Skocz do zawartości

Problem z odciskami na dłoniach


Rekomendowane odpowiedzi

Jest jedna prosta rada - zacznij sie podciągać na drążku :icon_razz:. Najpierw kilka razy skóra lekko zejdzie a potem juz bedziesz miał taka twardą że co byś nie robił to daje Tobie 100 % gwarancji nie bedziesz miał odcisków, a przy okazji wyrabiasz sobie plecki i bica to tez sie przyda w terenie.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w terenie to bardziej mięśnie nóg są potrzebne do trzymania motocykla , a kierownica to tylko żeby sobie moto na bok nie pojechał :)

Nie każdy tak ma. Np. ja mogę śmigać nie wiadomo ile i pierwsze co zaczyna mnie boleć to ramiona i nadgarstki. A nogi nigdy mnie nie bolały. :icon_eek: Pod koniec ostrego ganiania czuje jak wyrywa mi ręce lub mało co nie zabraknie mi sił żeby przelecieć przez kiere przy ostrym hamowaniu. :)

 

A co do odcisków to ja też po przerwie mam odciski(w rękawiczkach i git manetki). Moim sposobem jest porządne kremowanie tłustym kremem do rąk przed snem. W pracy robie gwoździarką i od niej też czasami mam odciski ale krem wszystko u mnie załatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie zastanawiałem się jeszcze nad całą sprawą...

 

Czy jak wyjmujesz ręce z rękawic to masz je mocno przepocone?

Pot generalnie wyraźnie zwiększa możliwość powstawania pęcherzy. Rozciąłeś kiedyś może jakiego? (wiem, podobno obrzydliwe, ale dla mnie było dmuchanie żab słomką; choć sam to kiedyś zrobiłem) Po rozcięciu płynie właśnie coś potopodobne (nie jestem pewien czy na pewno pot).

Pamiętam że miałem kiedyś problem tego typu jak dużo grałem na basie. Na gitarce nic sie nie działo (używałem paznokci do szarpania), ale gdy tylko używałem palców do uderzania w struny basu po 2-3h pękała mi skóra, potwornie piekło a na następny dzień robiły mi się bąble. Rozwiązaniem był talk (naprzykład taki, w którym się maski przeciw gazowe smaruje; typu słoń naprzykład), jednak ponieważ go nie lubiłem, przerzuciłem sie na grani epaznokcami :banghead: ale to inna historia.

W każdym razie sprawdź to. Możliwe że masz kiepskie rękawice, które źle "oddychają" i ręka sie poci. Chociaz mi to sie na żadnych moich nie zdarzało. To tylko sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rąk przepoconych nie mam, wcześniej miałem rękawiczki Aplinestars z bardzo cienkim materiałem na dłoni, teraz kupiłem Bulla i ten materiał jest grubszy, momentami podwójny, dopasowane są do ręki, minimalnie ciasne, ale się pewnie rozejdą. Rada żeby jeździć jest słuszna, z tego względu, że skóra się uodparnia pewnie:), tylko czy znacie jakieś sposoby, aby to dziadostwo jakoś zminimalizować, bo boli momentami. Co dają te plastry, bandaże, które wszyscy stosują??

 

Pozdrawiam

ubran

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co dają te plastry, bandaże, które wszyscy stosują??

 

za przeproszenie gówno dają, bo to napewno nie utwardzi skóry, co najwyżej mniej Cie rece beda boleć podczas jazdy już z bąbelkami na dłoniach. Nie jest to żadne rozwiązanie na dłuższą metę

Edytowane przez Geralt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za przeproszenie gówno dają, bo to napewno nie utwardzi skóry, co najwyżej mniej Cie rece beda boleć podczas jazdy już z bąbelkami na dłoniach. Nie jest to żadne rozwiązanie na dłuższą metę

dokladnie tak bo kolega to samo przechodził- ja tam nigdy nie miałem problemu z odciskami bo jestem twardy endurowiec a nie mietki odpalam husaberga 650 ręką bez odprężnika tak że wiesz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...