Skocz do zawartości

YAMAHA YZF 600 THUNDERCUT WOLNO ZCHODZI Z OBROTÓW


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Mam powazny problem :biggrin: z YZF 600 THUNDERCUT z 1999, a mianowicie po dodaniu gazu i spuszczeniu wolno zchodzi z obrotów. Gażniki czyszczone i synhronizowane, zawory OK, linki z manetką OK, króćce OK, menbrany gażnika OK, przepustnica bez zuzów, nowe świece i filtr powietrza.

 

Po rozgrzaniu motocykla przy odkręceniu manetki a następnie puszczeniu obroty odrazu nie spadają tylko tak jak by się "zawieszają na sekundę lub dwie a póżniej opadają ale trochę wolniej niz powinny

 

Proszę o sugestie, podpowiedz, pomoc.

Z góry bardzo dziękuję :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak miałem w swoim SRAD'zie i pomogło czyszczenie i synchronizacja gaźników. Ale ja do tego miałem poprzyciskane membrany w gaźniku i łańcuszek rozrządu przestawiony był o jeden ząbek tak, że jeszcze trochę to by mi zawory podparło.... jakiś "spec" to składał wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobne objawy. W moim przypadku winowajca były króćce gaźnikowe. Guma była sparciała i ciagnal lewe powietrze. koszt nowych 300 zl

 

Właśnie co najciekawsze wstawione zostały nowe króćce i nic się nie zmieniło.

Czy jest możliwe że ma na wolne zchodzenie z obrotów czujnik położenia przepustnicy ??? czy jest możliwa regulacja tego czujnika ??? widzę że jest możliwy ruch na otworach.

 

Jak pisałem wcześniej, gażniki były "szorowane" trzy razy, poziom ustawiony, dysze mieszanki odkręcone na 1,4 obrotu a synhronizacja wykonana perfekcyjnie co widziałem osobiście na wakumetrach.

 

Jakieś inne pomysły ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ilość odkręceń dzyszy składu mieszanki jest z serwisówki.

 

I co z tego.U mnie jest 2,5 obr,a po sprawdzeniu na analizatorze rozbieżności na gaźnikach od 3-8% CO.Małe drgniecie śrubą w jedna badz druga strone to CO leci na łeb ,na szyje.Możesz wykrecić troche skład mieszanki i zobaczysz czy bedzie lepiej.

Edytowane przez arto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u kumpla w fazerze były podobne objawy!

winowajcą był czujnik połozenia przepustnicy!

drogie to chyba jest-on znalazł uzywke na ebeyu za 100pln!

 

Witam,

 

Tak się składa że mam 3szt i z tym nie ma problemu. Pytałem o to czy ma wpływ taki czujnik na zchodzenie z obrotów a jeśli tak to czy jest jakaś regulacja ponieważ widzę że gniazdo na mocujące śróby jest większe niż śróba.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Tak się składa że mam 3szt i z tym nie ma problemu. Pytałem o to czy ma wpływ taki czujnik na zchodzenie z obrotów a jeśli tak to czy jest jakaś regulacja ponieważ widzę że gniazdo na mocujące śróby jest większe niż śróba.

 

Pozdrawiam

no to jak masz trzy sztuki to to w czym problem przełożyć i sprawdzić reakcję?

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...