Skocz do zawartości

Problem z yz 125


el_ninio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

dzisiaj jechałem sobie yz'ką i nagle silnik stanął , ja redukcja i gaz a tam tylko "buuuuuuuu".

Zszedłem z moto , kompresja taka że kopke ręką przechylam jak tylko chcę ..

Co to może być ? Zapieczone pierścienie ? I jak to sprawdzić ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo ...

Zapiekł się pierścień i zrobił rysę ok. 1mm na nicasilu , da się to jakoś wyszlifować ? nowy tłok napewno ale co z tym nicasilem :) , nie mówcie że 1000 zł na położenie nowego i przerwa w jeźdzcie miesięczna ..

odpiszcie szybko ...

pzodro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to grubo ...

Zapiekł się pierścień i zrobił rysę ok. 1mm na nicasilu , da się to jakoś wyszlifować ? nowy tłok napewno ale co z tym nicasilem :D , nie mówcie że 1000 zł na położenie nowego i przerwa w jeźdzcie miesięczna ..

odpiszcie szybko ...

pzodro

ten 1mm to głębokośc czy długośc?najlepiej daj fotke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No teraz to nie masz czego szlifowac niclasilu sie nie szlifuje, ale jak założysz tuleje to jest taka opcja. Jeżeli robią tłoki nadwymiarowe nie wiem jak yz 125 ale np. w rd 350 jest 6 nadwymiarów tłoków.

Wiseco robi nadwymiarowe tłoki.

Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie czy wstawiasz tuleję czy robisz nikasil.

Ja bym skorzystał z 3 wyjścia i kupił nowy cylinder z USA, a stary sprzedał, w ostatecznym rozrachunku wyjdzie tyle co nowy nikasil a masz nowy cylinder w 2-3 tygodnie.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wsadzisz tuleje to sobie dowalisz... nie wytzyma za wiele i problem z nadwymiarem moze byc, jak w fabryce dali nicasil to nicasil musi zostac i tyle zadne tulejowanie...

Oho jaka pewność siebie... ale ile czasu w tym siedzisz?

Może powiesz czemu Wiseco robi gotowe do wbicia tuleje z wyciętymi oknami i nadwymiarowe tłoki nawet do +2mm? Skoro to taki shit ze nie opłaca się tego w ogóle wbijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...