Skocz do zawartości

Spodnie (dżinsy, jeansy) motocyklowe


Rekomendowane odpowiedzi

widze że spenetrowałeś temat ;)

 

czytałem też opis webbikeworld ale one niestety wszystkie są jakieś workowate

 

a te draggin jeans faktycznie wypadają nieźle pod warunkiem że sie je ściągnie zza wielkiej wody bo ceny na starym kontynencie są powalające, nawet w jukeju który wcześniej o dziwo okazał się atrakcyjniejszy

 

jeszcze mi nie przyszły rzeczy które ostatnio zamówiłem .. a już widzę będę musiał znowu odkładać.. co za żywot ... ale jak sie potem fajnie jeździ :D :(

 

ja coś na pewno w $$$ zamówie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy takie jeansy można bez problemu przerobić u krawca ?

Chodzi o długość ?

http://shop.4sr.pl/katalog/index.php?page=jaknakupovat

 

Rozmiar 54/56 ale ma 172 cm wzrostu... więc skrócić bym musiał, jeszcze by sie przydało nogawki zwężyć bo będę wyglądał jak bym na

deskorolce jeździł... jak później z protektorami itd - pozostaje mi dieta z Pani domu ? :D

 

Motocyklowe jeansy muszą być dłuższe, bo jak sie siedzi na moto..... wiadomo, bez przymiarki nie skracaj bo może sie okazać że kostkami będziesz świecił :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis po wielu przemysleniach zakupilem spodnie jeansowe firmy Mottowear, model Combat takie jak na focie ponizej. Przejechalem w nich dopiero kilkanascie kilometrow ale wiem ze na miasto sa swietne a i w trasie nie bede narzekal w sloneczna pogode. Spodnie maja bardzo dlugie nogawki, po przylozeniu do sylwetki to jak nogawki mialem na butach to pas na wysokosci klatki piersiowej. Tez myslalem na poczatku ze dam je do skrocenia ale po przejazdzce stwierdzam ze taka dlugosc jest akurat. Spodnie uszyte sa z naprawde grubego jeansu, no po prostu robia pozytywne wrazenie, obwod nogawek maja regulowany rzepami (na kostce i pod kolanem), duza ilosc kieszeni i zajebisty wyglad :buttrock: . Fajnym bajerem sa tez kieszenie na ochraniacze kolan (brak w komplecie) maja regulowana wysokosc i raczej nie bedzie problemu z poprawnym umieszczeniem protektorow.

 

http://img247.imageshack.us/img247/3275/11ui0.jpg

 

http://img516.imageshack.us/img516/479/12tb2.jpg

Edytowane przez Cerberus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze w Spool DP-10 i jestem zadowolony. Spodnie maja podpinke, nieprzemakalna i nieprzewiewna, ale lepiej ja wypiac pow. +15, bo sie mozna ugotowac, za to w chlodniejsze dni jest super. Spodnie sa z dosc grubego jeansu, ale bardzo dobrze leza, maja protektory na kolana. Co prawda w upale na skrzyzowaniu jest cieplo, ale niewiele cieplej niz w zwyklych jeansach. Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

jesli kogos nie stac w chwili obecnej na wywalenie 350pln na dzinsy motocyklowe z kewlarem, (w ktorych nota bene i tak chlodno za bardzo nie jest w upalne dni) - polecam nastepujace rozwiazanie :

 

jako,ze niedzielna pogoda byla superancka , zrobilem wczoraj mala traske w okolicach wawy (niecale 200km) , ubrany w texy retbajka - ALE po raz pierwszy zalozylem pod spodnie dlugie gatki termoaktywne, zeby sie nie zagotowac w spodniach od Retki.

