Skocz do zawartości

Kat. A1 na kat. B


Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to jakaś paranoja, żeby ludzie którzy nie siedzieli nigdy w siodle mogli się poruszać motorowerem (do 50cm3), a tym bardziej 125cm3.

My co mamy uprawnienia na kategorię A i bliźniacze wiemy, że nie wystarczy wsiąść i jechać do przodu. Człowiek, który nie miał styczności z dwoma kółkami może nawet zrobić sobie krzywdę na 50-ce.

 

W rządzie jest banda debili powinno się ich wszystkich wyje... z sejmu. Ciekawe co jeszcze wymyślą te barany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po co ten lament? Przecież dotyczy to osób posiadających kategorię B.

Każdy kto jeździł rowerem poradzi sobie z motorowerem.

Strasznie hermetyczna ta rodzina motocyklowa.

 

Ale co ma kategoria B do motoroweru lub 125, bo nie rozumie tego argumentu? Jedynie to że znają kodeks drogowy, to może od razu dać prawo poruszania się tymi pojazdami osobą które mają kartę rowerową? Bo oni też znają przepisy.

 

Ta rodzina nie jest taka hermetyczna (oczywiście im więcej tym lepiej) tylko tu chodzi o bezpieczeństwo zainteresowanych i innych ludzi.

Nie raz widziałem jak ktoś tam się chciał przejechać i skończyło to się nie ciekawie (nawet na motorowerze).

 

Jeżeli rząd chce iść na rękę ludziom to niech nie wymagają ukończonego kursu, ale egzamin powinien być i kropka.

 

Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojciec nie może się doczekać tej możliwości, jemu nie opłaca się robić pełnej kat A,

jedynie może być problem z określeniem pojemności, 250cc specjalnie się nie różni od 125cc, szczególnie w skuterach i sądze że może być niemały wysyp lewych ćwiartek

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radik81

Jak na razie 24.06 będzie sprawozdanie Min. Infrastruktury na temat poprawek senackich. Na kolejne dni 25 i 26.06, nie ma jeszcze harmonogramu posiedzeń.

Nie wiadomo jak będzie, w związku z nową aferą "tasmową" - może się coś poprzesuwac.

 

Wysłane z mojego GT-I8260 przy użyciu Tapatalka

 

Edytowane przez SterylY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe sensacje, czyli to co innego dla ludzi idzie w następny plan norma w PL.

Również oczekuje ustawy bo już salon odwiedziłem i motorek wybrany z manualem, myślę że ten automat powinien przejść ale dla mnie istotny jest manual.

Mi spokojnie starczy 125cm3, tylko wydawać tysiąc na A1 i tracić czasu sporo jeśli miało by to wejść to pewnie trza czekać bo kupie i jak sie okaże że nie zezwolą :/ Przeczytałem już sporo portali motoryzacyjnych i ogólnych szmatłowatych onetow to jest sporo za i sporo przeciw a to że wypadki sie zaczną a to że przygotowania żadnego itd. Jakiś tam kurs szkoleniowy czy coś tp może być żaden problem, na motorze dawniej jeździłem, obecnie rowerem :) a kat. B od 98r.

Myślę że nie głupie to że trzeba je mieć od tych 3 lat. Obytym w ruchu się jest a doświadczenie jak zwykle zdobywa sie w praktyce bo kto umiał jeździć dobrze autem gdy zdawał prawko, byle sie udało :)

Edytowane przez radik81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

tak jak teraz lewych 125.

 

Już przeglądy je wyeliminowały :D

 

a co do tematu jestem za -jeden z nielicznych fajnych pomysłów naszego rządu :D

 

 

Dzisiaj to kobitke w obcasach widziałem, no dobra może nie do końca kobitke bo była 2 razy szersza jak ten skuterek :rolleyes:

 

Fajnie by było jakby jeszcze znieśli obowiązkowy kask na 50ccm chociaż , na długie trasy i tak bym zakładał bo w łeb zimno , ale na miasto to ten nocnik tylko przeszkadza, jeszcze latem gorąco w nim jak w piekle, jedyny plus że jako koszyk na piwo w markecie robi :D

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ty chyba nigdy nie zaliczyłeś głową porządnie o asfalt czy na stoku.

 

Nie umiem motorowerem jeździć po stokach narciarskich ale być może ciężko bez kasku :D

No powiem ci że 10 lat na 50ccm na pewno mi strzeliło i nigdy nie uderzyłem głową o asfalt-zresztą 3/4 życia przejeździłem w tajgerach , mirage , super nitro z płomieniami za 35 zł , one nie dają żadnej ochrony w razie uderzenia głową w asfalt, kolega walnął , kask pękł przy uderzeniu rozleciał się na 2 i tak czy srak twarz zdarł do kości , do dziś ma ciężkie blizny......

 

Na dłuższą trasę i tak by zakładał -chroni przed muchami w zębach , wiatrem , częściowo słońcem , ale na miłość boska , 4km do sklepu gdzie średnia prędkość oscyluje w okolicy 20km/h (szkoda mi wahy to jadę 35-40km/h , a jak doliczymy światła , postoje , pasy , manewry to myślę że średnia jest 15-20km/h ) to przesada -przecież tyle jedzie rower oni nie muszą mieć kasków prawda ?? a targasz ten nocnik wszędzie , jak potrzebujesz coś ciężkiego zabrać to przeszkadza, itp itd....

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomni o czymś takim w życiu takiego przepisu nie zobaczysz.

To że na rowerach jeszcze nie ma obowiązków to jeszcze mnie dziwi bo ile wypadków z udziałem rowerzystów. Co do tematu to byłbym niezmiernie szczęśliwy gdyby owy przepis wszedł, nawet jeśli byłby jakiś tam obowiązkowy kurs praktyczny doszkalający za nie wielkie pieniądze. Bo robić w wieku 30 lat A1 było by chyba śmieszne więc odrazu lepiej A, najgorsze że cena za to i to taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...