Skocz do zawartości

Kawasaki Ninja 250/300


Rekomendowane odpowiedzi

A nie wiecie czy gdzies w Krakowie sa salony z motorkami??

 

i właściwie na tym mógłbym zakończyć, bo nie pytałeś gdzie... ale będę wyjątkowo miły :rolleyes: link

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam przeczucie ze ten sprzet bedzie baardzo popularny :smile:.

Obyś miał rację (zakładając, że to nie ironia). Jestem świeżo po lekturze testu rzeczonego motocykla autorstwa red. Dziawera. Maszyna prezentuje się całkiem okazale i może wypełnić rynkową niszę dla młodych gniewnych, poskramiając ułańską fantazję co poniektórych.

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja oprócz lektury artykułu, dodatkowo postanowiłem się przymierzyć do małego zielonego.

Motocykl dla osoby o moim wzroście (173) jest wygodny, nadgarstki nie są obciążone, bo pozycja bardziej przypomina zajmowaną na nakedach niż typowo sportową. Na nogi też jest sporo miejsca.

Generalnie pod względem ergonomii bez zarzutu. Zegary - de gustibus non dispudantum est, ale chyba rzeczywiście nie za bardzo udane. Już nawet nie chodzi o to, że są to analogowe zegary, ale o to, że są wbudowane w jakieś dziwaczne pudełkowate obudowy. Mi to przypomina odwrócone foremki do piasku. Oponki nie są szerokie, ale przy tego typu motocyklu, to nie jest wada, bo po pierwsze motocykl na pewno jest poręczny i na tych oponkach dawać się przerzucać z boku na bok. Po drugie koszt takich gum jest mniejszy od gum na sporta.

Propozycja Kawasaki wydaje mi się strzałem w dyche. Przypomnijcie sobie bezpośrednich konkurentów: 1) sprzedawana do zeszłego roku Honda CBF250 - made in Brasil, to całe 21 kucy, za kwotę 15 900zł; 2) Yamaha YBR 250 - made ich China, 20 kucy, za kwotę 15 900. Kawka jest tańsza, ma całe 30 koni, silnik dwucylindrowy, chłodzony cieczą, do tego ma owiewki, których brakuje konkurentom, więc na trasie powinno być o klasę lepiej niż w przypadku małej Hondy i Yamahy.

Generalnie - życzę Kawasaki sukcesu w sprzedaży :P .

Takie moto, to według mnie nie tylko świetna propozycja dla początkujących i dziewczyn, ale także dla tzw. born again riders, ludzi szukających ekonomicznego środka transportu i dla naszych starszych kolegów, którzy już nie koniecznie mają siłę, żeby targać bydle z garażu.

Nie wiem, czy to było już wspomniane 250-tka w wersji USA jest zasilana gaźnikami, a EU ma wtrysk, więc różnica jest dosyć ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przyjemność spotkać tę kawkę na światłach na łopuszańskiej przed jerozolimskimi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Może oponki i tłumik zdradzają ale wygląda bardzo przyzwoicie :)

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem przyjemność spotkać tę kawkę na światłach na łopuszańskiej przed jerozolimskimi i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony! Może oponki i tłumik zdradzają ale wygląda bardzo przyzwoicie :icon_razz:

 

 

rajder miał plecak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żywego plecaka nie miał ;)

Ale drugi raz widziałem ninję na Ursynowie na Rosoła i leciała za jakimś innym moto a ja na rowerku ;)

 

ps: a co, widziałeś mnie i mojego parcha ?

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj to chyba nie ja, zrobiłem analizę tras z tamtego dnia, i tam mnie nie było:)

 

Dla zainteresowanych nowe kierunki do małej.

 

http://www.kawasaki.co.uk/product.asp?Id=3404434F331&Sub=5

 

te zapewne już znacie a tu nowość:

 

http://www.bikelitez.com/product_p/k08250rts.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie jakieś wiadomości na temat kolorów kawy? Bo mi powiedzieli w salonie w Łomiankach, że będą tylko kolory czarne :flesje: , a niestety mi on się nie podoba, gdyż jest smutny, nudny, i się zlewa z siedzeniem i ze wszystkim przez co nie widać jego kształtów :banghead: . Natomiast kolor zielony to odwrotność. A co wy sądzicie o kolorach, a może komuś podoba się czarny, bo ja jakoś nie jestem przekonany do tego koloru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Europę są przeznaczone zielone i czarne na rynek Us/Can jeszcze niebieskie i czerwone na Jap nie wiem.

 

ja mam zieloną i jestem zadowolony, na czarnych strasznie widać wszystkie paluchy itp, zresztą jest mniej widoczna, a w mojej koncepcji + bardziej oczojebny kolor= większa widoczność=większe bezpieczeństwo rajdera, no chyba ze ktoś sie zapatrzy i wjedzie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...