Skocz do zawartości

TIRY NA TORY!!!


Olsen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jazda samochodem po Polsce już mi frajdy nie sprawia... A będzie niestety jeszcze gorzej i dlatego mam zamiar zapisac się na kurs pilotażu - może przynajmniej latać się da q@#a bezpiecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie dlatego jazda samochodem po Polsce już mi frajdy nie sprawia... A będzie niestety jeszcze gorzej i dlatego mam zamiar zapisac się na kurs pilotażu - może przynajmniej latać się da q@#a bezpiecznie...

w powietrzu będziesz musiał uważać na alkaide :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... na kurs pilotażu - może przynajmniej latać się da q@#a bezpiecznie...

 

żebyś wiedział, to następne uprawnienie które zamierzam zdobyć...

tylko jeszcze wygrać w lotto na jakiś samolocik, którym można na łączce usiąść i git:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żebyś wiedział, to następne uprawnienie które zamierzam zdobyć...

tylko jeszcze wygrać w lotto na jakiś samolocik, którym można na łączce usiąść i git:)

 

smigłowiec zwany dalej helikopterem...

 

proponuję mi8 ;]

 

ja zaczynam byc zwolennikiem hasła tiry na tory po tym jak zaczałem obserwowac z rosnącym przerażeniem jak się powiększają koleiny w centrum gdyni... w cigu niecałego roku koleiny od niebytu wyrosły do rozmiarów niemal toru bobslejowego... poracha.

 

a co do linków: kazdą informację da się przedstawić w siejącym-panikę-świetle, ale nie wiadomo czy o to chodzi. jestem pewien,ze te 3 nagłośnione przypadki statystyki nie zmieniły i to nie tiry są największym zagrozeniem polskich dróg- tylko brawura, hamstwo, brak wyobraźni, dziury itd...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TIRY rozjechały Polskę.... to jest niestety prawda jak wyglądaja nasze drogi? te koleiny, mnóstwo tych opon w rowach,lasach jak oni jeżdżą? popierdalają jak idioci, na wakacje często jestem u dziadków mała wieś ograniczenie do 50 tam nawet chodników nie ma..... a pędzi chyba z 90 przecież to jakieś 30 ton łatwo tego nie zatrzyma kompletny brak wyobraźni.... nie spią jada po kilkanascie godzin, a czasami jak widzi sie tira to w jakim jest stanie? szczególnie te ze wschodu....tragedia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tirowcami podobnie jak z motocyklistami jest ten sam problem. Oni uważają, że masa gwarantuje im bezpieczeństwo na drodze, a nam się naiwnie wydaje, że predkość i przyspieszenie to nasz atut. I póżniej czytamy powyższe linki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszkam pare kilometrów od trasy przelotowej zachód-wschód.. Jeżdzą tam głównie tiry z rosji i ukrainy itp.. Cholera trzeba naprawde uważać na tej trasie, bo ruskie popierdalaja ostro nie zważając na nic... Jeżdze na odcinku gójec-mińsk maz... I widziałem juz kilka wypaków, zręszta cały czas sie słyszy... O stanie drogi nie wspone, chociaż ostatnio cos tam zmieniają- bo troszke kaski z UE dostali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zorganizujmy akcjie spalania TIRÓW :buttrock:

Zostawmy tylko te ze słoddyczami:D

 

 

A tak apropo.

Mój tat jest celnikiem i opowiadadał mi kiedyś, ze prawie każdy kierowca TIR przejeżdzający przez granice jest

:buttrock: śmierdzącym bucem,.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widze tira na drodze to zawsze woel zachowac szcczegoolna ostroznosc bo wiem ze oni sa nieprzewidywalni. Podobnie jak kierwocy autobusow wlaczaj sie do ruchu nie patrzac na nic. Juz nieraz mialem niebezpieczna sytuacje na drodze ze kierowca badz to tira badz autobusu wlaczajac sie do ruchu wlaczal kierunowskaz i odrazu bez spojrzenia w lusterko czy nic go nie wymija-twardo wkraczal na moj pas. Na szczescie jak do tej pory odpukac udalo mi sie wychamowac.

Uwzajcie na takich chamow drogowych !!!!!! :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sorry ale stwierdzenie "TIRowcy - mordercy" jest tyle samo warte co "Motocykliści - mordercy" czy "Motocykliści - dawcy nerek"

W większości kierowcy TIRów to znacznie lepsi kierowcy niż przecięni. Tak na marginesie zapytam czy dla Was TIR to duża ciężarówka? Bo jeśli tak, to ja przepraszam.

Bardzo dużo podróżuję i miałem kilka przygód (awarie i takie tam pierdułki), w których właśnie kierowcy TIRów okazali mi pomoc tak w Polsce jak i na wschodzie.

Niestety jest na drogach masa bęcwałów pędzących na oślep i to jest fakt, ale nie można w ten sposób generalizować. Kiedyś na forum była taka dyskusja na temat "kto to jest prawdziwy motocyklista", otóż wśród kierowców dwuśladów to kierowcy TIRów (nie po prostu dużych ciężarówek) są bliżsi definicji "prawdziwego kierowcy" niż przeciętny puszkarz. To są zawodowcy, którzy mają ogromne doświadczenie, świetną technikę itp, a że ostatnio zaczynają się tym zajmować gnojki (bo taniej) to już nad tym możemy tylko ubolewać. Osobiście jestm przeciwny przyklejaniu etykietek jakimś grupom zawodowym, społecznościm i.t.p.

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestm przeciwny przyklejaniu etykietek jakimś grupom zawodowym, społecznościm i.t.p.

Też się kiedyś starałem nie wrzucać wszystkich do jednego worka, aczkolwiek... rolnicy* nieodłącznie będą mi się kojarzyć z blokadami dróg, górnicy - z burackimi zadymami, jakie urządzili w Warszawie, taksówkarze - z kretyńskim blokowaniem stołecznych ulic podczas strajku o zniesienie kas fiskalnych, itd., itp.

 

*Pamiętam, jak kiedyś red. Harasimiuk napisał o nich jako o hołocie (dokładnie takiego określenia użył) na łamach "Świata Motocykli", po czym przyszedł do redakcji list od jakiegoś frustrata, pochodzącego z chłopskiej rodziny i nieżyczącego sobie, żeby takim mianem ich określano, a red. Harasimiuk odpisał, że blokujący drogi zawsze będą dla niego hołotą. :buttrock:

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety Tiry na tory- ta akcja nie przejdzie u nas, nie ma infrastruktury, ramp itp.

 

Dopuki PKP nie ma konkurencji nic z tego nie wyjdzie, poza tym wiele musiało by się w prawie zmienić, bo jak "zmusić " do korzystania z pociągu nie drogi?

Jak by się udało faktycznie zakazać jazdy sam. ciężarowym w weekendy to było by już dużo.

Bo jadąc gdziekolwiek w weekend wszędzie ciężarówki, a policja ich oczywiście nie widzi, bo stoją w krzakach i reperują budżet niekoniecznie państwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...