Skocz do zawartości

paliwo w oleju GSX 750 (inazuma)


Rekomendowane odpowiedzi

hej, odpaliłem dzisiaj moto po 3 dniach przerwy i zdziwił mnie mały poziom wachy w baku.. no.. i znalazłem ją, a właściwie jej zapach pod korkiem wlewu oleju.

kranika nie mam, także rozwiązanie pod tytułem "zmień kranik" odpada? czyli od razu szukać winy w gaźnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz poziom oleju w silniku? Bo skoro paliwko uciekło do silnika to będzie dużo wyższy. Źle ustawiony poziom paliwa podwieszony zaworek iglicowy.

 

 

no właśnie jest wyższy. podwieszony zawór czym może być spowodowany? gazniki byly czyszczone i synchronizowane jakies 3kkm temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne , że nie masz kranika , po to one są , po to są one :-)

To chyba najwazniejsza funkcja kranika , na postoju odciąć dopływ paliwa do gaźnika .

 

Nieszczelnosć mógł spowodować paproszek , i to wystarczy żeby narobić szkód .

 

Ewentualnie życzliwy brat , sprawdzał czy motocykl nie stracił fabrycznych osiągów . Stąd brak paliwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Stary, gazniki zostaw w spokoju, tylko czym predzej zakladaj do moto kranik!

Dzias, co to za wydumka, ze kranika nie ma? Jesli nie chcesz, aby Ci sie takie sytuacje powtarzaly, to zakladaj kranik - nie ma innej opcji. Mozesz miec gazniki tip top, a i tak nie bedziesz mial gwaracji, ze ktoregos dnia znowu nie znajdziesz kaluzy pod moto i benzyny w oleju.

 

Teraz juz masz koszt wymiany oleju z filtrem i tankowanie pod korek. 200zl nie Twoje. Poczekaj jednak z wymiana na zalozenie tego kranika i... nie jezdzij w tym czasie.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może z braku miejsca wynikającego z dizajnu :biggrin:

 

taa.. w koncu to "pure motorcycle concept" w takich to nie ma miejsca dla kraników :)

no nic, zobaczymy w poniedzialek co jest winne.. na razie musze ją przywiązać do znaku drogowego pod robotą, zeby spokojnie poczekała przez weekend :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udało mi się znaleźć mikrofiszek ''on line" do tego modelu . Ale w katalogu Larssona 2007 istnieje pozycja pod tytułem : GSX 750 98-00 , kpl. naprawczy kranika nr kat. 340 0078 63,20 zł .

 

:biggrin:

 

yip, to wlasnie ten spod baku. na zdjeciu od larssona i w serwisowce wyglada tak samo. tyle ze nim sie nie kreci, podcisnieniowy jest

BTW.. przyszlo mi do glowy wlasnie, zdejme bak i wezyki z kranika, zobaczymy czy z kranika nie cieknie bez podcisnienia.

 

BTW.. przyszlo mi do glowy wlasnie, zdejme bak i wezyki z kranika, zobaczymy czy z kranika nie cieknie bez podcisnienia.

 

hm, no nic nie widac, obserwowalem go przez jakas pol godziny i nic nie kapnelo, takze teraz w planie gazniki....

Edytowane przez jwolansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo... czyli jednak jest kranik :D . Skoro z baku zniknęła ilość paliwa , którą zdołałeś zauważyć , to chyba ze 5 litrów . A już 1 litr by wystarczył , żeby poziom oleju bardzo znacząco wzrósł .

Może wskaźnik poziomu paliwa pozwolił sobie na chwilę słabości , o ile takowy jest .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wskaźnik poziomu paliwa pozwolił sobie na chwilę słabości , o ile takowy jest .

A no jest w GSX750. To plugawe swiatełko służy jako "kranik" . Pokazuje co i jak ale jak przystało na elektronikę to lubi sobie w wuja leciec. :icon_mrgreen: Przeglądałem serwisówke GSX-ów i niewiele tam jest o układzie zasilania GSX750.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...