Skocz do zawartości

Kask do 1000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam:)

 

A co myślicie na temat tego kasku bo się nad nim zastanawiam. I ogólnie co myślicie o firmie nitro??

 

Kask

 

Pozdrawiam

dawid

 

 

Wizualnie ten kask jest IDENTYCZNY jak mój Nitro N750 VX - tyle że tamten ma inne malowanie :P

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/61ed872926902e99.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/10a4689f76af7eac.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/6b9268607e62504d.html

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/605c2f5689ed6bf8.html

 

Nie wiem czy to ta sama konstrukcja ale ja za mojego dałem 340 zł :rolleyes: :rolleyes: :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozwiązanie -> amerykańska wersja XR-1000 w USA nazywa sie RF-1000 i tam szybka nie ma pinlocka (i dziur z pinami) tylko całą szybke .. wtedy kupujesz folie FOGCITy z allego za 60 zł i masz kask idealny :)

 

Bez sensu... każda szyba w XR-1000 ma ściągalnego pinlocka.... jak się nie podoba to można go ściągnąć i przykleić co tam sobie chcesz.... BTW przy dobrej pogodzie spokojnie można latać bez pinlocka, chociaż ja latam z nim cały rok i mi nie przeszkadza - chociaż rzeczywiście mogli by go trochę powiększyć. Ale i tak uważam, że XR1000 to jeden z najlepszych kasków (jak nie najlepszy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Również szukam kasku, Shoei XR 1000 jest piękny, ale ceny 1600zł mnie niestety przerastają. 1250 od użytkownika tego forum jest w porządku, ale to są kaski w jednolitym kolorze, a kupując kask za więcej niż tysiak raczej spodziewa się człowiek jakiejś powalającej grafiki :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również szukam kasku, Shoei XR 1000 jest piękny, ale ceny 1600zł mnie niestety przerastają. 1250 od użytkownika tego forum jest w porządku, ale to są kaski w jednolitym kolorze, a kupując kask za więcej niż tysiak raczej spodziewa się człowiek jakiejś powalającej grafiki :buttrock:

 

www.louis.de maja tam teraz XR-1000 za 1000zl. KLIIIIK

 

Pozdrawiam

Edytowane przez koniaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

O ile mi wiadomo to kaski Shoei sprowadzane ze stanów nie posiadają homologacji na Europę...

 

" PAMIĘTAJ! KASKI Z USA I JAPONII ROŻNIĄ SIE OD KASKÓW EUROPEJSKICH :

 

- NIE POSIADAJA WYMAGANEJ HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ ECE 22/05

 

- WNĘTRZE MA INNY KSZTAŁT POD INNY KSZTAŁT GŁOWY NIŻ EUROPEJSKI, KASK INACZEJ LEŻY NA GŁOWIE

 

- NIE POSIADAJĄ PIN-LOCKA ORAZ SPINEK DO JEGO MONTAŻU

 

- NIE MAJĄ GWARANCJI NA TERENIE UE

 

- NIE SĄ OBJĘTE BEZPŁATNYM SERWISEM

 

- SĄ CIĘŻSZE "

 

Źródło - "Marexmotor

 

Ale Każdy kupuje co chce...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NIE POSIADAJA WYMAGANEJ HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ ECE 22/05

 

Niektore posiadaja, np Suomy. I do czego ta homologacja jest wymagana, poza zawodami? Kask jest taki sam, ma taka sama skorupe z tych samych materialow i tak samo chroni.

 

- WNĘTRZE MA INNY KSZTAŁT POD INNY KSZTAŁT GŁOWY NIŻ EUROPEJSKI, KASK INACZEJ LEŻY NA GŁOWIE

 

Zalatuje mi to kolejnym mitem... niby czemu ksztalt czaszki mialby byc inny?

 

- NIE POSIADAJĄ PIN-LOCKA ORAZ SPINEK DO JEGO MONTAŻU

 

Jesli chodzi konkretnie o firme Shoei, to prawda, nie ma pinlocka, ale przy tak masakrycznej roznicy cen mozna sobie dokupic bez szkody dla portfela. Ponadto wielu sprzedawcow w stanach daje gratisy, takie jak szybki, akcesoria itd.

 

- NIE MAJĄ GWARANCJI NA TERENIE UE

 

To juz chyba zalezy od producenta. W przypadku Arai to moze byc problem, jak zostaniemy sami z rozwalonym mocowaniem szybki.

 

- SĄ CIĘŻSZE "

 

Pierwsze slysze, tez jakis mit, niby czemu mialyby byc ciezsze?

 

W kazdym razie, jesli wziac pod uwage Shoei ze stanow, bez "homologacji" kontra to co za te sama cene uda sie kupic w kraju, to jednak wybieram Shoei. W koncu to kask ochroni moja glowe, a nie jakas pieczatka w papierach.

 

Podpowiedz - nie trzeba ze stanow. Powiedzcie, kto z Was nie nie ma znajomych, ktorzy wyjechali za chlebem do anglii? Wystarczy ladnie poprosic, postawic polowke i znajomy przywiezie nam ladne wiaderko. Za cene troche wieksza niz sprowadzenie ze stanow, no ale jesli juz komus tak bardzo przeszkadza brak homologacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mity, nieprawda, itd. itp. firma MAREX MOTOR jest autoryzowanym dealerem SHOEI i jeśli pisze bzdury możesz o tym donieść a z pewnością firma Shoei zajmie się tym...

