Skocz do zawartości

Jak to jest w simsonie ?


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak jest rozwiazany czyjnik luzu w simsonie ?

Wiem ze skuterki (sr50) mialy kontrolke luzu ale nie mam pojecia jak rozwiazany jest czujnik :-)

Z gory dzieki za wszelkie info :-)

Techniacz - na Ciebie licze najbardziej :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj przykro mi m16 ze musze ci zawiesc, lecz nie znam odpowiedzi na to pytanie. moge sie tylko domyslac, choc to pewnie glupie przypuszczenia ;)) Moze jak sa przelozenia to sa jakies czujniki i np gdy sie wrzoca looz to naciska sie jakas zapadka czy cos? To tylko przypuszcenia i pewnie nie sa prawdziwe :DD Tak wogle moze ktos wie ? :) Bo sam bym sie chetnie dowiedzial(jak bys chcial jeszcze wiedziec to sa jeszcze kontrolki kierunkow i dlugich swiatel :( przynajmniej u mnie :((no co moze nie wiedziales:D))

Simson SR 50 > Honda Transcity NX 125 > Honda XL 600 RM > Honda CBR 1000f SC 25 > Suzuki GSX-R 750 K1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba tak:

W środku silnika jest taki okrągły wałek na którym są rowki od odpowiednich biegów. Gdy włączysz luz to taka wydłużona część tego wałka dotyka blaszki która jest przykręcona do górnej części silnika i podłączona do kabelka i wtedy zamyka się obwód i zapala się żarówka.

 

Jak jest inaczej to prosze o poprawienie mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba tak:  

W środku silnika jest taki okrągły wałek na którym są rowki od odpowiednich biegów. Gdy włączysz luz to taka wydłużona część tego wałka dotyka blaszki która jest przykręcona do górnej części silnika i podłączona do kabelka i wtedy zamyka się obwód i zapala się żarówka.

Czyli ze w charcie sie tego nie da zrobic ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak wygląda skrzynia biegów w charcie, więc nie moge ci powiedzieć.(szczerze to nawet nie wiem ile to ma biegów ;) )ale jeśli masz takie coś jak w simsonie z tymi rowkami to porobiłbyś pare dziurek i ustawił taką blaszke tak żeby dotykała czegoś tylko w pozycji luzu i jakos podłączył wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile charcik ma biegow ... 2 ?

3

Przy takiej ilosci biegow raczej pomysl - smieszny, acz szlachetny

Czemu smieszny ? starsze simsony mialy 3 biegi i mialy kontrolke luzu :-)

Zrob sobie kontrolke swiatel or sth.

swiatel mam a "sth" nie wiem co to ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co ty po co jak ma sie 3 biegi kontrolka luzu. Chyba tylko dlatego dla bajeru, bo w sumie sensu nie widze w tym zeby sie bawic w jakies przerobki i to nie wcale takie proste dla kontrolki luzu przy 3 biegach. Ja tam w ogarze mam 3 biegi, i w sumie nigdy nie narzekam, zawsze luz wyczuje bez problemu. Moze w charcie jakos jest innaczej z tym luzem, ze nie mozna sie skapnac kiedy jest ? Nie wiem w kazdym razie moim zdaniem pomysl bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłącznik kontrolki mieści się w górnej tylnej części lewego karteru. Jest to sprężynująca blaszka oddzielona od masy tulejką izolującą.

W środku silnika jest taki okrągły wałek na którym są rowki od odpowiednich biegów. Gdy włączysz luz to taka wydłużona część tego wałka dotyka blaszki

Za zamknięcie obwodu (dotknięcie do tej blaszki) nie odpowiada żaden wałek, tylko mechanizm zmiany biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu smieszny ? starsze simsony mialy 3 biegi i mialy kontrolke luzu

 

troche to zmienia postac rzeczy .. ale moim zdaniem przy takiej ilosci jest nie potrzebna ;)

 

hehe kur** ja mam 6 biegów, a według poprzedniego własciciela "przepaliła się żarówka". Będę musiał rozebrać i zobaczyc czy to serio to bo jak nie to chyba sie za*ebie :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...