Skocz do zawartości

FOTORADAR


Puzel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba jednak kogoś innego złapało, bo do dziś nic nie przysłali.

Mam nadzieje, że mam fuksa już drugi raz, chyba, że fotoradary nie odczytują czarnych tablic :]

Nie ciesz sie jeszcze...

Do mnie przyszla fota po prawie 3 miesiacach :/ [103/50 -> 10 pkt + 400pln]

 

Nie wiem, jak jest teraz, ale w 2005r. trzeba bylo odczekac 3 miesiace. Jak straz gminna/miejska przez te 3 miesiace nie dostarczyla zdjecia, mandatu i calego kompletu dokumentow, to sprawa sie "przedawniala".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens kontroli predkosci jezeli radar jest widoczny ?

Jest. Prewencja. Co z tego, ze zaplaci madat, skoro przekroczyl predkosc? Ano nic. Gdyby wiedzial, ze tam jest radar jechalby 50km/h. Stad utrzymuje, ze prewencja - widoczne i oznakowane fotoradary - czynia dla bezpieczenstwa znacznie wiecej niz miski czajace sie po krzakach i nikt mnie nie przekona, ze jest inaczej.

 

pozdr

Edytowane przez jurjuszi

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbychu widze, ze zmieniles Avatar, he, he

 

Zobacz jednak jak sie jezdzi w PL wszyscy wiedza gdzie stoja stacjonarne radary. I owszem, krotko przed nimi wszyscy wala w klocki a juz na jego wysokosci gaz do dechy. Pytam sie wiec czy na zmienia to ogolnie bezpieczenstwo na drogach ? Nie !

 

Malo tego, jezeli ktos jedzie za " domownikiem " ktory dokladnie wie gdzie ktory stoi o wali na maxa, a krotko przed w klocki. Prawdziwek ktory jedzie za nim ( i niekoniecznie trzyma bezpieczny odstep ) wjezdza mu w dupsko. Gdzie bezpieczenstwo ? ano wszedzie tylko nie tam gdzie powinno.

 

 

 

:biggrin:

Nie zgodzę się. W drodze do domu z pracy i szkoły mam dwa fotoradary po drodze( dobrze widoczne). Są to dwie miejscowości przy drodze krajowej

 

Wcześniej każdy łącznie z tirami wchodził w te wsi minimum 90 km/h. Teraz przed każda ta miejscowością stoją fotoradary każdy hamuje do 50-60 km/h Z moich obserwacji załuwazyłem że już prawie nikt potem nie gazuje do 90km/h tylko max 70 i tak sie wioskę przejeżdża. Moim zdaniem dużo to poprawia bezpieczeństwo. Fotoradary tak ale tam gdzie mają sens ( wioski itd) A nie na trasie za krzakami.

Dodam że nie było jeszcze ani jednego przypadku najechania na tył . Wogle nawet nie slyszałem żeby ktos komus wjechał w tyl bo ten hamował przed fotoradarem.

Edytowane przez krzychu-985
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens kontroli predkosci jezeli radar jest widoczny ?

 

Takie przepisy to chyba tylko w PL sa.

 

:crossy:

Jest taki kraj ,ktory sie Wielka Brytania nazywa.

Tam fotoradary sa "oczojebne" , przed nimi zawsze umieszczone sa znaki pionowe, a na jezdni wymalowane znaki poziome wyznaczajace obszar dzialania radaru. Przy przenosnych fotoradarach stosowane sa przenosne znaki pionowe, ostrzegajace przed nimi. Tam to jest dopiero po**bany kraj, prawda? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Stoi takowe urządzonko w Padwi Narodowej-trasa Mielec-Tarnobrzeg. Jeśli ktoś myśli, że nie robi zdjęć motocyklom to się myli-właśnie wróciłem z komendy-gdzie się gęsto tłumaczyłem...(bardzo dokładna fotografia-z tyłu...i z przodu, z dokładną godziną, datą, prędkością itd) Przed zabraniem PJ (mam już 18 PC na koncie)uratował mnie mój 73 letni wujek Edek-który właśnie wtedy ze zdjętym tyłkiem z Hayabusy przycinał w zakręcie 157 km/h. Ufff... Myślałem, że policjant ze śmiechu tam padnie ;-)

 

PS: Takie wezwanko na komendę przychodzi b. szybko-tydzień czasu u mnie. Zdjęcie ogladniecie na komisariacie. Pod groźbą kary za fałszywe składanie zeznań-możecie wskazać inną osobę-która MUSI się przyznać. Niech nikt nie liczy, że mając fotkę się wytłumaczy w cudowny sposób i nie zapłaci...

 

Nie da się szybko jeździć i tyle. No może do czasu pierwszych 10 PC.

 

pozdr,

 

:lalag: BTW: prawo serii działa ! W poniedziałek mnie złapali na wideoradar-samochodem jechałem, we wtorek przyszło powyższe wezwanie, jakiś miesiąc temu zapłaciłem na motocyklu. Do tej pory jeździłem 4 lata bez mandatu

Edytowane przez rYs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz jakieś zdjęcie jak taki radar wygląda? By się zdało, żeby wiedzieć.....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie to nie ten! Ten jest tam już od X czasu- i robił zdjęcia puszkom. Temu nie zwracałem na niego uwagi-za zakrętem jest przekreślona biała tablica-to jest czemu dałem kite. Ponoć jest drugi gdzieś na maszcie...Jutro go sfotografuje.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ponoć w momencie gdy przyjdziesz na policję ze zdjęciem i (mimo, że jak byk widac, że to ty widniejesz na focie - to zwłaszcza dot. aut) wskażesz kogoś innego lub odmówisz wskazania osoby, która prowadziła to dostaniesz tylko karę za odmówienie wskazania przestępcy (a to jest jakies 100-200 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy miał taka sytuacje, czyli sie da :)

 

znajomy jest bajkopisarz, policja radzi sobie w podanym przypadku bardzo prosto: w przepisach jak byk stoi, że masz obowiązek podania osoby prowadzącej pojazd, albo odpowiadasz jako właściciel. w sieci krążył jakiś czas temu przepis, jak to rzekomo przez sąd grodzki uniknąć zapłaty mandatu - ale to fikcja

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć w momencie gdy przyjdziesz na policję ze zdjęciem i (mimo, że jak byk widac, że to ty widniejesz na focie - to zwłaszcza dot. aut) wskażesz kogoś innego lub odmówisz wskazania osoby, która prowadziła to dostaniesz tylko karę za odmówienie wskazania przestępcy (a to jest jakies 100-200 zł)

hehehehe nic podobnego. Ja na miejscu policjanta odpowiedzialabym "bujac to my ale nie nas" :icon_twisted:

Edytowane przez IsKra66
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...