Skocz do zawartości

K1200LT - migaja naprzemiennie kontrolki ABS


twizzter
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hejah, problem jak w temacie - naprzemienne miganie pojawia sie w momencie wlaczenia zaplonu i utrzymuje sie po odpaleniu. Domyslam sie, ze elektronika chce mi powiedziec, ze jest to jakis blad...Czy jakis wlasciciel tego odrzutowca spotkal sie z takim przypadkiem i wie co to oznacza i gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcje są dwie, jedna wynika poniekąd z drugiej

zasadniczo: potrzebujesz zrobić reset abs-u. jak to zrobić kuchennymi metodami w bokserach 1100-1150 jest na stronie boxer-motor.com, ale czy ta sama metoda zadziała w cegle tego nie wiem

a przyczyną jest brak wystarczającego napięcia podczas odpalania moto. potem efekt się utrzymuje. być może masz generalnie za słabe aku, być może trochę za bardzo go zmęczyłeś przy którymś odpalaniu. być może - ale tylko tyle - pomogłoby wyciągnięcie aku (zresetuje ustawienia) i po doładowaniu z gniazdka ponowne założenie

 

sam jestem obecnie lekko zaskoczony: kupiłem raczej marnej jakości aku, i w ub roku miałem ciągle problem z abs-em po odpalaniu - czasem złapał i było ok, ale przeważnie po kilkudniowej przerwie "mówił" że ma za mało prądu głupiejący abs. tymczasem po zimie, kiedy doładowywałem aku ładowarką do żelówek, jak na razie wszystko jest ok

jsz

 

ps. jeśli się mylę co do powyższego wywodu, to niech mnie ktoś z łaski swojej poprawi...

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może masz generalnie za słabe aku, być może trochę za bardzo go zmęczyłeś przy którymś odpalaniu. być może - ale tylko tyle - pomogłoby wyciągnięcie aku (zresetuje ustawienia) i po doładowaniu z gniazdka

To moze byc przyczyna, motocykl dlugo stal. Sprobuje podladowac przez noc i poszukam informacji nt resetowania, bo piszesz, ze bledy powinny skasowac sie po wyjeciu aku, pogrzebalem troche i oto co znalazlem:

http://www.largiader.com/abs/absfault.html

 

Wyglada na to, ze trzeba bedzie skasowac zwierajac pewnien pin do masy, a dodatkowo jeszcze jeden, jesli moto nie ma przycisku ABS. Jutro zajrze do garazu czy ten statek ma :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to jest to czesty bol glowy w relacji akumulator ABS w motocyklach BMW.

 

O ile aku jest tylko w 99.9 % dobre to ten blad moze wystapic.Nawet,bezobslugowe nowe akumulatory ktorych pierwsze ladowanie nie zostalo przeprowadzone do konca moga powodowac powyzej wymienione problemy z ABS.

 

Nie pozostaje nic innego jak nowy akumulator ktory trzeba odpalic tak ( tzn naladowac pierwszy raz ) jak przewidzial producent.

 

Orginalne z BMW wytrzymuja najdluzej,inne,zalezy jak sie trafi, 1.5 roku do 3 lat i zaczynaja sie problemy z ABS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orginalne z BMW wytrzymuja najdluzej,inne,zalezy jak sie trafi, 1.5 roku do 3 lat i zaczynaja sie problemy z ABS.

 

"oryginalne bmw" to varta :lalag:

problem jest opisany na stronie podanej przeze mnie wyżej, nawet z metodą rozwiązania - coś tam się mostkuje czy jakoś tak oszukuje fabryczną instalację; w każdym razie chodzi o to, żeby abs łapał dopiero po odpaleniu silnika kiedy prąd już płynie o wymaganej wartości, a nie przed kiedy podczas zapalania napięcie spada

kupowanie z miejsca nowego akumulatora bez próby zresetowania abs-u - jak na moim własnym (i nie tylko) przykładzie widać jest działaniem mocno na wyrost

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie chodzi o to, żeby abs łapał dopiero po odpaleniu silnika kiedy prąd już płynie o wymaganej wartości, a nie przed kiedy podczas zapalania napięcie spada

 

Po prostu abs ma zasilanie wtedy gdy alternator zaczyna ladowac. Z drugiej strony jak alternator nie laduje to abs nie dziala :notworthy:

 

proponuje jeszcze koledze posprawdzac odleglosci czujnikow od kol nadajnikow - duzo przy tym roboty nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołączę coś jeszcze do pytań: co oznaczają 2 palące sie na stałe kontrolki w GS-ie

Czasem zapalają mi sie 2 i nie wiem dlaczego normalnie migają na zmianę dodam ze ABS nie działa od zawsze (motocykl bez ABS-u tak twierdził sprzedający). Przy diagnostyce brak komunikacji z komputerem ???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABS nie działa od zawsze (motocykl bez ABS-u tak twierdził sprzedający).

 

 

 

eeeee.... :icon_biggrin: To tochę wtopiłeś na zakupie.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy diagnostyce brak komunikacji z komputerem ???????

 

Jezeli nie idzie sie skomunikowac z komputerem, to albo komputer jest uszkodzony, albo nie ma prawidlowego zasilania, masy.

Trzeba dorwac schemat z opisem zlacza komputera i wszystko po kolei sprawdzic (w tym tak prozaiczna sprawe jak bezpieczniki)

Moze sproboj cos zdzialac wg instrukcji, ktora podal wyzej Twizzter ...

 

PS. Ja nie zostalem obdarowany tymi udogodnieniami i jestem z tego powodu bardzo szczesliwy, a i moto lzejsze. Jezeli BMW wypuscilo by tansza wersje R12GS ADV bez tej calej elektroniki tzn ABS, CAT, Immobilizerow i innych patentow to chetnie bym taka sztuke nabyl :)

Edytowane przez ural_zgora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...