Skocz do zawartości

Najlepsze winkle w polsce


pastec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy,

 

Podzielcie się swoimi doświadczeniami gdzie Wam się najlepiej jeździło w Polsce ?

Jakieś konkretne trasy, regiony, uwagi, wskazówki, rekomendacje wyjazdów na moto weekendy.

 

Paweł

To może zaczne bo coś nikt nie pisze, na początek: Olsztyn-Szczytno przez Pasym, Szczyrk-Wisła przez Salmopol, Olsztynek-Szczytno przez Jedwabno.

 

Pozdrawiam ...

Edytowane przez konikkonik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj po forum, był i temat o najciekawszych winklach, i kilka ciekawych tras opisane. bieszczady czyli obie pętle na pewno, ja polecam na przykład przelot od południa tatr - niby nie polska, ale zaraz za granicą. bardziej turystycznie to na południe od brzeska, przez ciężkowice na krynicę, potem tuż nad granicą na stary sącz i powrót przez zabrzeż-mszanę na wieliczkę-kraków

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj po forum, był i temat o najciekawszych winklach, i kilka ciekawych tras opisane. bieszczady czyli obie pętle na pewno, ja polecam na przykład przelot od południa tatr - niby nie polska, ale zaraz za granicą. bardziej turystycznie to na południe od brzeska, przez ciężkowice na krynicę, potem tuż nad granicą na stary sącz i powrót przez zabrzeż-mszanę na wieliczkę-kraków

jsz

 

Jeszua, możesz pls podesłać link do tego co już było na forum w temacie winkli ?

 

konikkonik - wygląda na to, że jeździliśmy po tych samych drogach. Okolice Olsztynka, Jedwabna, Szczytna, Nidzicy, Olsztyna - tam jest cool. Nie ma to jak Prusy wschodnie :icon_biggrin:) Szkoda tylko, że te drzewa są praktycznie wszędzie przy drogach. Malownicze to ale niebezpieczne. Kiedyś podczas wspólnej przejażdżki kolega pzeleciał z prędkością 100 km/h pół metra od drzewa. Od tego czasu nabrałem więcej respektu do takich dróg. Po za tym tam w większości są lasy. Chętnie bym się wybrał gdzieś, gdzie będą winkle i duża przestrzeń - myślę o górach właśnie. Stąd ten post.

 

pozdrawiam,

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszua, możesz pls podesłać link do tego co już było na forum w temacie winkli ?

 

konikkonik - wygląda na to, że jeździliśmy po tych samych drogach. Okolice Olsztynka, Jedwabna, Szczytna, Nidzicy, Olsztyna - tam jest cool. Nie ma to jak Prusy wschodnie :icon_biggrin:) Szkoda tylko, że te drzewa są praktycznie wszędzie przy drogach. Malownicze to ale niebezpieczne. Kiedyś podczas wspólnej przejażdżki kolega pzeleciał z prędkością 100 km/h pół metra od drzewa. Od tego czasu nabrałem więcej respektu do takich dróg. Po za tym tam w większości są lasy. Chętnie bym się wybrał gdzieś, gdzie będą winkle i duża przestrzeń - myślę o górach właśnie. Stąd ten post.

 

pozdrawiam,

 

Paweł

My na mazurach robiliśmy regularne treningi z malowaniem jezdni i takimi tam różnostkami. Jak chcesz góry i to bezpieczne, z dobrą nawierzchnią to tylko Austria, robiłem tam treningi jazdy górskiej.

 

Pozdrawiam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Polecam zachodniopomorskie. Dużo lasów, piekne widokowe drogi(Czaplinek, Złocieniec, Drawsko, Wieleń, Nadarzyce, Borne Sulinowo), jeziora i wiele miejsc do zatrzymania sie np. na dziko nad brzegiem na noc...jesli ktoś to lubi. Pozwiedzać też jest co.

 

Pozdrawiam

 

Hil

Tak sobie troszeczkę jeździmy: http://motowyjazdy.ubf.pl/news.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winkle...Bieszczady..trasa Sanok- Przemysl..miejsce Gory Slonne,14 winkli na odcinku okolo dwoch kilometrow,oczywiscie pod górę :icon_mrgreen: A proste??!!!!..trasa Rzeszow- Lublyn-Bialystok.Pozdro....

Jeśli chodzi o proste to cała trasa od Lublina nad jeziorko Białe, da radę w 20 minut ale zabawa przednia!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo..Bieszczady i tak rządzą...fajne winkle z dobrą nawierzchnią w POlsce to niestety rzedkość... fajne były na drodze ze Szklarskiej Poręby do przejścia granicznego w Jakuszycach..w ogóle okolice Szklarskiej i Karpacza...no i jeszcze okolice Polanicy i Kłodzka... niestety u mnie w podlaskiem jak już jest kawałek dobrej drogi..to tylko prosta...zero winkli...a no winkli no fun.... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko było.... ale tak ze 2-3 lata temu. Teraz straszą dziury. O niebo lepiej jest po czeskiej stronie :cool:

Kurde czemu mnie to nie dziwi...jeżdziłem tam może 4 lata temu ..wtedy było cacy...no ale to w końcu Polska... więc sprawa raczej oczywista... wniosek..nie ma gdzie pohasać w tym dziurawym kraju...to chyba że użytkownicy enduro...oni tu raj mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko było.... ale tak ze 2-3 lata temu. Teraz straszą dziury. O niebo lepiej jest po czeskiej stronie :)

No niestety rewelacji to niema jeśli chodzi o stan naszych dróg.

Ale zakręty i górki są zaje... :icon_mrgreen:

Ostatnio nawinąłem troche km (puszką niestety) bocznymi drogami w okolicach Jeleniej Góry.

I na wiosne nie bedzie mi sie chciało do Czech jechać :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie mam zbyt wielkiego doświadczenia ale jeździłem po winklach w okolicach Kletna, Kłodzka i Stronia Śląskiego... Było super.

 

Fajna traska jest też ze Szczytna do Mikołajek. Dużo winkli i w miarę dobrej nawierzchni. No a trasa Szczytno-Olsztyn, to same zakręty ale w większości zasłonięte i niebezpieczne w związku z tym.

 

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...