Skocz do zawartości

zamiana oleju


tas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ej a ja mam pytanie znaczy robilem remont i najpierw docieralem na mineralnym pozniej wlalem midlanda ale mi sie skonczyl i musialem zalac orlenowski polsyntetyk.Teraz znow nic sie nie stanie jssli zmienie na midlandda bo podbno takie skakanie tez nie jest zdrowe??

Edytowane przez KUBAS007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej a ja mam pytanie znaczy robilem remont i najpierw docieralem na mineralnym pozniej wlalem midlanda ale mi sie skonczyl i musialem zalac orlenowski polsyntetyk.Teraz znow nic sie nie stanie jssli zmienie na midlandda bo podbno takie skakanie tez nie jest zdrowe??

Olej to olej byle dobry markowy!!! Wlewaj znowu midlanda i nie bój się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może w Twoim przypadku było to spowodowane zmieszaniem części mieszanki mixola z pełnym syntetykiem icon_question.gif

 

porównanie wyglądało z grubsza tak

temperatura +30-40 stopni 2 grubasy po prawie 90kg i zrobiłem 12 km na mieszance 1:30 z mixolem i honda coś zaczeła wyraźnie słabnąc przy górkach na 5 biegu przestawała już przyśpieszać zrobiłem jej postój ostygła i dalej. Pózniej wyssało całe paliwo do zera aż zgasła (w baku pusto)i zalałem 1:30 z mobilem extra 2t i zrobiłem w następny dzień 20km nad samą rzeke i jeszcze na koniec z simsonem sie ścigałem :)

 

niech ktoś mi w końcu wytłumaczy bo ja niedoinformowany jestem co uszczelnia nagar w silniku 2t ?? wydech :) ?? no wydech aż za bardzo uszczelnia to fakt :P w moim ogarze np tak uszczelnił że przestał jeździć :D nagar gromadzi sie w głowicy i tłumiku ew kolanko i jedyne jego zadanie to szkodzenie ........żeby uszczelniał musiałby sie gromadzić na styku cylinder-tłok przecież to nie realne....

 

może w Twoim przypadku było to spowodowane zmieszaniem części mieszanki mixola z pełnym syntetykiem icon_question.gif

 

mobil extra 2t to pólsyntetyk

 

enduromaster chodzi o ten taki w plastikowych butelkach 0.7 bodajrze po 9 zł ?? http://www.allegro.pl/item390645163_syntet...suwow_0_6l.html to ?? gdzie to w Łodzi najbliżej dworca kaliskiego można kupić i za ile ??

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mzetki spokojnie wystarczy orlen półsyntetyk kosztuje około 12zł. Ja jeżdże na mobilu extra 2T w zasadzie ma tą samą klase jakości co orlen: TC. Ale różnica w cenie jest niezła orlen 12zł mobil 31zł.

 

Robiłem takie przejscia w jawie np jeździłem na mixolu a potem pełny syntetyk i nic sie nie stało. Na tłokach było dużo nagaru z mixolu po jeździe na pełnym syntetyku nagar powoli znikał silnik chodził ciszej.

Podobno nie powinno sie zmieniac olejów wiec od pewnego czasu leje tylko mobil, nawet do jawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

michoa

ja kupuje u siebie w hurtowni przy pabianickiej , 9zł za 0.6L

poszukaj na www.midland.pl

 

 

 

 

hefaistos

 

tak to to, grafikę trochę zmienili

spokojnie można go porównać do motula 800 czy castrola

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady :rolleyes:

zdecydowałem sie na półsyntetyk midlanda,

mam jeszcze jedno pytanie, na większości stacji nie moglem znaleźć dobrych olejów 2t do silnika, jedyne jakie były ogólnodostepne to orlen 2t semisynthetic - (nie jest polecany na forach) oraz orlen platinum moto 2t, również pólsyntetyk, 22zł/litr co o tym oleju sądzicie? nada się w przypadku braku midlanda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

midland to jest pełen syntetyk

 

hmm, to albo jest jakiś nowy, albo sprzedawcy się coś pomieszało, bo twierdził :) , że półsyntetyk (dzwoniłem do motocyklowego, jutro dopiero jadę po oleum :P

dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można powiedzieć, że moto jest jeszcze na dotarciu, mam nowy tłok od ok 1000km, a od ok 700km nowy wał. moto mocno kopci, więc półsyntetyk lub syntetyk byłby chyba dobrym rozwiązaniem.

Jak dla mnie jest prawie idealny moment na zmianę oleju. Silniki po szlifie dociera się na kiepskich olejach przez ok 500-1000km do pełnego dotarcia. Po okresie docierania wlewamy olej jak najlepszy. Przez 700km nie nagromadziło Ci się tyle nagary,żeby cokolwiek się miało popsuć. Pod warunkiem,że jak zmieniałeś tłok i wał to robiłeś szlif cylindra i wyczyściłeś stary nagar z kanałów. Jeśli jednak założyłeś stary cylinder z kilkuletnim nagarem to zostaw minerał.

 

Dociera się 60 km (czas docierania pierścieni), 500-1000 km dociera się nowy sprzęt, w którym skrzynia ma niedoskonałości poprodukcyjne.

Co kolega opowiada. Czyli szlif cylindra+nowy tłok+nowe pierścienie i po 60 km mamy sprzęt w pełni dotarty? i po 60km można mu odkręcać i katować go jak niby nigdy nic ? I nie tylko docierają się pierścienie ale też powierzchnia cylindra jest odrobinę ścierana nawet po honowaniu wykończającym.

Edytowane przez tomasz87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest prawie idealny moment na zmianę oleju. Silniki po szlifie dociera się na kiepskich olejach przez ok 500-1000km do pełnego dotarcia. Po okresie docierania wlewamy olej jak najlepszy. Przez 700km nie nagromadziło Ci się tyle nagary,żeby cokolwiek się miało popsuć. Pod warunkiem,że jak zmieniałeś tłok i wał to robiłeś szlif cylindra i wyczyściłeś stary nagar z kanałów. Jeśli jednak założyłeś stary cylinder z kilkuletnim nagarem to zostaw minerał.

 

Z tego co pamiętam, cylinder był odrobinę czyszczony z nagaru, ale w kanałach mogło go trochę zostać, szlifu nie było, jedynie wymiana tłoka i pierścieni, mam nadzieję, że przełknie syntetyka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...