Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

siema, to zalezy od Twoich umiejetnosci, jezeli nigdy niczym podobnym nie jezdziles to moze lepiej zaczac od 500? cb 500 lub gs500, ciekawe motorki i potrafia nauczyc jezdzic - tak przynajmniej pisalo tutaj na forum wiele osob

z drugiej strony:

ja zaczolem przygode od duzego moto : Honda X11 (poj 1100), a wczesniej jezdzilem wsk 175 i mz 251 :) i zyje :bigrazz: ;

reasumujac: jezeli czujesz sie na silach i masz poukladane w glowie to probuj, a jak nie to zacznij od czegos mniejszego

dobrego wyboru zycze

pzdr

 

PS. Poczytaj troche podobnych tematow, moze ktorys jeszcze bardziej Cie naprowadzi na trafny wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak: kup sobie dobrą ETZ 251.

Można śmignąć jak tzreba 140kmh. Motocykl praktycznie niezawodny. Ale jak chcesz to w mechanika też się możesz pobawić i poznasz się trochę na tym.

Później zaczniesz na niej szaleć i poczujesz co można robić.

 

Później bierz coś większego.

 

Kupisz r6, poczujesz moc, ale nie będziesz wiedział nadal co masz pod dupą. Rozkręcisz manetę, rumak Ci rzuci i będzie kicha.

Wiem z własnego doświadczenia... Znajomy jak mi dał się przejechać na gsxr600 przez miasto. Jak ją rozkręciłem do 170kmh byłem zadowolony nieziemsko w ch*j. Dopiero później zdałem sobie sprawę, że nigdy wcześniej nie jeździłem na przecinaku, że nie znam maszyny... I wtedy zacząłem sra* po gaciach 'co by było gdyby'.

Ale w tamtym momencie liczyła się dla mnie tylko i wyłącznie prędkość. Teraz już myśle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz w wyszukiwarkę "pierwszy" i "pierwsze" i dłuuugo czytasz. a potem już wiesz, co ludzie tutaj na ten temat sądzą

generalnie ludzie z umiejętnościami i doświadczeniem, np. instruktorzy nauki jazdy twierdzę, że dużo za dużo. inni mówią coś o oleju w głowie; IMHO ten trzeba mieć PRZED zakupem, a nie PO - i wybierać rozsądnie

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ww. wypowiedź proponuję powtórzyć jeszcze raz, tym razem poprawnie w języku polskim

po drugie: skoro masz już wyrobione zdanie i uważasz, że znajomi wiedzą lepiej, to po co pytasz? :)

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam robie wlasnie prawko na motor i zamiezam kupic sobie yamahe r6 mysle ze taka z rocznika 2001 i czy nie jest to troszke zaduzo motorek na poczatek??

 

R6 duza ani ciezka nie jest, moze Cie nie przewali. Tylko kwestia czy te 120 wscieklych koni bedziesz w stanie wykorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O i widzisz. Teraz taka moda na scigacze. Bylem w PL to widzialem ile tego teraz na szosach. Z jednej strony dobrze, ze sie motoryzacja nam rozwija :) ale kiedy popatrzysz na kierowcow to juz nie jest tak fajnie. Kupic plastika latwo, nikt tego nikomu nie zabroni, ale opanowac takie cos inna rzecz. W szkolach jazdy na R6 nie ucza, a ona przeciez taka przyjazna dla nowicjuszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...