem w XR 1000 jak w Motocyklonie mieli drzwi otwarte Shoei, z tym że nie miał on pinlocka...kurde nie miałem jeszcze na głowie tak parującego kasku...słoneczny dzień a tu ciągle szybka zaparowana. Domyślam się że to odosobniony przypadek może coś nie teges z kaskiem ale naprawde isę zdziwiłem.

Z pinlockiem mógłbyś w środku zimy stać na światłach, oddychać jak po ostrym sprincie, a pary by nie było. Rozwiązanie lepsze niż wizjery pokryte warstwą antifog.

Edytowane przez skinny500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie spotkałem sie z taką samo opinia. Antiofog w sprzyjających warunkach jeszcze sobie radzi ale gdy jest naprawdę chłodno lub wilgotno to nic nie zastąpi wtedy pinlocka!

A najtańszy o ile dobrze wiem kask z pinlockiem (który trzeba jednak dokupić )to nolan N62 za okolo 500zł.

Komar 2320 > WSK 125 > CBR 600F2 > CBR F4I SPORT > Kymco Active > YBR 125 > CBR 600RR PC 40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...