Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdów - zmiana przepisów


zosia_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyczytałam na onecie

http://biznes.onet.pl/0,1632216,wiadomosci.html

 

ale wkleję troche bo pewnie zaraz zniknie

 

 

 

"Ministerstwo zmienia przepisy o rejestracji pojazdów

(PAP, pb/29.10.2007, godz. 16:50)

 

Od 25 grudnia 2007 r. do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z państwa UE i już w Unii zarejestrowanego, właściciel będzie zobowiązany przedłożyć dowód rejestracyjny - poinformowało ministerstwo transportu w komunikacie.

 

Od tego dnia dla takich pojazdów nie będą mogły być uznawane inne niż dowód rejestracyjny dokumenty stwierdzające rejestrację pojazdu, wydane w państwie członkowskim UE.

 

Resort transportu poinformował również, że niektóre państwa członkowskie UE wydają dowód rejestracyjny składający się z dwóch części. W takim przypadku wnioskujący o rejestrację powinien do wniosku dołączyć obie części dowodu rejestracyjnego.

 

Jak podało ministerstwo, w niektórych przypadkach do rejestracji może wystarczyć tylko pierwsza część dowodu, ale pod określonymi warunkami. Należy do nich otrzymanie, na wniosek polskiego urzędu, potwierdzenia z urzędu rejestrującego państwa członkowskiego, że pojazd był zarejestrowany w tym państwie i może być ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

 

Do postępowań wszczętych, a nie zakończonych decyzją ostateczną przed dniem 25 grudnia 2007 r., stosuje się przepisy dotychczasowe - podał resort transportu. "

 

 

 

Co to tak naprawdę w praktyce zmieni (poza piętrzeniem problemów przy rejestracji ) ? Możecie mnie oświecić - nie znam się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałam na onecie

http://biznes.onet.pl/0,1632216,wiadomosci.html

 

ale wkleję troche bo pewnie zaraz zniknie

"Ministerstwo zmienia przepisy o rejestracji pojazdów

(PAP, pb/29.10.2007, godz. 16:50)

 

Od 25 grudnia 2007 r. do wniosku o rejestrację pojazdu sprowadzonego z państwa UE i już w Unii zarejestrowanego, właściciel będzie zobowiązany przedłożyć dowód rejestracyjny - poinformowało ministerstwo transportu w komunikacie.

 

Od tego dnia dla takich pojazdów nie będą mogły być uznawane inne niż dowód rejestracyjny dokumenty stwierdzające rejestrację pojazdu, wydane w państwie członkowskim UE.

 

Resort transportu poinformował również, że niektóre państwa członkowskie UE wydają dowód rejestracyjny składający się z dwóch części. W takim przypadku wnioskujący o rejestrację powinien do wniosku dołączyć obie części dowodu rejestracyjnego.

 

Jak podało ministerstwo, w niektórych przypadkach do rejestracji może wystarczyć tylko pierwsza część dowodu, ale pod określonymi warunkami. Należy do nich otrzymanie, na wniosek polskiego urzędu, potwierdzenia z urzędu rejestrującego państwa członkowskiego, że pojazd był zarejestrowany w tym państwie i może być ponownie zarejestrowany w innym państwie członkowskim.

 

Do postępowań wszczętych, a nie zakończonych decyzją ostateczną przed dniem 25 grudnia 2007 r., stosuje się przepisy dotychczasowe - podał resort transportu. "

Co to tak naprawdę w praktyce zmieni (poza piętrzeniem problemów przy rejestracji ) ? Możecie mnie oświecić - nie znam się.

 

W przypadku Niemiec jest to juz na stan dzisiejszy niewykonalne. Jezeli kupuje sie nowy pojazd dostaje sie jedynie Zulassungsbescheinigung Teil II a Teil I - jest dowodem rejestracyjnym. Do tego dostaje sie certyfikat do rejestracji z danymi pojazdu.

 

W przypadku pojezdu uzywanego dowod rejestracyjny zostaje zabrany wlascicielowi przy wymeldowaniu pojazdu wiec nie mozna go w PL przedlozyc.

 

Juz dzisiaj ktos musialby zlozyc odpowiedni wniosek do odpowiedniego urzedu i wskazac na ta prawna niewykonalnosc.

 

 

Przede wszystkim skończy się rejestrowanie powypadkowych trupów z unii, które zostały wyrejestrowane z powodu zbyt dużych zniszczeń. Podejrzewam, że po jakimś czasie ceny używanych motocykli wzrosną.

 

Chyba jestes w wielkim bledzie. przy rejestracji jakiegokolwiek pojazdu w Niemczech niejestes zmuszoby do przedstawienia / pokazania go podczas rejestracji. Wystarczaja same papiery. W 2009 r. Hamburg ma byc pierwszym miastem ( Landem ) ktory w bedzie mozliwosc rejestracji pojazdow poprzez INTERNET. Na razie jako faza testu a pozniej ma to byc ogolnoniemieckie.

 

Ciekawe na jakie przewalkowe pomysly co niektorzy powpadaja ?

