Skocz do zawartości

Jaki klucz do rozkrecenia lag w DT 125r


pikus91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w sachsie normalnie rozkrecilem lagi nie trzeba bylo zadnego klucza dorabianego. W dt chcerozlozyc lagi na 2 czesci i nic, krece i ona sie razem kreci z tym czyms w srodku. Wydaje mi sie ze jest potrzebny klucz ale jakii rozmiar i jaka dlugosc? Przegladalem serwisowke i znalazlem ze jest jakis klucz i nic wiecej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sachsie normalnie rozkrecilem lagi nie trzeba bylo zadnego klucza dorabianego. W dt chcerozlozyc lagi na 2 czesci i nic, krece i ona sie razem kreci z tym czyms w srodku. Wydaje mi sie ze jest potrzebny klucz ale jakii rozmiar i jaka dlugosc? Przegladalem serwisowke i znalazlem ze jest jakis klucz i nic wiecej.

 

Pozdrawiam

 

Wyciągasz od góry sprężyne itp., potem odręcasz od dołu śróbe na imbusa i wyciągasz lage. Ja mam ten problem że jedna poszła ok, a w drugiej jakby gwint był zerwany. Kręce kręce i sięnie wykręca, a cały czas się kręci ciężko. Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciągasz od góry sprężyne itp., potem odręcasz od dołu śróbe na imbusa i wyciągasz lage. Ja mam ten problem że jedna poszła ok, a w drugiej jakby gwint był zerwany. Kręce kręce i sięnie wykręca, a cały czas się kręci ciężko. Co to może być?

 

gdy wyciagniesz juz wszystko co wyjdzie bez łaski to pożniej trzeba zabrac się ze ten imbus na dole . Gdy krecisz go i nic nie idzie to najprawdopodobniej kreci sie wszystko w srodku - w tym celu trzeba to zablokowac (czymkolwiek , ja zrobilem to kawalkiem wędki który pozwolilem sobie tam wsadzic). Wtedy ta sruba normalnie sie wykreca, z lagi wychodzi kolejna czść i wszystko ładnie już idzie. PS jeszcze jest opcja ze nawet po odkreceniu tego, laga i amorak nie chcą się rozdzielić i wtedy trzeba uzyć odrobiny persfazji aby uszczelniacze opuściły swe "gniazda".

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz to zmeczylem:) tam jest duzy klucz gwiazdkowy (bardzo duzy), mialem metrowy kawal blachy wkrecilem to w imadlo lage wepchnolem na ta blache i kumpel docisnol a ja wykretakiem udarowym odkrecilem srube. Moze malo profesionalnie ale nic sie nie popsulo i dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam iny problem. Na innym forum kazano nalać po 500ml do jedej lagi, nalałem tyle i w jeden ladze wypchało mi uszczelniacz :) Nie wiecie ile ma być oleju w jedej ladze w DT 125 90r.?

495cm na każdą lagę.

W jaki sposób mogło wypchnąć zabezpieczony uszczelniacz?

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...