Skocz do zawartości

Kat. A1 na kat. B


Rekomendowane odpowiedzi

I tu właśnie dochodzimy do sedna, że jednak żyjemy w poje*anym kraju. :)

I tu właśnie dochodzimy do sedna, że jednak żyjemy w poje*anym kraju. :)

Zmiany zmiany zmiany nie ma dnia ,tygodnia ,miesiaca .Zmiany w podatkach ,zmiany w przepisach.Robienie teraz prawka na auto to tak jak juz k....licencje pilota a z drugiej strony wypuszcza sie ludzi w mini autach bez kompletnej znajomosci przepisów.Podnosi sie wiek na A dla mlodych a z drugiej strony wpuszcza sie laikow na jednosladach na drogi.Jaki sens maja te zmiany?

Mdli mnie juz od tych zmian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W życiu spotkałem mniej osób posiadających A1, niż mających zarejestrowane > 50cm jako właśnie 50-tki. Nie wspominam już nawet ile osób faktycznie ma blokady. Ciekaw jestem jakie obecnie jest w ogóle zainteresowanie A1 w Polsce.

 

Ja mam A1, robiłem w 2003 roku. Rzeczywiście mało osób to robi bo trzeba powtarzać kurs. Dawno temu A1 było do 250ccm i po ukończeniu odpowiedniej liczby lat przechodziło automatycznie na A i wydaje mi się, że to było najlepsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma to istotnego znaczenia. przez kilka lat obowiązywania przepisu o 50-ach na dowód - patrząc na ulicach - więcej się zmieniło, niż przez poprzednich kilka wolnej polski; ludzie przekonują się do dobrego, kiedy dostają to za friko do sprawdzenia, stara prawda marketingu. gdyby rzeczywiście były na to szanse, wielu starych kierowców stojących w korkach przekonałoby się do jednośladów w mieście; teraz tego nie zrobą, bo żaden nie pójdzie na kurs robić prawka w wieku 40 lat dla samej jazdy skuterem do roboty

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawo jazdy kat. B upoważnia do poruszania się motorowerem o poj. 50 cm3 i prędkości max. 45 km/h. Jest projekt, aby osoby posiadające prawo jazdy kat. b od co najmniej 3 lat mogły jeździć motocyklem o poj. 125 cm 3:

Posiadanie prawa jazdy kategorii B uprawnia do kierowania motocyklem o pojemności skokowej silnika nieprzekraczającej 125 ccm, mocy nieprzekraczającej 11 kW i stosunku mocy do masy własnej nieprzekraczającego 0,1 kW/kg z automatyczną skrzynią biegów pod warunkiem, że osoba posiada prawo jazdy kategorii B od co najmniej 3 lat

Edytowane przez EXTRASZKOLENIA Poznań
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapis o automacie jest tu glownym i najistotniejszym, bo nie musisz ani myslec ani umiec obslugiwac sie z manualna skrzynia, na manualna masz obowiazek PJ danej klasy, wiec jaka dyskryminacja ? Motocykle z manualna od razu na starcie byly by wykluczone - skootery byly by dozwolone, Dobrze, ze chociarz w tym przypadku ktos o tym prawidlowo pomyslal.

 

@ Jeszua,

 

moze i na poczytku by nie robili ale z czasem by sie to napewno zmienilo. Taka mentalnosc ludzi, zwlaszcza gdy syn czy corka zrobi czy to A2 czy to kat A, wierz m, znam z autopsji.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ks-rider

 

No wybacz, ale jeżeli jest wymóg 3 letniego doświadczenia jazdy samochodem (i nie jest powiedziane, że automatem) to chyba nie jest problem obslugiwac manuala w motocyklu. No chyba, że ktoś ma problem z utrzymaniem równowagi czy koordynacją, ale w takim razie nie powinien jeździć czymkolwiek co ma dwa koła.

 

A myśleć powinno się zawsze, nawet na rolkach czy rowerze

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez SterylY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po co cale to zamieszanie. Mogą już się przesiąść na skutery 50-ki. A czym różni się moto "zwykle" 125 od moto wyglądającego jak skuter. Obsługą? Bo osiagi mają podobne. To tak jak by powiedzieć, że na B możesz jeździć autem w atomacie, ale na manuala musisz mieć specjalne przeszkolenie.

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SterylY

 

zechcesz mi wytlumaczyc jak to ma sie do Twojej teori ?

 

Obecnie szkole goscia ktory ma 50 lat, PJ kat B zdal majac lat 18 i caly czas porusza sie autem.

 

Wytlumacz mi dlaczego;

 

1. dlaczego przy hamowaniu awaryjnym, nie odpuszcza menetki gazu ( przy wcisnietym sprzegle silnik pracuje na max obrotach )

 

2. Nie radzi sobie ze zmiana biegow lewa stopa

 

3. na pierwszym biegu nie wyczuwa sprzegla i silnik gasnie mu po kilka razy w ciagu szkolenia ( o ile nie kilkadziesiat razy ).

 

Moze Twoja wypowiedz rozwiaze jego problemy.

 

P.S. Chcialbys mies tak opanowany rower jak on ma. wiec nie pisz prosze bzdur jezeli niemasz na Jakis temat pojecia.

 

:crossy:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ja kogoś zmuszam do jazdy manualem. Chodzi mi głównie o to, żeby mieć wybór - jeżeli potrafię jeździć "zwykłym" to dlaczego jestem zmuszany do jazdy automatem.

ad. 2 i 3 Jeżeli nie potrafi opanować skrzyni niech jeździ automatem, albo ćwiczy do upadłego.

Co do hamowania awaryjnego- uważasz, że na automacie jego opanowanie nie jest potrzebne?

Pamiętajmy, że rozmawiamy tu o rozwiazaniach prawnych i o pojazdach o podobnych pojemnościach i osiągach a nie o komarze i np.ścigaczu.

Wiadomo-chcesz jeździć wiekszym moto przechodzisz szkolenie i bulisz kasę za kurs. Masz pj B jeździsz skuterem lub moto do 125 i sprawa załatwiona.

To kto jakie ma umiejętności i predyspozycje to już temat na inną rozmowę.

 

Sorry, że tak chaotycznie mi to wyszło. Proponuję kontynuować jutro bo trochę późno się zrobiło, a do roboty trzeba wcześniej wstać.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez SterylY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pełny manual własnie dla kogoś kto nigdy nie jeździł na 2oo może być tragiczny w skutkach

ludzie są różni i to powinno być prawnie uregulowane

kto ma zamiar jeździć bez papierów i tak będzie jeździł

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...