Skocz do zawartości

Brytyjski ranking bezpieczeństwa kasków, SHARP


Rekomendowane odpowiedzi

Program badawczy w UK mający określić poziom bezpieczeństwa zapewniany przez różne kaski w razie wypadku - http://sharp.direct.gov.uk/ - zaczął publikować wyniki swoich badań.

 

Szkoda tylko, że nie podają dokładnych kryteriów oceny. Ale interesujące jest że np. Arai Condor ma 2 gwiazdki, Arai RX-7, Arai Viper GT czy Shoei XR-1000 mają 3 gwiazdki, a 5 gwiazdek ma Lazer LZ6, kosztujący ponad 5 razy mniej od Araia czy Szuja.

(Pozostałe 5-gwiazdkowce to AGV S-4, Arai GP5x, Bell M1, HJC HQ-1 i Shark RSR2)

 

Ciekawe co na to producenci kasków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skrócie - to nowa inicjatywa brytyjskiego rządu. Generalnie badają kaski według ECE 22.05 ale w wielu miejscach stosują ostrzejsze parametry. Generalnie (wg. tych opisów) są to bardzo kompletne testy. Szkoda że nie publikują szczegółowych wyników, ale to co jest jest zastanawiające.

Miałem nosa - moja lepsza połowa ma Lazera LZ6... :D

 

dlaczego są tylko integralne a nie ma szczękowców ??

Bo nie zdążyli testów zrobić. To jest bardzo "nówka" program. Pewnie tez się pojawią...

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eee... niema uvexa... a wydaje mi sie ze to jedne z najleprzych kaskow... w kazdym razie bardzo fajnie ze wogule mozna mniej wiecej sie dowiedziec na temat testow poszczegulnych modeli nie wykonywanych przez producenta, wynikiem Lazer - LZ6 jestem zaskoczony, jest to kask za ok 250 :icon_biggrin:

Edytowane przez YAGO

Usługi IT - www.tricori.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...