Skocz do zawartości

Diody - konsekwencje


Rekomendowane odpowiedzi

Konsekwencje prawne: odebranie dowodu rejestracyjnego za oświetlenie niezgodne z przepisami.

Konsekwencje społeczne: bezcenny tytuł agrotjunera i brecht na widok moto.

... i duże prawdopodobieństwo puszczenia bańki nosem przez funkcjonariusza po załączeniu tej dyskoteki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej załóż jakieś oswietlenie z przodu co by być lepiej widocznym na drodze. Sam zabieram sie do kupna tzw. spot lights - małe , zgrabne, chromowane lampki z pęczkiem LED`ów w srodku które nieźle wyglądają jak swiecą, szczególnie w nocy. A na moto mam już 3 światła z przodu z tego główna lapma ma żarówkę H4 130/130W (w sumie nielegalna w EU , co wyraźniej jest napisane na niej) i 2 szperacze. No i do tego kierunkowskazy dwuwłóknowe z czego 1 włókno swieci na stałe na wzór obrysówki, a tak juz było fabrycznie bo moto hamerykańskiej marki i na rynek USA robione.

 

Mniej więcej tak to wygląda + lampka na błotniku, Do tego dojdą spot`y mocowane nisko na ziemią na gmolach, wtedy to będzie prawie jak TIR swieciło. :notworthy: :notworthy:

http://www.wbv.pl/gallery.php?entry=images...innezodz0qm.jpg

Edytowane przez qurim

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie dowiedzieć czy kogoś złapali np. z diodami pod motorem albo neonami itp. a jak tak, to jak was ukarali panowie smerfy?? Jakiś mandat czy coś :P :icon_biggrin: Czy komuś sie to przytrafiło :)

Chcę sie tego dowiedzieć gdyż sam mam założone niebieskie diody pod Fzr :P

 

14 lat temu to faktycznie bylo modne, nie wiedzialem, ze tak dlugo sie to utrzyma, he, he

 

Utrata homologacji, ubezpieczenie moze odmowic pokrycia szkody przy wypadku, czyli mozesz ( niekoniecznie musisz ) zostac na kosztach.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tumnik fajowy

 

Co to jest fajowy tumnik? Jest to tłumik w kształcie fajki?

 

Kolega z klasy z LO przez takie diody miał 1000zł grzywny i odroczenie prawa jazdy na rok. Jechał skuterem z festynu, miał włączone piękne kolorowe diody pod "maszyną". Zatrzymała go policja celem sprawdzenia tego oświetlenia, wtedy wyczuli od niego coś niepokojącego. Było tego 1 promil :). Jakby nie diody to by zajechał do domu :).

 

PS.

Zachowania takiego absolutnie nie pochwalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem jak wy ale ja chcę sie "wyrożniać z tłumu",

No wiesz, w sumie każdy chce się wyróżniać w jakiś sposób. To normalne. Ja jednak chciałbym się wyróżniać dobrym pokonywaniem zakrętów, bo to docenią inni motocykliści. Diody i neony docenią raczej osoby, których motocyklizm jako taki nie inetersuje. Twój wybór.

 

P.S. Ponieważ nie umiem się jeszcze ładnie składać, przynajmniej moje moto wyróżnia się z tłumu hałasem :icon_mrgreen: - tylko co z tego, prawda?

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie wiem jak to teraz w Kraśniku wygląda ale kiedyś to polucjanci kazali wykręcać wentylki i pchać sprzęta do domu :icon_mrgreen: Na szczęście najbardziej upierdliwy ... hmmmm jak on się nazywa - chyba pan Tryka jest już an emeryturze he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to z czego to zrobione i jak działa lecz czym jest. A podświetlenia pojazdów nie są niczym innym jak agro-tuningiem. Jak chcesz mieć jeszcze bardziej kozackie moto to łyse opony nacinaj brzeszczotem i załóż zegary od Jawy 350. Nie wiesz co możesz miec przy moto a co nie to poszukaj kodeksu drogowego i pochodnych dokumentów - tam będzie opisane wszytko dotyczące oświetlenia pojazdów. :biggrin:

 

PS. A te neony to po co są w ogóle? Z nimi da się bardziej złożyc w zakręt? Zejść na kolano czy chociaż zamknąć oponę? Może pomogą w awaryjnym hamowaniu w mocnym złożeniu na zakręcie? :)

[/quote

 

a teraz.....

 

"Lepiej załóż jakieś oswietlenie z przodu co by być lepiej widocznym na drodze. Sam zabieram sie do kupna tzw. spot lights - małe , zgrabne, chromowane lampki z pęczkiem LED`ów w srodku które nieźle wyglądają jak swiecą, szczególnie w nocy. A na moto mam już 3 światła z przodu z tego główna lapma ma żarówkę H4 130/130W (w sumie nielegalna w EU , co wyraźniej jest napisane na niej) i 2 szperacze. No i do tego kierunkowskazy dwuwłóknowe z czego 1 włókno swieci na stałe na wzór obrysówki, a tak juz było fabrycznie bo moto hamerykańskiej marki i na rynek USA robione.

 

Mniej więcej tak to wygląda + lampka na błotniku, Do tego dojdą spot`y mocowane nisko na ziemią na gmolach, wtedy to będzie prawie jak TIR swieciło"

 

Male rozdwojenie jazni??? :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A te neony to po co są w ogóle? Z nimi da się bardziej złożyc w zakręt? Zejść na kolano czy chociaż zamknąć oponę? Może pomogą w awaryjnym hamowaniu w mocnym złożeniu na zakręcie? :biggrin:

 

Dokladnie po to :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie już spokój temu tematowi, tym diodom, TIRom itp.

Odpowiedź masz, mogą ci zabrać dowód,wyśmiać,kazać zdemontować,wysłać na przegląd, zabrać homologacje, poza tym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh dodam coś od Siebie, Motor kojarzy mi sie z męskością, prędkością, adrenaliną, przygodą. To jest coś co sprawia że każdy facet integruje sie z innymi. wspólna pasja itp

 

Hmmm a świecidełka kojarzą mi sie z Festynami, Kobietami (Błyszczyki itp) i chłoptasiami na technozjeb party, Więc jak chcesz wyróżnić sie legalnie z tłumu kup jakiś tłumik AROW'a bądź przemaluj plastiki jakiś rysunek na moto, bo te świecidełka to PGR ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...