 

:lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale do rejestracji potrzebne są papiery potwierdzające to że można go zarejestrować. Jeżeli ktoś rozwali maszynę, która zostanie wyrejestrowana z powodu zniszczeń - w Niemcowni czegoś takiego nie da się już zarejestrować i myślę że o to samo chodzi w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale do rejestracji potrzebne są papiery potwierdzające to że można go zarejestrować. Jeżeli ktoś rozwali maszynę, która zostanie wyrejestrowana z powodu zniszczeń - w Niemcowni czegoś takiego nie da się już zarejestrować i myślę że o to samo chodzi w Polsce.

 

Bez urazy ale zyje tu od 81 r. i jak do tej pory nie spotkalem sie z tym, ze nie mozna zarejestrowac zlomu. Owszem, jezeli policja namierzy pojazd ktory stwarza zagrozenie w ruchu to mooze jedynie zdrapac plakietke i odeslac do ponownego przegladu technicznego. podczas przegladu mozna nie dostac pieczatki i plakietki HU ( hauptuntersuchung ) - TÜV i pojezd jesz " wyjety " z ruchu - nie dostaje przedluzenia dopuszczenia do ruchu. W przypadku wylpadku i przyslowionego "zmielenia" pojazzdu zostaje on wyrejestrowany. Dopuki ten "zmielony" zlom ma przeglad ( TÜV ) a co wazniejsze wazne badania spalin nic nie stoi na przeszkodzie i pojazd bedzie zarejestrowany. Nie twierdze, ze zawsze w 100 % - tach bo zawsze regola moze miec wyjatek.

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - bo będę miał moto na niemieckich papierach na wiosnę do rejestracji - znaczy nie będę miał dowodu rejestracyjnego, ale będę miał brief. To powinno wystarczyc, tak?

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu - bo będę miał moto na niemieckich papierach na wiosnę do rejestracji - znaczy nie będę miał dowodu rejestracyjnego, ale będę miał brief. To powinno wystarczyc, tak?

 

Buber moze ja mam problemy z rozumieniem polskich przepisow ale jak dla mnie to wlasnie musisz miec jedno i drugie. Mowa jest bowiem o dowodzie rejestracyjnym.

 

Jak ogolnie wiadomo nie jestem bieglym w PL przepisach, dlatego nie wiem czy obecnie nowe pojazdy wyposarzane sa w dokumenty typu " Zaswiadczenie o zarejestrowaniu Czesc II " i czy wlasnie ta Czesc II nie jest tym dowodem rejestracyjnym. Nalezalo by w przedbiegach wyjasnic ta kwestie, w razie czego zlozyc odp. wnioswk do Bruxeli. Polska moze zostac zobowiazana przez sad EU do zmiany.

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy dowodem rejestracyjnym nie jest przypadkiem tzw. mały brief? Jeśli tak, to w przypadku rejestracji sprzęta z Niemiec chyba wiele się nie zmieni, bo i tak do jego rejestracji trzeba było przedłożyć właśnie ten papier (z pieczątką potwierdzającą wymeldowanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eee tam, będę się sprężał i zarejestruję go przed 25.12.... :icon_mrgreen:

ukochany kraj, umiłowany kraj....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak to jest z anglikami? bo dostalem 2 częśc dowodu (tam gdzie jest ten zielony papierek) i pani z wydziału komunikacji powiedziała mi że moge sie cofnąć do UK po reszte dowodu bo mi nie zarejestruje. Sa jakieś przepisy mówiące że trzeba/nie trzeba mieć całości dowodu?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie widzicie, ze nowe przepisy chca wyeliminowac import pojazdow, ale rownie dobrze moze mi sie wydawac :icon_biggrin:

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zarejestrujesz w Niemczech pojazd tymczasowo(tablica z czerwonym paskiem) to nie dostajeszcz czasem dowodu?

 

Troche mylisz pojecie " tymczasowo ".

 

rejestracja

 

1. - Kurzzeitkennzeichen ( krotko czasowa ) z zoltym paskiem wytna 5 dni - nie ma dowodu rejestracyjnego.

 

2. - Ausfuhrkennzeichen ( wywozowa ) z czerwonym paskiem wazne w zaleznosci na jak dlugo wykupi sie ubezpieczenie - dostajesz cos w rodzaju "ksiazeczki " wywozowej + Zulassungsbescheinigung Teil II ( zaswiadczenie o Zarejestrowaniu - nowy " Fahrzeugbrief "

 

3. tymczasowe a fachowo sezonowe dostajesz caly komplet ale to jest normalna rejestracja tak samo jak caloroczna.

 

rzeczytajcie ze zrozumieniem, przy wyrejestrowaniu zabieraja dowod rejestracyjny " Fahrzeugschein ).

 

wyjatek moze byc jezeli pojazd zarejestrowany jest jeszcze na stary Fahrzeugbrief i ma stary Fahrzeugschein. Wtedy i tylko wtedy urzad moze oddac nieaktualny juz Fahrzeugschein.

 

Gdy wyposarzony jest w "nowy" zestaw dokumentow tej mozliwosci juz nie ma.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...