 

Musze przyznac, ze efekt przeszedl moje najsmielsze oczekiwania - pomimo upalu i tego,ze zrobilem sobie polgodzinny przystanek prawie w sloncu - w ogole jajka mi sie nie zagotowaly, a w okolicach kolan i lydek nie bylo "plywania w pocie" jak to wczesniej bywalo :flesje:

 

POLECAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem jeansy motocyklowe 4sr i dopoki nie ma upalu jest naprawde fajnie - czuje sie bezpiecznie, wygladam jak czlowiek i ogolnie jest wygodnie. Natomiast w temperaturach jakie mamy teraz (prawie 30st) rozgladam sie za ochraniaczami rowerowymi, bo w samych shortach strach, a jeansy = pieklo, podobnie, jak kazde inne dlugie spodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z braku czasu przed pracą przeczytałem ledwie pierwszą stronę ale i tak pytanie mam natury porównawczej

 

Szukam spodni podobnych do THOR static pants tzn zachodzących na buty ale posiadające miejsca gdzie powietrze może swobodnie wlecieć do środka a nie dlatego ze materiał troche przepuszcza, ochraniacze też by się przydały ale nie są konieczne i potrzebne są kieszenie (suwak to chyba standard). Buty mam normalne ale planuje zmiane na coś sięgającego max troche ponad kostke czyli standardowe gacie MX takie jak mam Roleffa odpadają.

 

Co udało mi się znaleźć

 

http://moto.allegro.pl/item378210682_tekst..._3xl.html#photo

http://moto.allegro.pl/item377863695_spodn...duro.html#photo

http://moto.allegro.pl/item377829945_spodn...bacz.html#photo

http://www.dirtbikebitz.com/2008-scott-xtw...nts-p-4884.html

 

No i chyba THOR ma dobre gacie ale nie wiem czy są przewiewne

 

http://www.dirtbikebitz.com/2008-thor-stat...oal-p-3686.html

http://www.dirtbikebitz.com/2008-thor-ac-p...ney-p-3660.html - do butów czy na buty ?

http://www.dirtbikebitz.com/2008-thor-ride...red-p-3682.html

 

Cena na razie nie gra roli, zaczne się martwić jak jej zabraknie :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

ja akurat poleciłbym spodnie mottoweru, które sam ujeżdzam. Model stunt. Fajnie wyglądają, jak tradycyjne jeansy no może trochę obszerniejsze i jakby przydługie, ale w trakcie jazdy nogawka się nie podwija i spokojnie lezy przy zgiętej nodze. Jak dla mnie wyglad ok, zabezpieczenia ok - protektory na kolana w regulowanych kieszeniach, protektory na biodra, no i podszycie z kevlaru.

Jedyny mankament, trzeba je niestety przymierzyć w sklpie który ma je w ofercie. Rozmiarówka pokazana na stronie internetowej firmy nie jest do końca precyzyjna. W moim przypadku powinien być rozmiar XL, a w rzeczywistości pasował rozmiar mniejszy.

Ale spodnie na lato, do miasta itp. rewelacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z rozmiarowka mottowear to roznie bywa, nosze L a kupilem M i wydaja sie troszeczke za luzne w pasku ale do latania po miescie nawet w upaly rewelacja chociazby z tego wzgledu ze to zwykly jeans i nie klei sie tak do nog jak siatka z teksow lub skory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co udało mi się ustalić

 

Jeden ze sprzedawców twierdzi że Scott freeride jest wentylowany i tutaj chyba zakończyłbym poszukiwania ale nadal nie wiem czy seria Thor Static i Scott San Diego to są spodnie długie na buty czy krótkie do butów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

no i miesiac temu dotarły Draggin Jeans do mnie

wprawdzie zrobiło się troche chłodno i to nie pora na latanie w nich ale jakieś uwagi na sucho uczynić też można...

spodnie na pewno nie są workowate, ale takie super klasyczne też nie.

wynika to z potrzeby wmontowania nakolanników knox'a (opcja), ktore montuje się rzepem do kevlaru. ot po prostu trochę szersze jeansy, ale bez przesady. wygląd naprawde spoko.

rozmiarówka

dogadanie się z producentem... ja nie wiem, nigdy nie miałem wysokiego mniemania o inteligencji ludzi zamieszkujacych dawne prerie ale ci przeszli samych siebie.

po pierwsze primo: prosba o podanie wymiarow dokładnie: odsyłali do tabeli na stronie

po drugie primo: przestali nagle produkowac damksi model i nie ma zadnych na zadnym składzie. finito, koniec

po trzecie primo: prośba o podanie męskiego odpowiednika rozmiarówki dla spodni damskich skonczyla sie "pomierzcie się i sprawdzcie na stronie"

wymysłilem sobie że dżinsy mogą dla Anii byc męskie tylko rozmiar odpiwiednio mniejszy jej kupię.

