Skocz do zawartości

Opony offroadowe - Enduro / Cross / Quad


Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś tu kiedyś (Major?) polecał Trelleborga T946. Obecnie robi to Mitas i nazywa się XT 946 - http://www.mitas.co.uk/product_details_4.htm

Akurat znajomy gumiarz miał jeszcze kilka sztuk pod logiem Trelleborga, kupiłem i jestem zachwycony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Jest to mój pierwszy post na tym forum także chciałem wszystkich przywitać :)

Właśnie zakupiłem moje pierwsze moto i jest to Yamaha WR 125 R. Wiem, że według wielu za słabe, ale jak dla mnie z uwagi, że to moje pierwsze moto jak na razie wystarczające zarówno w terenie jak i na drodze.

Jeżdzę 70/30 teren/asfalt. U mnie tereny w większości tereny twarde i piaszczyste. Na tych seryjnych oponach jest problem na piaskach i błocie nawet lekkim. Po przeanalizowaniu wielu Waszych postów zdecydowałem się na Michelin AC10 i tak przód jestem już pewien, że rozmiar 80/100R21, natomiast doradzcie jaki tył wybrać: 100/100R18 czy 110/100R18? U mnie fabryczny rozmiar z tylu jest 110/80R18. Jazda to ubite podłoże, często pomieszane z piaszczystym, mocno piaszczyste, trochę błota. Jaka opona jest lepsza z tyłu szersza czy węższa do takich pojeżdzawek? No i która będzie lepsza do mojego silniczka? Kostka 110 jest taka sama na szerokość jak taka co mam teraz Michelin Sirac 110? Z góry dzieki za pomoc.

Edytowane przez RedDragon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Cześć, odświeżam temat. Szukam opony - kostki jak najwyższej na tył, do XT600, niekoniecznie z homologacją drogową.

Obecnie siedzi Metzeler six days extreme w rozmiarze 140/18cali, ale kostka ma już ok. 5-8mm wysokości i czuć znaczną różnice w jeździe kiedy kostka była wyższa.

 

Myślałem nad michelin ac10, ale z tego co widzę ich kostka nie jest najwyższa. Coś polecacie? Może Michelin s12 xc- mają 18mm wysoką kostkę? Mitas C-04?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michelin S12 XC ma bardzo wysoką kostkę i jest trwała - u mnie po 60 godzinach ciągle jest dobrze ponad połowa wysokości kostki, do tego fajnie zużytej (bez zaokrągleń, wyrwanych klocków itp.). Staram się jednak ograniczać do minimum asfalt. Przyczepność w miękkim terenie również bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ac10 wolniej się ściera od mitasa, ale z obu byłem zadowolony.

Znam trwałość ac10, szukam czegoś co nie będzie się zalepiać w mokrym terenie (trawa/błoto)

trwałość schodzi na dalszy plan, tak samo jak homologacja drogowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...