Skocz do zawartości

Rejestracja 125ccm na siebie nie mając 18 lat ?


McSb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Czy mogę zarejestrować 125tkę na siebie nie mając ukończonych nawet 16 lat? Proszę o szybką odpowiedź, gdyż jutro muszę zanieść dokumenty do tłumacza i nie wiem czy wpisać na umowie swoje nazwisko czy też ojca... Zależy mi żeby motocykl był zarejestrowany na mnie... z góry dziękuje :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję współwłasność. Ja tak mam z komarkiem, nie pamiętam ile lat miałem, ale na pewno mniej niż 16, a nawet 12. Nie wiem jak ojciec to załatwił, ale w tym wieku byłem współwłascicielem komarka. Co do pełnej własności, to może być problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli sie mylę to niech ktoś mnie poprawi, ale wydaje mi sie że możesz na siebie nawet auto zarejestrować. Ponoć często robi się tak, że ojciec rejestruje samochód na niepełnoletniego syna żeby na przyszłość mu zniżki leciały :)

 

Ale to tylko moje rozkminy, nie dam sobie ręki uciąć.

Wiem jedynie że po rejestracji czegokolwiek na siebie dostaniesz swój NIP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AFAIR możesz, nie ma limitu wieku. fakt, że nie możesz pojazdem jeździć nie zmienia tego, że masz prawo go posiadać

natomiast przygotowałbym się na pytanie o zgodę rodziców :icon_razz: przed 18 rokiem życia nie masz pełnej zdolności prawnej, jeśli mnie pamięć nie myli

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby rejestrowac na siebie prze 18-tka trzeba miec NIP na który czeka sie około tygodnia albo i wiecej. nie musisz miec 18 lat ale nip tak.

Czeka się równe 2 tygodnie. Ja jak rejestrowalem moto, to jednocześnie opłaciłem Vat 24(tydzień czekania) i pani tydzień później dopisała mój NIP, także nie musialem czekać.

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...