Skocz do zawartości

rozładowuje sie akumulator:(((( Pomocy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w ostatnim czasie kupiłem Honde cbr i po paru jazdach rozładowł mi sie akumulator naładowałem i znowu to samo co sprowadza ze musiałm go na skrzyżowaniu ze spychu wziaść i gdy swiatła sa właczone na postaju to gasnie a w czasie jazdy powyżej 3 tys jedzie bez problemu co to może być (do wymiany akumulator czy coś innego , zaznaczam ze akumulator sie ładuje na prostowniku i przez jakieś 2 godziny działa w motorku. Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Edytowane przez easyrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie porzyczyłem od kumpla akumulator i odpaliłem go mierzac miernikiem, ładowanie wynosiło od 11.90-12.50 to chyba lipa co nie? Co teraz mm zrobić co to może w takim wypadku być?

 

Regulator napięcia do wymiany, musi on bowiem dawać minimum 12,5 V przy pracy silnika na luzie. czeka cię poszukiwanie i montaż nowej części. :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwe napięcie ładowania to ok.14,5V ,wszystko poniżej 13i powyżej 15 to już nieprawidłowość.Napiecie 12V to napewno padaka reglera.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno sprawdzilem napięcie na alternatorze i każdy ze zwoi miał przy 5 tys obrotow od 50 -60 V puźniej sprawdziłem jaka wartość wychodzi z Reglera i wyszło ze jest to około 6V . CZy to na 100% regler czy moze alternator?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam alternator jest zintegrowany z prostownikiem czy prostownik jest wbudowany w regel...

 

mogły diody alternatora paśc jeśli diody są w alternatorze zobacz jakie napięcie wchodzi do regla

 

napięcie alternatora jest ok

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nadal mam problem i nie moge go rozwiazać chodz juz wiem ze Regulator napiecia jest ok przelozyłem z innego działajacego i to samo i odwrotnie wsadziłem mój do innego CBR i działał wiec niemam pojecia, prosze o rade!!!!!!!Dzieki z gory

Edytowane przez easyrider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tam masz diody zintegrowane z reglem czy alternator diody i regel ??

 

trzebaby zmierzyć napięcie alternatora ma być bodajrze 3x60v przy określonych obrotach (mierzymy miernikiem, na AC

 

niech ktoś napisze dokładnie tą wartośc i przy jakich obrotach........

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...