Skocz do zawartości

W czym latać w lecie/ kurtka i spodnie na upał - typu mesh


Rekomendowane odpowiedzi

dziś pojechałem to pracy puszką. Specjalnie patrzyłem na luzaku jak inni śmigają na moto.

Ani rano ani teraz nie widziałem żadnego motocyklisty ubranego w kurtkę czy kombinezon.

Przez cały dzień widziałem może ze 20-25 moto. Przeważały dziny lub bojówki a do tego koszulka lub bluza no i oczywiście bez rękawiczek :icon_question:

Czekam do godz. 20 jak trochę sie ochłodzi i dopiero wystawiam sprząta z garażu...

Może będzie się dało normalnie przejechać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlatego przy najblizszej okazji kupuje buzer - na niego koszulka z dlugim rekawem lub bluza crossowa... zeby nie wygladac jak terminator a mimo wszystko czerpac przyjemnosc z jazdy i zachowac pewne bezpieczenstwo...

 

 

a ja powiem CI tak.... buzer kupiłem rok temu... i on wcale dobry nie jest... siatka buzerowa przylega do cielska jak pończocha i grzeje!!!.. na dodatek masz wielkie płaty ochraniaczy na piersi i pas nerkowy... to wszystko grzeje jak cholera.

W tym roku kupiłem sobie kurteczkę Ixon Hacker (juz to gdzieś pisałem) i jestem naprawdę zadowolony!!... kurtka jest super leciutka, ma wszystkie ochraniacze, ale zrobiona jest głównie z siatki więc jest całkowicie przewiewna.. a jednocześnie wygląda jak KURTKA a nie jak zbroja terminatora.... gdy pada ale jest ciepło to na Hackera bez problemu włazi przeciwdeszczowy ortalionik, który woże w kuferku... i jest to idealny zestaw na ciepłe dni.... Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

http://www.motostore.pl/ ale tam tez sprowadzają na zamówienie. Ja szukałem spodni w kwiecień/maj, może ze względu na braki na rynku podnieśli ceny, ale byłem na bajzlu na początku czerwca i można było kupić za 280

 

 

A jakie inne dżinsny są godne polecenia .. chciałbym mieć porównanie ... bo w ostateczności dam tesciowej żeby wszysła jakieś ochraniacze do cywilnych dżinów...

 

znacie jakiś sklep internetowy Modeki gdzie bedzie tanio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może właśnie coś z modeki - Jeans Boston. Materiał to delakatna cordura, ale wizualnie normalne jeansy. Mam je własnie na testach i w porównaniu do spodni mottowear zdecydowanie lepsze warunki klimatyczne.

Potrzebujesz bezpłatnej pomocy prawnej? - Forum Prawnicze zaprasza - ]http://forumprawnicze.info/wykroczenia-i-prawo-drogowe-f10/]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czesc,

 

tez smigam do pracy w Krk. Na razie daje rade w kurtce Alpinestars z wypinana podszewka, rekawice tez Alpinestars (najlepsze sa chyba te do wys. nadgarstka ja mam chyba model Titanium street czy jakos tak).

 

Ale prosze Was o jedna rade, co wlozyc na stopy, mam jeden wielki metlik w glowie. Raczej caly czas bede jezdzil w jeansach wiec musza to byc buty na ktore zaloze jeansy. Musza byc nieprzemakalne, ale zeby w miescie sie stopa nie pocila (te z Gore Tex beda dobre??, nie zapoca sie stopy od ciepla silnika w korkach??)

 

W przyszlym sezonie musze wyprobowac Wasz patent na zbroje pod T-shirtem. Nie wyobrazam sobie przeciskac przez miasto +34 C w mojej kurtce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale prosze Was o jedna rade, co wlozyc na stopy, mam jeden wielki metlik w glowie. Raczej caly czas bede jezdzil w jeansach wiec musza to byc buty na ktore zaloze jeansy. Musza byc nieprzemakalne, ale zeby w miescie sie stopa nie pocila (te z Gore Tex beda dobre??, nie zapoca sie stopy od ciepla silnika w korkach??)

W ciepłe (bardzo ciepłe) dni do jeansów zakładam zwykłe skórzane półbuty, natomiast w nieco chłodniejsze wkładam policyjne buty marki Armex i te wszystkim polecam na dojazdy do pracy, po sprawunki itp. Jak się je potraktuje odpowiednim mazidłem/sprayem, nie będą przemakać.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Witam,

Proszę o bardzo praktyczną radę. Jadę zwiedzać Włochy. Na drogę mam tradycyjne ciuchy tekstylne itd. Ale na miejscu w tych ciuchach to dramat. Macie pomysł co kupić do jeżdżenia w upale 30 stopni. Nawet dżinsowe spodnie motocyklowe przy wolnej jeździe po mieście w takim upale to koszmar a bezpieczeństwo też się liczy.

Dzięki za pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta. Bezpieczeństwo przede wszystkim - w czasie jazdy nie jest tak źle. A na zwiedzanie ciuchy w kufer, sam przeskakujesz w krótkie spodenki i zwiedzasz. (Przetestowane w zeszłym roku.) Pewnie, że rozwiązanie ma wady. Ale jeśli wymyślisz coś lepszego, daj znać.

Fakt, iż jakiś pogląd jest szeroko rozpowszechniony, nie stanowi żadnego dowodu na to, że nie jest on całkowicie absurdalny. Jeśli weźmiemy pod uwagę, że większość ludzkości jest zwyczajnie głupia, należy oczekiwać z dużym prawdopodobieństwem, iż powszechnie panujące przekonania będą raczej idiotyczne niż rozsądne.

Bertrand Russell

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 stopni.. chcialbys :evil:

 

czesto-gesto odwiedzam florencje i powiem ci ze 30 stopni to oni tam moze maja, ale w jakims glebokim cieniu na polnocnym stoku

 

przygotuj sie na temp ok 40 i bierz przyklad z wlochow -> krotkie spodenki i to wszystko, poza tym jezdzenie na moto po wloskich miejskich drogach, kiedy jestes nieobyty w tamtejszej jezdzie jest mocno niefajne. polecam zostaic gdzies moto i ziwedzac z buta. wlosi jezdza jak szaleni, nieuzywaja kierunkow i potrafia wykonac nagly manewr wbrew wszystkiemu

 

takze miej oczy z tylu glowy i uwazaj na kazdego no i w miastach troszke wolniej niz u nas

 

powodzenia i pozazdroszczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam w dżinach motocyklowych i kurtce tekstylnej na upały (Alpinest. Air-Flow) czy jakoś tak. Jest wykonana z przewiewnej siateczki, ale wzmacniana w newralgicznych miejscach i ma komplet ochraniaczy. Już przy 20 km/h przyjemnie przewiewa. Testowane w upałach 30+. Większość firm szyjących ciuchy moto ma coś w ofercie na upały, trzeba tylko poszukać.

Co do Włoch to jeśli jedziesz na południe, to uważaj bo tam jest samoregulujący się chaos komunikacyjny :banghead:

Zwłaszcza Neapol to masakra - tam lepiej nie jeździć nawet puszką Zresztą sam zobacz :icon_mrgreen:

 

Edytowane przez Peet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata temu przejechalem pol Europy w motocyklowych jeansach ( z kevlarowymi wstawkami i protektorami )

na tulowiu

 

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Alpinestars...sspagenameZWD4V

 

cos takiego i zwykla kurtka jeansowa.

 

Przewiewne rekawiczki, jazdy w adidasach nie popieram.

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...