Skocz do zawartości

Dziurawa, cieknąca,nieszczelna chłodnica.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym sie pochwalić, i zarazem ułatwic komuś życie, tzn miałem dość sporą dziurę w chłodnicy(po boku), i musem było zrobić moto do wieczora, więc zaryzykowałem, i zakupiłem Poxyline, oczyściłem grubym papierem ściernym chłodnicę, dobrzę odtłuściłem, ulepiłem kulkę poxyliny, obrobiłem nią dziurę, odczekałem 2,5h puźniej zeszlifowałem lekko pilnikeim, i zrobiłem 90km.Przed chwilką wróciłem, z ''podróży'' i wszystko suche, cacy, więc jeżeli ktoś będzie miał probleem podobny do mojego, niech pobawi się w domowe klejenie, bo jednak warto. Zapewne znajdą się tacy, którzy twierdzą, że tylko spawanie, lutowanie itp... Ja spróbowałem się się udało, więc jest to możliwe.

 

 

 

 

Mam nadzieję, że temat kiedyś komuś dopomoże, jeżeli moderator uważa, że napisałem bzdury niech go usunie:)

 

Pzdr Tomek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba go usuwać ale zapomniałeś dopisać że to tylko doraźna naprawa i sam się o tym nie długo przekonasz.

Można zrobić taką partyzantkę doraźnie bo moto potrzebne na co dzień ale szukanie sprawnej chłodnicy oddala się tylko w czasie.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba go usuwać ale zapomniałeś dopisać że to tylko doraźna naprawa i sam się o tym nie długo przekonasz.

 

w jaki sposob sie przekona? jestem ciekaw bo ja przed kilkoma godzinami zapackalem sobie poxylina dekielek od rozrusznika a kolega cieknaca chlodnice. ja robilem to w zasadzie z mysla ze bedzie to dorazna naprawa bo juz szukam sobie calego dekla ale generalnie jestem ciekaw. co skruszy sie i zwyczajnie odpadnie?. ogolnie znajomy kleil sobie dekle w stuncie ktory jak wiadomo swoje przechodzi i wszystko trzymalo cacy.

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w taki sposób że chłodnica lub dekiel mają inny współczynnik rozszerzalności niż POXYLINA i to tylko kwestia czasu a także ilość szoków termicznych aby ponownie pokazała się nieszczelność.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w domu poxilina wytrzymała na rurze od centralnego prawie 8 lat

dała by rade pewnie i dłużej ale po operacji "fachowca" z wiertarką w sąsiednim pomieszczeniu trzeba było wstawić nową rułe :buttrock:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem na warsztacie cagive mito z tym samym problemem, przeciekajaca chlodnica poprzedni wlasiciel zakleil chlodnice poxylina i z tego miejsca sie pocilo, zeszlifowalem poxyline i dalem do zakladu gdzie naprawiaja klimatyzacje itp. Chlodnice polutowali, teraz ladnie to wyglada i nic sie nie poci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 6 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...