Skocz do zawartości

O Mixolu raz jeszcze


Ivan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kłaniam,

Mój brat ostatnimi czasy wymieniał lagi do swojej Jawencji w firmie Impol. Właściciel pan Ruszczyk który naprawde muusi sie znac na zweitaktach gdyz ładne kilka latek je składa od podstaw powiedział mu ciekawa rzecz na temat Mixolu.

Mixol mianowicie w/g pana R. spełnia normy rozpuszczalności w benzynie. I to jedyne normy jakie spełnia... A to pono dlatego że jest robiony z tak zwanych olejów powrotnych (cokolwiek by to nie znaczyło :? ). Do demoludowych zweitaktów gość ten polecał Castrol semi-sintetic 2T.

A-cha ! I jeszcze mówił o olejku Amortyzol, do lag... że nadaje się do smażenia frytek a nie do amorków :lol:

Facet chyba wie co mówi... Dlatego mój Bracki do lag kupił Motula Factory.

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, docierałem silnik na tym oleju... kosztuje chyba coś koło 40 zeta za litr... chyba jednak nie dla mnie to cudo :D

Dzisiaj kupiłem sobie MixolS za jakieś 8 zeta i ecia nie narzekała. Poza tym nie widzę żadnej różnicy. A jeśli nie widać różnicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa' date=' docierałem silnik na tym oleju... kosztuje chyba coś koło 40 zeta za litr... chyba jednak nie dla mnie to cudo :D

Dzisiaj kupiłem sobie MixolS za jakieś 8 zeta i ecia nie narzekała. Poza tym nie widzę żadnej różnicy. A jeśli nie widać różnicy...[/quote']

 

 

..... to po co przepłacać :lol: :lol: :D ,

widze Ukaszu że się nawróciłeś w końcu, partia sie cieszy :D

 

NIECH MIXOL BEDZIE Z NAMI... :D :D

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze Ukaszu że się nawróciłeś w końcu' date=' partia sie cieszy :D

 

NIECH MIXOL BEDZIE Z NAMI... :D :D

[/quote']

 

No nieco z przymusu, bo nic innego na stacji nie mieli :D Podobno orlen ma wypuścić na rynek jakiś nowy olej do dwusuwow (info z któregoś tam numeru ŚM), syntetyk - jak będzie kosztował w granicach 10 zeta to na to się przerzucę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak byla juz kiedys taka dyskusja ze mozna lac cos drogiego i lepszego albo tani mixol a w rezultacie wychodzi prawie na to samo bpo nawet jak bedzie trzeba wczesniej zrobic remont to ile kasy zaoszczedzisz na oleju?

Tez uwazam ze mixol nie jest najlepszy ale jak mam wydac za litr innego specyfiku 40zl to to moze byc co najwyzej spirytus tu to moge przinwestowac ale nie olej....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

syntetyk za 10zł-to niemożliwe

jakiś czas temu jak miałem jeszcze yamaszkę rd250 to lałem do niej głównie półsyntetyka z orlenu-najtaniej gdzie można go było dostać kosztował ok 13zł/litr, a w niektórych miejscach (większość) był po ok 20zł (tyle dawałem za półsyntetycznego Mobila) także podejrzewam że gdy wejdzie do sprzedaży Platinum Moto 2T to będzie kosztował nie mniej niż te 20zł/litr

co do docierania na syntetyku-czytałem na tym forum że powinno się właśnie robić odwrotnie-docierać na mineralnym przechodząc potem docelowo na syntetyk

 

a co do zaleceń tego "fachowca"-polecał to co miał i na czym mógł więcej zarobić oczywiście :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

także podejrzewam że gdy wejdzie do sprzedaży Platinum Moto 2T to będzie kosztował nie mniej niż te 20zł/litr
On chyba już jest w sprzedaży-wydaje mi się że widzialem go gdzieś(może i internecie)za 28zł.A półsyntetyk kosztuje chyba koło 13-14zł. 8)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cze

 

Moj moteorek tez uzywa mixolu i nigdy mie nie zawiudł. Mixol jest dobry nawet na ostra jazde, jak było ciepło to jezdziłem do lasu trocze sobie poszalec obroty utrzymywałem 4 - 7 tys. i silnikowi nic sie nie stało i nic na to niewyglada ze sie stanie. Mixol to dobry olej za dobra cene!!!!

 

pozdr @

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: :lol: :lol:

No nieźle mi się dostało. Dla jasności: nie zamiarowałem wcale zapodać jakiejś objawionej i jedynej słusznej prawdy pod tytułem PADAJCIENAKOLANAWYNIEWIERNEHERETYCKIEŚWINIE!!! tylko raczej wrzucić to jako ciekawostke w nieustającej dyskusji na temat wyzszości Świąt Bozego Narodzenia nad Świętami Wielkiejnocy.

Anyway serdeczne pozdrowienia dla konserwatystów :D

Mój Bracki uzywa mineralnego Arala z dodatkami syntetycznymi i powiedział ze predzej da się wykastrowac niż wróci do Mixolu.

Gruss!

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że niedługo będę przesiadał się spowrotem na dwusówa (ze względów finasowych) i miksol będę lał jak mnie naprawdę przydusi

bede lał pólsyntetyka z orlenu :D

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...