 

Nie wiem czemu porównujesz do innych firm skoro piszę o kaskach firmy Shoei.

 

Jeśli kask nie posiada odpowiedniej homologacji to w świetle europejskiego prawa nie może być stosowany na drogach publicznych...

 

inny kształt wewnętrznej wyściółki dotyczy wersji kasków z rynku japońskiego - można się domyślić...

 

pinlock'a nie dokupisz bo wiąże się to (o ile dobrze pamiętam) z wymiana całej szybki - brak otworów do instalacji.

 

są cięższe gdyż nie muszą spełniać naszych norm.

 

Oczywiście że można sobie kupić kask bez homologacji lecz niemozna w nim jeździć na motocyklu. W razie czego to będzie tak jak byś jechał bez kasku - chodzi o prawo...

 

z Anglii jak najbardziej - tylko czy nie maja szybki po drugiej stronie??? :D

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako autoryzowany diler zapewne traca grube pieniadze na kaskach, ktore ludzie sprowadzaja, zamiast kupic w polsce :D Ze wszystkim masz oczywiscie racje, poza ciezarem. Na logike, to kask, ktory ma do spelnienia surowsze normy wytrzymalosciowe powinien byc ciezszy, z racji grubosci skorupy.

 

I w razie czego bedzie jakbym jechal bez kasku? Chodzi o problemy z wyplata ubezpieczenia zdrowotnego? Bo to jednak bylby powazny argument.

 

A co do pinlocka, to mialem na mysli dokupienie calej szybki z pinlockiem, ktorego ja osobiscie nie lubie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są cięższe gdyż nie muszą spełniać naszych norm.

 

Oczywiście że można sobie kupić kask bez homologacji lecz niemozna w nim jeździć na motocyklu. W razie czego to będzie tak jak byś jechał bez kasku - chodzi o prawo...

Cięższe?, o ile kilogramów?, wystarczy sprawdzić na stronach producenta.

 

Odnośnie kształtów : w dobie tak ogromnej globalizacji, wątpię aby jakiś liczący się producent stosował takie triki: mieszkam w USA, urodziłem się w Europie - mam jechać do Europy po kask czy jak?. W kaskach jest specjalna pianka, to ona kształtuje się do głowy z czasem. Są specyficzne kaski ale nie przesadzajmy.

 

Co do homologacji to najmocniej przepraszam, ale proszę pokazać przepis, który to reguluje. Na próżno takiego szukać, ponieważ taki NIE ISTNIEJE.

Osobiście znam tylko jedno wymaganie jakie ustawodawca stawia przed nakryciem głowy motocyklisty/motorowerzysty - musi zakrywać uszy i tył głowy. Już nie pisze nic o tym, czy to zakrycie ma być takie jak reszta kasku, czy może to być orzeszek, a reszta to zwykła skóra itp. Jeśli spełniamy te normy, to możemy jeździć nawet w kuchennym garnku. Welcome to poland stolicas of gównas.

 

IMO wszystko to troska importera kasków o swoje przychody, bo co niby miałby powiedzieć innego...

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już pisałem każdy kupuje co chce i za ile. Twoja sprawa... co mnie to obchodzi :) Ja tylko informuje.

 

 

 

 

 

Co do homologacji to najmocniej przepraszam, ale proszę pokazać przepis, który to reguluje. Na próżno takiego szukać, ponieważ taki NIE ISTNIEJE.

 

 

Nieznajomość przepisów nie zwalnia nikogo z obowiązku ich stosowania...

 

Podobna dyskusja na temat homologacji była tu :

temat z forum

unece

 

Na tym kończę gdyż dalsza dyskusja na ten temat niema sensu. Każdy wierzy w to co chce :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mity, nieprawda, itd. itp. firma MAREX MOTOR jest autoryzowanym dealerem SHOEI i jeśli pisze bzdury możesz o tym donieść a z pewnością firma Shoei zajmie się tym...

 

Oj, myślę, że handel to handel.

 

 

inny kształt wewnętrznej wyściółki dotyczy wersji kasków z rynku japońskiego - można się domyślić...

 

Może i jest inny, ciężko to stwierdzić mierząc wzrokiem lub plotkami.

Mierząc natomiast głową, stwierdzam, że rozmiary są takie same.

 

pinlock'a nie dokupisz bo wiąże się to (o ile dobrze pamiętam) z wymiana całej szybki - brak otworów do instalacji.

 

Niektórzy wiercą sobie sami :)

Jednak dużo osób pisze, że pinlock zasłania jakąś część pola widzenia. Natomiast fogcity nigdy nikomu nie zaparował...przynajmniej z tego co da się wyczytać na forum. Wniosek prosty, po co komu pinlock?

 

są cięższe gdyż nie muszą spełniać naszych norm.

 

 

No właśnie, ani na stronie producenta, ani na instrukcji obsługi nie ma podanej wagi (albo ja nie potrafię znaleźć) kasku spoza Europy.

Podaj mi jakieś wiarygodne źródło.

 

Sumując.

Każdy kupi co będzie chciał, ale nie rozprzestrzeniajmy kitów, które nam wciskają dealerzy.

Dla mnie jedynym argumentem, który mógł zmienić decyzję o kupnie była homologacja.

Podobno kogoś tam nie wpuścili na tor. No właśnie, podobno.

 

P.S.

Serwis Shoei'a np. na targach obejmował modele z całego świata.

 

Buiziaki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...