Skocz do zawartości

Głośniki i mikrofon w kasku


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem coś takiego http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAP...0249869693&rd=1 u nas na allegro 750 zł mnie kosztowało 380 zł z przesyłką do Polski. Tak to wygląda na allegro http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=417715171

Edytowane przez Seboka
[html]<p><b><a href="http://www.seboka.republika.pl/" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja strona </font></a></b>  <font color="#008000">
<b><a href="http://www.szczotkitechniczne.eu" style="text-decoration: none">
<font color="#008000">Moja praca </font></a></b></font></p>

[/html]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.

 

Jestem nowy na tym forum. Niedawno dołączyłem do grona motocyklistów. Mam pewien problem. Do tej pory jeździłem ze zwykłą słuchawką w uchach na której słuchałem muzyki a najczęściej komunikatów wydawanych przez GPS. Jest to jednak niewygodne w pełnym kasku. Po dłuższej podróży bolało nie ucho, no i te uciążliwe kable. Proszę pomóżcie jak rozązać ten problem. Szukam jakiejś micro słuchawki na bluetooth do nawigacji albo kasku z jakimiś wbudowanymi słuchawkami albo głośniczkami. nie chodzi mi o pełen intercom bo najczęściej jeżdżę sam i nie potrzebuje komunikacji. Proszę zaproponujcie jakieś wygodne rozwiązanie do kasku pełnego lub jakiś kask pełny,

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamontuj sobie tą nawigację na kierownicy to nie będziesz potrzebował słuchawek, tylko od czasu do czasu zerkniesz na ekran.

Brawo !! ale nawigację mam na kierownicy, tylko wolę patrzeć na drogę i słuchać. Czekam tylko na propozycje związane z dźwiękiem w kasku beż uciążliwych kabli i odciskającej się na twarzy słuchawki. Z pewnością są takie rozwiązania ale ja o nich nie wiem bo od niedawna interesuje się motocyklami tak na poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heniek, w motocyklu z owiewką to dobre rozwiązanie, wiem bo doskonale słyszę Hołowczyca zamontowanego na połówce kierownicy. Ale Panczo z tego co widzę jeździ naked'em.

 

Ja długo szukałem mikrosłuchawek albo takich idealnie płaskich, niestety bez rezultatów. Kupiłem dokładnie takie słuchawki:

http://allegro.pl/sluchawki-sportowe-panasonic-rp-hs46e-k-i4507424666.html

 

Wymontowałem pałąki, dokleiłem do słuchawek na taśmie 2-stronnej "puchatą" część rzepa a do kasku tą drugą, również na taśmie (nie wiem jaki masz kask, ale w Shoei Qwest jest przewidziane wgłębienie na słuchawki). Są w miarę płaskie, nie uwierają, pamiętam o nich jedynie przy schodzeniu z motocykla. Rozwiązanie kosztowało Mnie tyle co koszt słuchawek + rzep + taśma, którą czasami wymieniam bo zdarza się, że odrywając słuchawki odrywa się również taśma wewnątrz kasku.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem i tak i tak... problem ze słuchawkami montowanymi w kasku jest taki że strasznie szumi, więc trzeba je podkręcać na full, a to też niezdrowe. Wg mnie najlepiej sprawdzają się słuchawki dokanałowe. na przykład.

http://allegro.pl/denon-ah-c260-czarne-i-zlote-gw-24msc-pl-horn-i4511750288.html

 

Kiedyś kupiłem taki dwuskładnikowy silikon i zrobiłem sobie zatyczki ze słuchawkami w środku i to było najlepsze. Tylko że jak się słuchawki wysypały po jakimś czasie to było łyso... :( bo silikon się skończył.

 

Te denonki są malutkie i się prawie całe w uchu chowają, a i dźwięk mają przyzwoity...

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dokanałowymi jest jeden problem - bardzo tłumią dźwięki z zewnątrz i nie słychać otoczenia, a jedynie to co w nich leci.

Dlaczego na świecie żył i czego chciał, dokąd dążył, komu służył - sam nie wiedział. Służył stepom, wichrom, wojnie, miłości i własnej fantazji.