po czwarte primo: strona sklepu też im coś szwankowała i mimo podawania różnych adresów jesli chodzi o fakturowanie i wysyłkę to potrafił pojawić się dwa razy ten sam adres

 

w koncu sam przedobrzyłem.

szukając tych spodni w europie często spotykałem sie z komentarzem że rozmiarówka wypada mniejsza niż podana więc lepiej kupować rozmiar większy.

no i pomyliłem się.... efekt jest taki że Ania nadal nie ma dżinsów na letnie przejadzki, a ja jezdze w jej... czyli 2-3 rozmiary mniejsze niż na przykład Levi's które nosze na co dzień...

mniejszy rozmiar troche mi poprawia samopoczucie ;)

Edytowane przez marcinn72

CZ 175 '1961 -> Honda VT600c '1999 -> BMW F650GS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio dostałem w łapki jeansy ICON Recon Pants

niestety ale rozmiar 32 jest na mnie za mały, a ja grubas muszę mieć rozmiar większy bo brzuch się nie mieści ..

 

Spodnie są typowo letnie .. jak ktoś popatrzy na zdjęcia to widać pasek czarny zaczynający się tuż powyżej kolan a kończący w kroczu -> to materiał przewiewny - w lecie musi przez niego fajnie wiać na uda i klejnoty :lalag: ..niestety spodnie nie posiadają kieszeni na ochraniacze ale uszyte są w "luźnym stylu" więc pod spodem bezpośrednio na kolano można zapodać osobne ochraniacze.

 

Spodnie kupił sobie mój kolega w US aczkolwiek nie miał jeszcze możliwości przetestowania .. cena jest przystępna 90$ z wysyłką .. ja zastanawiam się nad innym modelem .. ale zobaczymy jak wyjdzie bo $ galopuje w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze no nie wiem... co prawda nie mierzylem jeszcze takich spodni ale mam wrazenie ze sa one nieco za luzne i w przypadku gleby jesli ochraniacz nie jest w jakis sposob "przymocowany" do nogi to moze sie przemiescic i nic z ochrony w nefraligicznym miejscu. nie mniej jest to jedynie moje domniemanie gdyz spodni nie mierzylem. Druga rzecz to taka - chcecie spodnie zeby mozna w nich bylo chodzic wiec nie wyobrazam sobie chodzenia w spodniach ktorych nogawki sa tak dlugie jak zamieszczone na wstawionych zdjeciach.

 

Jak dotychczas praktykowalem pianki na biodra z ochraniaczy kolan do lyzworolek (kilka pianek maly tuning i jest ok) oraz ochraniacze na kolano i golen ( w jednym) zakladane na nogi (ktore po ewentualnym dotarciu do celu mozna zdjac jesli beda nadto krepowaly ruchy), a na to jeansy. W chlodniejsze dni pas nerkowy i kalesony. Problemem pozostaje dobor odpowiednich butow. Ja jak dotychczas bujalem w butach stricte motocyklowych (jesli do firmy jechalem to mialem buty na przebranie w plecaku- ale jesli jest to kwestia wyjscia do kina zakupow czy czegos podobnego to jednak przydaly by sie buty bardziej cywilne)

Nie mniej w nowym sezonie zamierzam zanadbyc buty forma przypominajace probiker active jednak wykonane zdecydowanie lepiej. Sa to buty miekkie i w tym przypadku ciezko mowic o jakiejs konkretnej ochronie wiec w tym wypadku stawiam na minimalna przynajmniej ochrone (czego nie mozna powiedziec o adidasach) i wyzsza cholewke (poza kostke) zeby nie wialo podczas jazdy po kostkach. Co nie zmienia faktu ze na bank bede chcial sprawdzic jakies jeansy motocyklowe. Poki co jednak wspolnie z mama - krawcowa przerabiamy coraz to kolejne jeansy pod potrzeby moto :) kto wie moze w przyszlosci jakis interes otworzymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...