Skocz do zawartości

jawa 350 pytanie odnosnie malego tuningu


gorgo9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

tak jak w temacie wslyszalem ze jest to mozliwe :) Moze koledzy wiecie jak to zrobic ? Jedni mowia ze samym zaplonem wystarczy pokrecic .. inni ze cos z walem robic ?

Jak to jest ? ;> Jezeli ktos wie prosilbym o podpowiedzi :)

Edytowane przez gorgo9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ci to da? Jedynie będzie nim trzęsło, jak na wiejskiej potańcówie, nie wiem, czy będzie się dało nim jechać, nawet jeśli, to wał siądzie po 50 km? Może mniej.

Jeśli chcesz, to rób, ale ja odradzam

Trzeba ustawić odpowienio wał.

 

PS: Zmień nazwę tematu.

Edytowane przez wicek15
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabawa polega na tym że gdy w jawie chodzą oba tłoki razem oddaje ona dwa razy więcej mocy w jednym obrocie, normalnie jest to podzielone .....

 

aby zrobić taki myk musisz obrócić połówki wału o 180stopni tak żeby chodziły razem....jednak powstaje wtedy spory problem z wyważeniem wiec jeżeli nie chcesz aby silnik rozpadł się po kilkudziesięciu kilometrach musisz ten wał wyważyć a w praktyce zrobić całkiem od nowa ....

 

czy gra warta świeczki nie wiem .... ale podobno efekt jest potężny :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jezdzilem jawa, i zagladalem w silnik. Musze Ci powiedziec ze jest on ledwo mechaniczne przystosowany do mocy ktora Jawa na znamionowo. Jesli zaczniesz kombinowac to najnormalniej materialowo nie wytrzyma i zniszczysz go. Slyszalem o takich przeróbkach i z tego co pamietam to po kilku godzianch radochy silnik byl do remontu.

 

Pozdrawiam

 

PS. Jesli sie jednak zdecydujesz na taka przerobke to zamiesc tu wrazenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie warto tuningować Jawy. Lepiej dobrze ją wyremontuj. Będzie super śmigała, spalania ok.4.5 na trasie i git. W TS350 skrzynia nie wytrzymuje oryg.mocy i sypią się łożyska igiełkowe na wałku pośrednim. Spędzilem 5 lat ze Zjawą 350 TwinSzrot. :crossy:

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No silnik sie rozpadnie,i tak w jawie silnik niejest wytrzymały, co dopiero jak zrobisz taki tuning:D napewno bedzie wiecej mocy i duza moc,ale sie rozpadnie po paru km. Lepiej fajnie ją wyremontuj i ciesz sie z jazdy. Jesli Ci za mało mocy, kup Inny moto i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby TSka oddawała nominalną moc założoną przez konstruktora wystarczy wyrzucić oryginalny zapłon i zastosować w to miejsce przyspieszacz zapłonu od Trabanta lub zamontować zapłon elektroniczny z japsa 2T.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie zakupiłem CZ 350;] Wujek ja sprzedawał jako ze to pamiątka rodzinna i w moim zyciu bardzo wazny motocykl musiałem go odkupic;] Z

 

Zdejmujac dekiel przerywaczy zobaczyłem troche nieudaczna krzywke przez która przerywacze z długim ramieniem skacza jak głupie? Wiec jesli zmienie na przyspieszacz od trabanta wszystko bedzie dobrze ? trudne to zamontowania na prądnicy 6V ?? Coś trzeba przerabiać. Wiem ze zadaje naiwne pytania ale ciekawi mnie to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bawić się zapłonem to tylko VAPE!! Żaden digitech ani inne ustrojstwa. Możesz zamówić u pana Ruszczyka.

 

Powiadasz... niby czemu nie cos innego? U siebie wynienilem na Dzika firmy Prameti i bylo super, jesli wiesz czym sie różni zaplon z krzywa wyprzedzenia od takiego bez to chyba zdajesz sobie sprawe z ograniczen VAPE?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koniaczek co do dzika to dopiero najnowsze wersje są solidne, optyka na dobrym poziomie. Nazwa to bodajże dzik 7.

 

Co do Vape właśnie najlepiej kupić zestaw cały, tzn. zapłon kompletny plus alternator. Jest to nie zawodne tylko kosztuje w granicach 550zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...