 

 

Primum non nocere.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie! :P

 

A na poważnie - dla mnie w sam raz. Znaczy nie tłumią całkowicie. W końcu po coś ludzie sobie zatyczki na moto w uszy wkładają....

 

Ale - spróbuj sam co lepiej wyjdzie :)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest - ale nie "od razu". Firmy z "górnej półki" typu Nolan czy Schubert sprzedadzą ci kask przygotowany pod ICH słuchawki, które kosztują ... no powiedzmy że nie są tanie. Super rozwiązanie dla bogatych starszych panów na HD którzy chcą mieć wygodnie i "serwis z gwarancją". Także jak masz kasę, to nie ma najmniejszego problemu ;)

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim kasku (Caberg) dookoła prawego ucha jest więcej wolnego miejsca i słuchawka bluetooth mieści się bezproblemowo, nic nie uwiera. Przyjrzyj się w swoim, bo ja to odkryłem dopiero niedawno a jeździłem ze słuchawką w lewym :)

531979.png- dziennik kosztów na spritmonitor.de

Moja Honda CB250N na Autocentrum.pl - ZAPRASZAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Z racji że moto wykorzystuję służbowo potrzebuję odbierać tel w czasie jazdy. Zastanawiam się nad zakupem zestawu bluetooth do kasku integralnego Lazer Bayamo. Dedykowanego zestawu nie znalazłem ale z uwagi że chciałbym wydać do 200zł patrzę na uniwersalne. Wertując alledrogo i aliexpress znalazłem dwie opcje:

 

Twiins d2va

d2_dl_va.jpg

Tu na foto wersja stereo ale model który mnie interesuje jest na jedno ucho. Z plusów cena do 200zł z krajowej dystrybucji. Produkt hiszpański i nie znalazłem klona na aliexpress. Chowa się pod kaskiem całkowicie. Jest tylko jeden przycisk który włącza i paruje urządzenie, koło mikrofonu. Na minus brak regulacji głośności- trzeba ustawić w telefonie więc w czasie jazdy nie zmienię. Jak android będzie zapamiętywał ustawienie dla każdego urządzenia blu oddzielnie głośność to spoko, jak nie to będzie problem bo w aucie mam głośnomówiący nieco przyciszony, mam też słuchawkę blu do ucha. Jak ruszę i poczuję że tel dzwoni to raczej w rękawicy ciężko będzie włączyć ten zestaw, odbieranie rozmów głosowo wiec spoko. Wg specyfikacji nie da się słuchać muzyki ale nie po to go kupuję. Dostępna jest wersja z mikrofonem bez pałąka ale ta jest tańsza i z tego co widzę łatwiej ją zamontuję.

 

FreedCon

sku_426294_6.jpg

Na ali za 120zł. Jest stereo, moduł montuje się z boku kasku, ponoć trochę świszczy przy szybkiej jeździe ale latam głównie po mieście. Rozmiar niestety jest dosyć duży, szczególnie mnie martwi to że odstaje. Powątpiewam w sensowną wodoszczelność, jakość wykonania np pokręteł ponoć mocno średnia- jak to chińczyk. Da radę słuchać muzy (są nawet wersje z FM), jest stereo, da się włączyć podczas jazdy, chyba nawet w rękawicy. Pokrętłem reguluję głośność, odbieram połączenia i zmieniam piosenki. Ludki nawet to chwalą, szczególnie za jakość w stosunku do ceny. Na ali sporo części zamiennych w dobrych cenach ale w Twiins minimum kabli więc mniej do psucia no i tam faktura i gwarancja.

 

Czy ktoś miał do czynienia z tymi zestawami? O twiins nie mogę znaleźć opinii a on do mnie bardziej przemawia. Ewentualnie może coś doradzicie w podobnej kasie. BTW te zestawy to drogawe, do auta mam parrota minikit i działa rewelacyjnie, urządzenie dużo bardziej zaawansowane i za 300 spokojnie można kupić a tu za 200 najniższa półka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...