Skocz do zawartości

Uszczerbek w ladze...


Czoki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel armata_PDT_11.gif ostatnio zaliczył jakiś drut i zrobiły mu się 3 dziurki w ladze (jedna całkiem spora). Wymiana uszczelniacza (bo laga ciekła jak zła) pomogła na 3h jazdy. Czy jest jakiś magik co wypełnia ubytki (nie chodzi mi o dentystę armata_PDT_14.gif ) Jakieś pomysły?

Fuck!

Zerknijcie na fotkę:

http://w3.bikepics.com/pics/2008%5C06%5C10...316232-full.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO pierwsze nie klnij publicznie, po drugie zalutuj - najlepiej czujnie operowana lutownica gazową (lutlampą) bo inne mogą nie mieć odp. temperatury. Poxipol to dobre na powrót do domu - może się wykruszyć.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee chcecie cyna lutować stalowa lagę??

 

No chyba że nie zrozumiałem i chcecie to lutem twardym mosiężnymi potraktować....ale i tak wątpię ze będzie się trzymać tak czy siak....

 

niemniej ja mało wiem wiec może się mylę ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego poxipol nie miał by dać rade? W moim poprzednim moto pękł amortyzator, przy spawie. Tata mi go porzadnie pospawał, a ja wywierciłem obok małą dziurke, wlałem olej strzykawka, i napchałem poxipolu...Cały sezon przejechałem, i było dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eeeee chcecie cyna lutować stalowa lagę??

No chyba że nie zrozumiałem i chcecie to lutem twardym mosiężnymi potraktować....ale i tak wątpię ze będzie się trzymać tak czy siak....

niemniej ja mało wiem wiec może się mylę ....

Funkcją tego lutu nie jest łączenie mechaniczne czy jakies tam obciążenia, tylko wypełnienie lagi, żeby uszczelniacz się nie dziurawił i przez to służył dłużej. I dlatego cyna jest w sam raz. A poxipol MOŻE być nie halo, bo jednak laga pracuje (ergo może się lekko wyginać) a poxipol jest sztywny i MÓGŁBY się odkruszyć. Cyna będzie pracowac razem z lagą.

 

A lut będzie się trzymał pod warunkim że dobrze oczyścisz miejsce i potraktujesz z lekka kwasem solnym.

 

Powodzenia w lutowaniu.

Edytowane przez Buber

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Funkcją tego lutu nie jest łączenie mechaniczne czy jakies tam obciążenia, tylko wypełnienie lagi, żeby uszczelniacz się nie dziurawił i przez to służył dłużej. I dlatego cyna jest w sam raz. A poxipol MOŻE być nie halo, bo jednak laga pracuje (ergo może się lekko wyginać) a poxipol jest sztywny i MÓGŁBY się odkruszyć. Cyna będzie pracowac razem z lagą.

 

A lut będzie się trzymał pod warunkim że dobrze oczyścisz miejsce i potraktujesz z lekka kwasem solnym.

 

Powodzenia w lutowaniu.

 

Nie no Panowie... z Poxipolem to chory pomysł! Kompletnie tego nie widzę. Ja nie kleję sobie lagi z półką tylko chcę wypełnić zadrę cholerną! :D Jak się uszczerbek zrobił to uszczelniacz zaczął "sikać" bo pocić to za mało powiedziane :crossy:

Odnośnie lutowania, jest to ciekawy pomysł! Postaram się coś wykombinować. Dzięki i pozdrawiam. W KTM sama rura kosztuje 1413zł więc no coż... trzeba rzeźbić :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lutownica, bardzo dobrze nagrzac, nie masz gazowej to oporowa łamana, albo prosta tyle ze duuuza. no i koniecznie kwas, bo bez niego odpadnie albo wogole sie nie przylutuje. w ten wposob lutowalem chromowane i niklowane powierzchnie i zdalo egzamin bardziej niz sie spodziewalem.

 

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lute wypełniasz, a potem papierek i jadziem na lustro....

A że cyna miękka, to raczej nie ma problemu.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...