Skocz do zawartości

Enduro dla niewielkich facetow


Rekomendowane odpowiedzi

Czolem, probuje zarazic kolege swoim pomyslem turystyczno endurowatym. Tyle ze poza roznorakimi watpliosciami z ktorymi mozna dyskutowac, kolega ow ma jedna dosc obiektywna... 170cm wzrostu. No i pytanie do was - czy z takim wzrostem jest o czym gadac, czy musi zostac przy zbieraniu motyli :biggrin: ?

Silowo i sprawnosciowo problemow raczej miec nie powinien, tyle ze nie wiemy czy nie bedzie fikal nogami nad ziemia. A moje doswiadczenie enduro sprowadza sie do podskakiwania tylkiem po siedzeniu Afryki na parkingu z usmiechem na gebie, wiec w zasadzie gowno wiem na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 172cm i śmigam Dominatorem 650. Wysoki ale lekki. Idzie poradzić. Wcześniej miałem DR 650 RS to było koszmarnie bo wysokie moto i ciężkie.. Niech się kumpel przymierzy do kilku motocykli enduro. Myślę że xt 600 by było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość nowoczesnych motocykli ma regulowane zawieszenie wiec powinniscie dać rade coś znaleźć

 

Dokladnie tak i na pewno i da rade i cos znajdzie.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 172cm i śmigam Dominatorem 650. Wysoki ale lekki. Idzie poradzić. Wcześniej miałem DR 650 RS to było koszmarnie bo wysokie moto i ciężkie..

Ja mam nieco ponad 170 cm, jeżdżę suzuki dr 650 rse, które jest cięższe od rs bo ma rozrusznik i nie jest dla mnie przesadnie ani ciężkie ani za wysokie, ba, chcę mu nawet tył trochę podnieść. Co z tego, że na światłach będę opierał się jedną nogą z przechylonym moto, to naprawdę nie ma żadnego znaczenia. A w terenie tylko lepiej.

Edytowane przez math1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ello.

Ja mam 172 cm. Jeździłem na RX125(jedno z wyższych enduro) a teraz latam na KTM LC4 400. I jest bardzo dobrze. Fakt że jak siedze to dwiema nogami do ziemi nie dotknę ale lekko sie przesunąć w lewo lub prawo i cała stopa na ziemi. Jeździ się bardzo dobrze, zero problemów.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Ja mam 168 cm i krótkie nóżki :icon_question:, ale daje radę na DRZ-cie. W enduro nie musisz podpierać się dwoma nogami - dupa z moto i jedną wystarczy się oprzeć. A jak ruszysz... to nic nie ma znaczenia :icon_mrgreen: Kurowski jest jeszcze mniejszy a jak popindala!!!! :icon_twisted:

 

BTW, czasem w moich okolicach lata "gadżet" - chłopaczek 13 lat, ściga się w MX na 80-kach, a trenuje na regularnej CRF 250 (a jest prawie o głowę mniejszy ode mnie, więc podsadzany jest na moto!)

Edytowane przez maniek_7

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak bardzo zalęzy od motoru że nie ma sensu dyskutować.........ja w mtx 80 przy 176cm wzrostu stoje na koniuszkach palców po prostu mam jakieś nieorginalne amortyzatory czy na chama podniesiony czy coś.....z tym że mtx jest lekka .........a kumpel ma 172 i na xl500 stał na całych stopach (ma pozarywane zawieszenie od skoków chyba bo strasznie niska była i prześwit niewielki)

"... i ujrzal Pan prace nasza i byl zadowolony a zapytawszy o zarobki nasze usiadl i zaplakal..." list Pawla apostola do koryntian

michoa-100% stylistów bez szyku

 

http://miszczua.cba.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 195 cm i na mojej xr-ce pare razy sie wywalilem na postoju, bo nie siegnalem noga do gleby :-D typowa sytuacja - oba kola na "gorkach", a pomiedzy nimi "dolek", ktorego nie zauwazylem (albo miekki piach). albo jak mnie postawilo w poprzek stoku przy podjezdzie i nie dalem rady polozyc moto na zbocze... totalna kompromitacja :-( . wiec wzrost nie powinien grac takiej wielkiej roli... trawestujac znane powiedzenie - "nie liczy sie wielkosc, tylko technika" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 180 cm i na DT 125 R jak usiądę to dotykam ziemi tylko palcami :biggrin:

 

Wzrost nie ma większego znaczenia, bo u mnie w okolicy na 250 śmiga chłopaczek 14 lat - jak stoi to musi ostro moto na bok położyć żeby dotykać nogą ziemi (nawet nie chcę myśleć jak podnosi motor po glebie :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...